BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 06:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Napięcie nie dochodzi do przekaźnika od pompy paliwa
PostNapisane: 23 maja 2018, 18:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E39
Witam
Jestem nowy na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość (Skorzystałem z opcji "szukaj" i nie znalazłem takiego przypadku co ja mam).
Otóż rano odpaliłem samochód i bez żadnego problemu odpalił i pojechałem do roboty, gdy już miałem zamiar wracać do domu to zaczeły się schody, gdyż nie chciał odpalić. Zaczą kręcić bez problemu lecz nie chciał odpalić. Początkowo myślałem, że to pompa paliwa, gdyż nie było jej wgl słychać a zawsze było słychać takie ciche "wziączenie". Lecz tym razem nic cisza. Kolejno na warsztacie sprawdzili mi pompę i okazało się, że jest sprawna lecz problem okazał się elektryczny. To zaczeliśmy sprawdzać kolejno bezpieczniki, przekaźniki itp. Ostatecznie okazała się, że przekaźniki są dobre lecz zjakiegoś powodu nie dociera prąd do tego gniazdka gdzie wkłada się przekaźnik.
I teraz moje pytanie co to mogło się zepsuć w elektryce?
Pacjent: BMW E39 520i [1999(model) 1998(rocznik)]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Napięcie nie dochodzi do przekaźnika od pompy paliwa
PostNapisane: 23 maja 2018, 19:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46
Od dwóch dni mam dokładnie ten sam problemik w swojej betce - e46 316i (1.9) 2000r. Dokładnie jak u kolegi prąd nie dociera do pompy - sprawdzałem miernikiem. Przeczytałem na forum, by wyciągnąć przekaźnik i zamienić z klaksonem - odpaliła dosłownie na sekundę, zakrztusiła się i zgasła. Potem już nie odpaliła. Następnie wszystkie bezpieczniki po kolei - też żadnego przepalonego - spróbowałem odpalić i tak samo jak przy przekaźnikach - odpaliła na sekundę i od razu zgasła. Spróbowałem też zrobić mostek zgodnie z zaleceniami znalezionymi na forum i pociągnąłem kabelek z pinu 30 do 87 - teraz już tylko tyka jak przy wyładowanym akumulatorze. Jakieś pomysły?

Dopisuję do Twojego tematu, może razem zostaniemy usłyszeni :).

Poza tym też się witam jako nowy na forum. Jednak jeśli potrzeba przyciśnie, to z biernego obserwatora potrafi zrobić członka forum :).

Pozdrawiam,
Kuba


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Napięcie nie dochodzi do przekaźnika od pompy paliwa
PostNapisane: 23 maja 2018, 21:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 141
Lokalizacja: Murowana Goślina
Moje BMW: E61 530D E36 316
Kod silnika: M57 M43
Sprawdź czy na pinie 30 jest napięcie względem masy. Jeśli nie ma przepalony bezpiecznik pompy.

_________________
Obrazek BMW E36 316i M43
Obrazek BMW E61 530D M57N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Napięcie nie dochodzi do przekaźnika od pompy paliwa
PostNapisane: 24 maja 2018, 05:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E39
Na pinie 30 nie ma napięcia ale sprawdzałem bezpieczniki to wszystkie dobre ale nie jestem pewny czy napewno wszystkie dobre sprawdziłem.
Sprawdzilem:
Pod klapa 9 od lewej strony (na forum znalazłem że to jest jeden z bezpieczników od pompy).
W schowku bezpieczniki nr.17, 25 31 także dobre są (także znalazłem to na forum że to są bezpieczniki od pompy)
Możliwe że są gdzieś jeszcze bezpieczniki od pompy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Napięcie nie dochodzi do przekaźnika od pompy paliwa
PostNapisane: 24 maja 2018, 05:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E39
A i słyszałem że są gdzieś pod kierownica 3 bezpieczniki od pompy , silnika i komputera ale ich nie mogę znaleźć.
Oraz szybkie pytanie w którym miejscu znajduje się wyłącznik bezwładnosciowy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Napięcie nie dochodzi do przekaźnika od pompy paliwa
PostNapisane: 24 maja 2018, 19:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E39
Problem rozwiązany.
Okazało się, że w kostce co idzie do pompy pod kanapą to był przerwany jeden kabel


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL