BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 02:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW E36 316i Leje się płyn chłodniczy
PostNapisane: 6 maja 2018, 16:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 1
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43TU
Witam.
Panowie koledzy, mam dziś mega problem, wyjechałem na normalną przejażdżkę do sklepu gdy nagle temperatura wyleciała poza skale ( zdjęcie ) jak najszybciej zjechałem na możliwy zjazd i usłyszałem że coś "stuknęło" Otwieram maskę troszkę pary, odkręciłem małą "śrubeczkę" obok wlewu płynu chłodnicy aby zeszło trochę powietrza następnie główny korek, patrzę a tam mało płynu chłodniczego, więc go dolałem, jakieś to było moje zdziwienie gdy po dolaniu płynu on dosłownie "lał" się pod autem ( pod silnikiem) co dolałem to wsio wylatywało zostawało trochę poniżej maksimum, jakiś cudem udało mi się schłodzić silnik i dojechać do domu bez dalszego "uszkodzenia" auta. Znajomy polecił mi włączyć klimę na maxa na ogrzewanie i tak pomału jechać by ciepłe powietrze uciekało nawiewem, tak też zrobiłem lecz klima w ogóle nie dawała ciepła. I teraz pytanie co to poszło ? jakiś przewód walnął ? Nie mam w domu kanału a gdy kładę się pod auto sam nic nie widzę. Będę starał się jakoś dolewać płynu i dojechać do mechanika, czego mogę się spodziewać że od niego usłyszę ? Jakie mogą to być koszty, dodam że pierwszy raz miałem taką sytuację i nie wiem co robić by nie zajechać silnika. Zapomniałem dodać że po otworzeniu maski trochę było "nachlapane" czyli wywaliło gdzieś wodę lecz nie mogłem zlokalizować gdzie. Płynu zawsze troszkę zostaje ale to co doleje dosłownie leje się pod autem. Pod korkiem wlewu oleju sprawdzałem nie ma "masła" sprawdzałem też olej na bagnecie, wygląda normalnie, więc wody nie dostał.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 316i Leje się płyn chłodniczy
PostNapisane: 6 maja 2018, 20:11 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Magistrala na bloku albo inny krociec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E36 316i Leje się płyn chłodniczy
PostNapisane: 13 maja 2018, 00:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 45
Moje BMW: e36 compact
Witam.zlokalizuj gdzie pod auto leci ten płyn. Z przodu z boku z tyłu silnika? Z przodu masz chłodnice i od niej 3 przewody. Płyn dochodzi również do kolektora ssącego. Pod kolektorem jest magistrala plastikowa i kilka węży. Za silnikiem przy podszybiu w głowicy jest też plastikowy kruciec z rozdzieleniem na dwa przewody. Na podszybiu po stronie serwera masz wejście na nagrzewnice. Musisz zlokalizować z której strony silnika to się leje. Ps kanał nie potrzebny. Ps 2 nie dolewa się zimnej wody do tak rozgrzanego silnika a jak już to na pracującym i bardzo powoli. Gwałtowne ochłodzenie głowicy może spowodować jej uszkodzenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL