BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 18:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E36 1.8tds Kontrolka ciśnienia oleju tylko na zimnym silniku
PostNapisane: 24 maja 2018, 10:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 151
Moje BMW: E36 compact
Kod silnika: m41b18
Witam. Mam nietypowy problem. Od kilku dni gdy odpalę rano silnik pali się/mruga kontrolka cisnienia oleju. Silnik pracuje normalnie, nie słychać popychaczy hydraulicznych ani żadnych innych dziwnych dźwięków. W trakcie, gdy silnik nabiera temperaturę kontrolka mruga coraz rzadziej. Gdy silnik się nagrzeje do "pionu" kontrolka przestaje mrugać. Wydaje mi się, że to dość nietypowe, ponieważ przeważnie to na nagrzanym silniki pojawiają się problemy ze smarowaniem, a u mnie jest odwrotnie. Czujnik wymieniłem na nowy i nie ma żadnej różnicy. Poziom oleju jest w normie. Proszę o jakieś sugestie w czym może leżeć problem. Pozdrawiam

_________________
Kiedyś...:
E34 525iA m50b25v
E36 320i m50b20nv


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 1.8tds Kontrolka ciśnienia oleju tylko na zimnym silniku
PostNapisane: 24 maja 2018, 14:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Przecież pompa oleju ma "ciężej" na zimnym, bo wtedy olej jest gęstszy. Po pierwsze jaki masz olej? Po drugie dawno wymieniany? Może filtr oleju jest już zaorany w cholerę? Jeżeli nie zły olej albo zużyty czy też zużyty filtr oleju to sprawdzić ciśnienie oleju plus obejrzeć stan miski - może masz jakieś wgniecenie i uszkodziło smoka? No można dalej rzucać pomysłami typu panewki, ale póki co zacznij od podstaw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 139 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL