BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 16:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 18 czerwca 2018, 22:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
OBOLUK napisał(a):
Dziękuję za pomoc. Poniżej cytuję co mi mechanik odpisał.

Sprzęgło w aucie jest praktycznie nowe, wymieniane w grudniu. Dwumas podobno był w dobrym stanie przy wymianie sprzęgła (inny mechanik się tym zajmował) i nie został wymieniony. Klima miała nabite 300g prsy napełnianiu a więc szczelny system jest i raczej to nie jest wina dwumasu. Teraz i tak nie sprawdzę samemu nic raczej bo mechanik spuścił cały czynnik i upiera się żeby kupić jeden z tych czujników wody, najlepiej od górnego zacząć, który jest podłączony do wentylatora elektrycznego.


Co ma klima do sprzęgła ?

Pojebało tego mechanika ?

Zmień go bo nie wyrobisz z kasą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 19:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Nie powiedział bym, że jest Mirkiem mechanikiem. Co drugi go poleca w grupie na FB w której jestem członkiem i chwali go sobie i to nie żadne boty. Może pomylił się ale aż tak? On szedł wg. jakiegoś schematu elektrycznego niewiadomego pochodzenia albo do innej beemki i może to było powodem. Nie wiem. Zakupię ten czujnik ciśnienia klimatyzacji co mi polecaliście i wymienię go. Może być klima nabita do pełna przy wymianie czy najpierw czujnik a potem nabicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 20:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Proszę jeszcze o jedno na chwilę obecną.

Wytłumaczy mi ktoś sprawy odnośnie panelu, pokrętła i nawiewów na szybę przednią?


Cytuj:
Pokrętłem wybierasz czy z srodkowych kratek chcesz miec samo zimno, samo cieplo czy na srodku mieszanie. W kazdym bmw to jest bo przez srodkowe kratki leci swieze powietrze z zewnatrz


Co mam przez to rozumieć? Pokrętłem ustawiam tylko i wyłącznie temperaturę nawiewów z lewej strony obok kierownicy, z prawej i 2 na schowku? Do czego w takim razie odnosi się temperatura na panelu klimy?

Być może sam panel jest walnięty? Działa wszystko (chyba wszystko bo zamknięty obieg nie wiem jak mam przetestować) prócz ustawiania temperatury no i klimy rzecz jasna, choć lampka klimy się świeci. Jak podłączam INPE to widzę, że każdą jedną funkcje jaką aktywuje albo zmieniam to w komputerze automatycznie też się zmienia. Jak to jest bo u mnie temperaturę zmieniam pokrętłem a nie temperaturami na panelu - zmiana temp nic nie daje, czy może one są jedynie na ustawianie temperatury na szybę i na nogi? Trochę dziwne mi się to wydaje żeby to tak działało. Najczęściej używam właśnie środkowych kratek.



Czy nawiew na szybę czołową powinien lecieć po całości obydwu kratek czy tylko tak około pół kratki? U mnie wieje tylko na połówkach od środka i też się zastanawiam czy to może tak ma być :idea: Nadwozie coupe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 22 czerwca 2018, 13:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
W poniedziałek mam zamiar sprawdzić wentylator elektryczny i czujniki.

Czy poniżej generowany błąd INPA w sekcji silnika "Engine shadow error" może mieć coś wspólnego z klimą czy może prędzej błąd jest z dolotem powietrza? Czy może być on spowodowany niestandardowym wydechem i brakiem klapek w wydechu i rzeczy z tym związanych? Ten błąd po wyczyszczeniu wraca, od razu. 328 Coupe.

Cytuj:
E R R O R M E M O R Y R E P O R T
-------------------------------------
ECU: MS410DS2
JobStatus: OKAY
Variant: MS410DS2
-------------------------------------------------------------
RESULT: 1 errors in error memory !
-------------------------------------------------------------
16 puls width modulated signal for input air condition compressor
Error frequency : 0
Logistic counter: 0
Engine speed 0.00 rpm
engine load 0.00 mg/Stroke
Engine temperature 38.66 degrees C
Intake air temperature 3.55 degrees C
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
=============================================================


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 23 czerwca 2018, 22:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Błąd 16 oznacza że zdechł ci kompresor lub nie dostaje prądu. Sprawdź przekaźnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 25 czerwca 2018, 17:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Dziękuję za pomoc wszystkim udzielającym się tu. Czas leci a auto do blacharza jedzie za miesiąc i za dwa po nowy lakier także do września będę bez auta i nie widzę sensu w naprawianiu niczego z klimą czy tym elektrozaworem w tym roku, który i tak nie wiem czy ma coś wspólnego z klimą w ogóle i za dużo roboty na teraz z wymianą jego bo chyba dolot trzeba ściągać. Dużo tych błędów...

Co do elektrozaworu to powiedzieć mogę jedynie tyle, że nie zauważyłem żeby z prawych kratek, na nogi czy na szybę leciało innej temperatury powietrze niżeli z lewej czy po środku... w samochodzie robi się jednak troszkę ciepło nawet jak nie mam nawiewu włączonego.

Jakby ktoś mógłby poświęcić chwilkę na odpowiedzi do 3 ostatniego postu byłbym wdzięczny oraz... czy do klimy potrzebny jest czujnik temperatury? U mnie brak jest wlotów chłodzenia hamulców w zderzaku a zatem po czujnikach śladu 0 oraz OBC jest odłączone i nie będzie go.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 7 sierpnia 2018, 20:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 Cabrio
Kod silnika: M52B20
Witam,
posiadam wersję z klimatronikiem i mam taki problem, że gdy włączę klimę to siła nawiewu wyraźnie spada przez co efektywność chłodzenia kabiny jest dosyć marna. Auto kupiłem niedawno i tak już było. Czy może to jest normalne i w innych e36 też tak to działa? Sama klimatyzacja chłodzi, filtr kabinowy jest ok, a puszkę filtra oczyściłem z liści.

Zauważyłem również, że nie działa nawiew na nogi i szybę, cały czas wieje z kratek w desce rozdzielczej niezależnie co bym ustawił. Prawdopodobnie jest też coś nie tak z wyborem temperatury, bo jak ustawie na 32 stopnie to czasem wieje ciepłe, a czasem zimne :/ Bardzo proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 10:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Strzalaa

A co jeżeli zablokujesz nawiewy środkowe to co z nogami i szybą? A kiedy ustawisz całą moc na szybę albo na nogi? Co do siły nawiewu to ustaw manualnie siłę na maxa i ustal czy obroty falują czy też dmucha jednostajnie (niech dmucha tak jakiś czas), a potem dołącz klimę (dalej mając siłę nawiewu na maxa) i też sprawdź czy nie faluje - jeżeli zacznie falować czy choćby co jakiś czas zmniejszać/zwiększać siłę nawiewu to trzeba się dobrać do dmuchawy i wstawić nową z jeżem - niby można wymienić samego jeża, ale przy obecnych cenach nie ma co się pierdzielić na dwie raty i po prostu wymienić komplet. Temperaturę na nogi i na szybę reguluje elektrozawór - do sprawdzenia czy działa.

Poczytaj sobie o problemie tego użytkownika, masz tam info jak zweryfikować elektrozawór, bo nie chce mi się cytować:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=112566


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 11:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 Cabrio
Kod silnika: M52B20
Jak zablokuje środkowe to nie leci praktycznie nigdzie tylko czuć że coś tam sie przeciska przez wszystkie. Jak dam na maksa na szyby to wieje na maksa, ale cały czas przez kratki w desce. Co do dmuchawy to ona pracuje wg mnie dobrze, cały czas tak samo. Gdy włączę klime to dmuchawa pracuje tak samo, tylko teraz zauważyłem, że tak jakby coś było przytkane albo jakaś klapka się przestawiła i dlatego nie wieje praktycznie wgl albo bardzo mało. Z tą temperaturą chyba jest wszystko ok ale jeszcze to sprawdzę dokładnie.
Krótko mówiąc nie działa:
- sterowanie nawiewami - cały czas wieje z kratek w desce rozdzielczej;
- coś blokuje przepływ powietrza gdy włączę klime, gdy ją wyłączę to zaczyna wiać normalnie i jeszcze przez chwile miłym, zimnym powietrzem schłodzonym przez klime

Może to wina panelu? Coś mu się kiełbasi z tymi klapkami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Klimatyzacja nie działa, wentylator nie kręci
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 18:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 Cabrio
Kod silnika: M52B20
Problem rozwiązany. Winne okazały sie kabelki dochodzące do czarnej, 3-pinowej wtyczki w panelu klimatronika, była złamana taśma z kabelkami przez co nie przepływał prąd. Rozwiązało to obydwa problemy opisane wyżej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL