BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 17:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 14:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 443
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 330ci 328ci
Kod silnika: m54b30,m52b28tu
Garaż: e46 328ci hellrot
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149192
e46 330ci topasblau
viewtopic.php?f=6&t=170876
Zauważ oprócz dużej korekcji na 5 cylindrze to również 6 ma dość sporą odchyłkę jak możesz to wrzuć jeszcze zakładke patrol adaption jak wygląda. Zrób pomiar ciśnienia na rozgrzanym na 5 i 6 a potem możesz zrobić jeszcze test szczelności to też ci dużo powie :)

_________________
Obrazek
Kolektory Schmiedmann, xpipe, końcowy eisenmann, ssący b30, gwint Lowtec H9.2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 22:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 825
Lokalizacja: WZY
Moje BMW: E46 Cabrio
Kod silnika: M54B30
dziabi3, świece są czyste nie są zafajdane olejem, na wszystkich cylindrach wyglądają tak samo.

Pomiar ciśnienia robiony na wszystkich cylindrach mam ok 11bar z małymi różnicami.

Co do wtrysków, mam pół roczny LPG na dobrych podzespołach i auto pali tak samo na benzynie jak i gazie więc wtryski też można wykluczyć. Dodam że po rozgrzaniu auta, skasowaniu błędów i odpaleniu bezpośrednio na LPG auto pracuje tak samo - brak pracy 5cyl.

pawel1132, pomiar ciśnienia na rozgrzanym aucie był robiony, tak jak pisałem wszędzie mam ok 11bar.
Zauważyłem to samo - 6cyl też ma problem, obecnie nie na tyle żeby nie pracował ale też coś się zaczyna złego dziać.

Zakładka petrol adaption:

Obrazek

_________________
Obrazek
E46 Coupe Lightgelb /// ^ KLIK ^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 23:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Panie ale ty masz kosmiczne korekty chwilowe i od tego ci zapłon wypada.
Zobacz że najbardziej pojechany jest BANK numer 2 na którym jest 5 cyl.

Kasowałeś korekty długoterminowe ?


Pokaż zakładkę w której są wskazania przepływomierza.
Zrób zdjęcie na wolnych obrotach.
Podejrzewam że masz rozwalony przepływomierz bo w tym przypadku korekty długie są na 0 a krótkie są kosmiczne.

Może też być coś nawalone w instalacji np. pozamieniana kolejność wtrysków.
Albo tak jak niedawno był przypadek na tym forum że kolo miał zamienione wtyczki od sond lambda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 23:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Na drugim banku jest bardzo ubogo, możliwe przyczyny, to lewe powietrze w okolicy 5 cylindra, dlatego wypada na nim zapłon. Do sprawdzenia szczelność dolotu, obejrzeć czy przypadkiem na piątym wtrysku lpg nie jest luźny wężyk gazowy, może luźna wkrętka w kolektor, czasem może być pęknięty kolektor ssący, albo przy montażu lpg uszkodzona/podwinięta uszczelka ssącego. Weź puszkę brakecleanera i psikaj w te okolice obserwując wskazania "patrol adaption". Jak dojdziesz do ładu ze szczelnością i korektami, a nadal będzie wypadał 5 cyl, to zdejmij cewkę z tego cylindra, weź jakąś zapasową świecę, wciśnij w fajkę i przyłóż do masy (do kielicha sięgnie), odpal auto i zobacz czy iskra jest i jaka. W ciśnieniu atmosferycznym powinna być bardzo mocna, fioletowa. Jeśli z iskrą będą problemy, szukaj wiązki na podmianę, ale najpierw wyjmij kompa, rozkręć obudowę (4 śrubki torx) i zobacz, jak wyglądają tranzystory sygnału do cewek. Rozpoznasz je, to 6 dużych elementów w rzędzie na płycie komputera. Lubią się w nich upalać nóżki i iskry nie ma wcale, albo chwilowo zanika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 4 czerwca 2018, 12:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 825
Lokalizacja: WZY
Moje BMW: E46 Cabrio
Kod silnika: M54B30
dziabi3, korekty długoterminowe były kasowane. Przepływomierz zdjęcie na wolnych obrotach:

Obrazek

kaczorek79, dziś wszystko sprawdzałem, jest szczelnie nie ma nic niepokojącego. Sprawdziłem również iskre której na 5 cyl nie ma. Komputer wyjąłem, rozkręciłem i wydaje mi się że jest ok, nie widać nigdzie przepaleń czy to na tranzystorach czy innych elementach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek
E46 Coupe Lightgelb /// ^ KLIK ^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 4 czerwca 2018, 16:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 443
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 330ci 328ci
Kod silnika: m54b30,m52b28tu
Garaż: e46 328ci hellrot
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149192
e46 330ci topasblau
viewtopic.php?f=6&t=170876
Ogólnie to rozgrzej silnik do 90stopni i wtedy wrzuć live data do prób zakrec butle z lpg i wyłącz centralke z lpg i wtedy sprawdzaj parametry na pb, przeplywke możesz sprawdzić jadac na 3 biegu i but w podłogę i ile max pokaże jeśli powyżej 400kg to teoretycznie sprawna możesz tez odłączyć wtyczki z sond do testu i zobaczysz czy w rough cos się zmieni możesz też zmierzyć ciśnienie paliwa na listwie dla pewności, masz jakieś błedy w ecu oprócz wypadania zapłonu

_________________
Obrazek
Kolektory Schmiedmann, xpipe, końcowy eisenmann, ssący b30, gwint Lowtec H9.2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 8 czerwca 2018, 16:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 825
Lokalizacja: WZY
Moje BMW: E46 Cabrio
Kod silnika: M54B30
Panowie dziś dorwałem instalacje modułu zapłonowego którą podejrzewałem o powód braku iskry. Po założeniu nic sie nie zmieniło dalej nie pali na 5cyl, wartości w rough mocno przekroczone na 5cyl, 6cyl też momentami przekroczony. Przepływka ok sprawdzałem.

Tak sobie dziś poczytałem i pomyślałem - może sondy lambda są winne ? Pamiętam że kilka razy po dłuższych jazdach potrafił mi wywalić błąd sondy przez katem które ustalają skład mieszanki. Jednak stałego błędu nie ma. Po odłączeniu sond w pracy auta nic sie nie zmienia.

Czy możliwe jest że czujnik położenia wału powoduje takie anomalie a nie mam żadnego błędu ?

Czy odma może powodować takie anomalie ? Jej nie wymieniałem.

Dzięki Panowie za dotychczasowe porady, ale może ktoś będzie w stanie nakierować jeszcze na przyczyne ? Sam już nie mam pomysłów co to może być.

_________________
Obrazek
E46 Coupe Lightgelb /// ^ KLIK ^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 9 czerwca 2018, 22:12 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Kolego błąd sondy lambda nie oznacza jej uszkodzenie a własnie problem z mieszanką.
Odma ? Jak najbardziej , wali lewym powietrzem i tu masz rozwiązanie problemu.

Mam dla ciebie złotą radę.

Kup paczkę fajek, rękawiczkę gumową, kawałek węża ogrodowego.
Zakładasz rękawiczkę zamiast przepływki, wycinasz jeden palec i władasz wąż.
Odpalasz fajkę i dymasz w węża ile wlezie dymem.
Druga osoba z latarką ledową, najlepiej wieczorem szuka dymu.

Tak znajdziesz problem.

A sprawdzałeś przewody lpg na 5 garnku ?
Pisał ci jeden kolega o tym, czasami taki przewód a co gorsze obluzowana wkrętka w kolektor puszcza lew powietrze.
Wkrętka to to mosiężne coś co jest wkręcone w kolektor i nakłada się na to wężyk od lpg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 12 czerwca 2018, 07:45 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1397
Lokalizacja: Olesin/okolice Warszawy
Moje BMW: E46 330CI, F31 320d
Kod silnika: M54B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=83226
Jak masz chęć podjechać na drugą stronę Wawy to zapraszam na podmianę sterownika MS43.
Znajdzie się u mnie jakiś sprawny bez ews na teścik.
Gdzieś przecież musi ginąć iskra.

_________________
Obrazek
Zrób to sam: Pokaz diagnostyki INPA, Kodowanie NCS + NCSDummy, Aktualizacja sterownika WINKFP - MS41, MS42, MS43,
E60 E90 - Programowanie nowego czystego kluczyka do auta, E36 E38 E39 E46 - Dorobienie kluczyka "diament"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 12 czerwca 2018, 11:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Szczelność dolotu i jeszcze raz szczelność dolotu, pewnie tu jest przyczyna, zrób próbę dymową i będzie jasność. Jeżeli chodzi o przepływomierz w m54b30 to przy max bucie będą okolice 600 a nie ponad 400, to tak w woli wyjaśnienia. Pokaż ten błąd sondy oraz nagraj film z ich pracy po pełnym rozgrzaniu (97 stopni).

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 15 czerwca 2018, 10:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 825
Lokalizacja: WZY
Moje BMW: E46 Cabrio
Kod silnika: M54B30
dziabi3, próba dymna niestety albo stety nic nie pokazała, nigdzie nie pokazał się dym. Przewody od LPG i wkrętka sprawdzone - wszystko ciasno dokręcone, wczoraj demontowałem listwę wtryskową by się do nich dobrać.

Wrzucam dwa filmy, pierwszy - nie wiem czy będziecie słyszeć ale dziwne ssanie gdzieś w okolicach disy/dół kolektora. Czy to odma ? Przy odkręceniu na uruchomionym aucie korka nie spadają obroty więc to może wskazywać na odme. Tylko czy nawet jeśli odma jest do wymiany to czy może powodować brak zapłonu 5 cyl ?


Drugi to pokaz błędów 5 cylindra, błędy sondy które znowu się pokazały oraz jak prosił maniek21112 praca sondy + inne wartości live przy pełnym rozgrzaniu na benzynie oczywiście. Może ktoś coś wyłapie:


Panowie dziękuje za dotychczasowe rady, każdy sprawdzian który proponujecie robię rzetelnie i sumiennie więc mam nadzieje że wpadnę przy waszej pomocy na źródło problemu :piwo:

_________________
Obrazek
E46 Coupe Lightgelb /// ^ KLIK ^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 15 czerwca 2018, 14:42 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Ło Panie teraz to już się całkiem kupa zrobiła !!!

Ten silnik ma strasznie ubogą mieszankę !!!

Albo masz mega słabe ciśnienie paliwa albo masz mega dziurę w odmie !!!

Wszystkie 4 sondy pokazują UBOGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie radzę jeździć tym autem bo zawory i gniazda powiedzą pa pa.

Jak nigdzie nie leciał dym to odma załatwiona !!!

W tym silniku reakcja na odkręcenie korka to wyczuwalny spadek kultury pracy silnika spowodowany ubogą dawka paliwa.
Jako ze ty masz już ubogo to nic nie zauważasz.

Prawdopodobnie pękła ci membrana w odmie i ssie ci lewe powietrze, wyjmij puszkę odmy i delikatnie rozmontuj obudowę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 15 czerwca 2018, 16:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 443
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 330ci 328ci
Kod silnika: m54b30,m52b28tu
Garaż: e46 328ci hellrot
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149192
e46 330ci topasblau
viewtopic.php?f=6&t=170876
Zmierz jak masz czym ciśnienie na listwie paliwa to powie czy pompa wydala czy nie to raz dwa to tak jak dziabi mówi zobacz odme z przewodami warto przy tym zdemontować cały kolektor zobaczysz w jakim stanie są uszczelki kolektora zaślepki gumowe od strony grodzi przewody podciśnienia oraz lepsza robota z odmą jest :) A jak wygląda uszczelka pokrywy zaworów zobacz czy nie masz pekniętej pokrywy zaworów przy 5 garnku

_________________
Obrazek
Kolektory Schmiedmann, xpipe, końcowy eisenmann, ssący b30, gwint Lowtec H9.2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 15 czerwca 2018, 20:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 825
Lokalizacja: WZY
Moje BMW: E46 Cabrio
Kod silnika: M54B30
dziabi3, pawel1132, auto stoi od czasu awarii, nie zamierzam śmigać na 5 cylindrach. Ciśnienie paliwa nie możliwe że słabe bo problem jest na benzynie i na LPG.

Odma w przyszłym tygodniu zostanie wymieniona, było w planach więc nie ma problemu. Kolektor ściągnę posprawdzam przy okazji to o czym piszesz :) Pękniętej pokrywy też nie namierzyłem.

Jednak mnie zastanawia dlaczego skoro odma jest problemem - narazie hipotetycznym - zanik zapłonu występuję tylko na 5 cyl i nie ma iskry nawet przez chwile ? Nie powinno być tak że auto pracuje przez jakiś czas na 6 cyl i dopiero wypada zapłon z powodu ubogiej mieszanki ?

_________________
Obrazek
E46 Coupe Lightgelb /// ^ KLIK ^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 16 czerwca 2018, 13:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Zbyt wysoka masa powietrza na wolnych obrotach, wymień odmę z przewodami, sprawdź dobrze dolot i znowu taki film.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 16 czerwca 2018, 21:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
maniek21112 napisał(a):
Zbyt wysoka masa powietrza na wolnych obrotach, wymień odmę z przewodami, sprawdź dobrze dolot i znowu taki film.


No jest 18,5 na wolnych, troszkę za dużo.

U mnie jak silnik jest zimny jest maks 17,5 po rozgrzaniu jest od 11.5 do 13.5.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 16 czerwca 2018, 21:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Tonder napisał(a):
Jednak mnie zastanawia dlaczego skoro odma jest problemem - narazie hipotetycznym - zanik zapłonu występuję tylko na 5 cyl i nie ma iskry nawet przez chwile ? Nie powinno być tak że auto pracuje przez jakiś czas na 6 cyl i dopiero wypada zapłon z powodu ubogiej mieszanki ?


W teorii 5 cylinder może mieć troszkę słabsze sprężanie, troszkę większą szczelinę na świecy i przy tak zjebanej dawce paliwa jako pierwszy odpada.
Z resztą pozostałe cylindry nie są wcale lepsze, przy tej dawce paliwa, ten silnik ledwo co chodzi na niej.
Za brak iskry może odpowiadać komputer który odcina ją żeby w tym garnku nie dochodziło do spalania ekstremalnie ubogiej mieszanki.
Ecu nie jest taki głupi i podgląda na bieżąco wszystkie cylindry po przez parametr rough.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 17 czerwca 2018, 07:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Ja bym najpierw zajął się przepływką. Masz 18kg na wolnych i ubogo na sondach? Jedno przeczy drugiemu. Pany przy lewym powietrzu mamy ubogo na sondach ale powinna być wtedy zaniżona masa powietrza a tu jest odwrotnie. jak silnik pracuje bez przepływki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 18 czerwca 2018, 22:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Głownu problem jest i tak w nieszczelności albo za małej dawce paliwa.
Przepływka to drugorzędna sprawa bo ona nie powoduje ubogiej dawki tylko wręcz nieświadomie ratuje sytuację.

A czy czasem nie przeskoczył ci rozrząd ?

Odpowiednie ustawienie wałka ssącego powoduje wzrost zasysanego powietrza i ubogą dawkę paliwa bo paliwo idzie w tłumik.

Miałem już tak raz w życiu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330Ci - Wypadanie Zapłonu 5 Cyl.
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 14:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 825
Lokalizacja: WZY
Moje BMW: E46 Cabrio
Kod silnika: M54B30
Problem z brakiem iskry na 5 cyl i wypadaniem zapłonu rozwiązany :hurra:

Pomocna okazała się podpowiedź kkkkamil26 który wysunął hipotezę o uwalonym kompie, a dokładniej tranzystorze od 5 cylindra.

Wymieniliśmy kilkanaście wiadomości w których szczegółowo doradzał mi wykonanie kolejnych kroków związanych ze sprawdzeniem DME. Wiadomo że najprościej sprawdzić podmieniając przypuszczalnie wadliwą część na inna sprawną. Kamil wysłał mi więc próbny/sprawny DME i po jego zamontowaniu auto od razu zapaliło i zaczęło pracować tak jak powinno :super:

Filmik z live inpy przy pełnym rozgrzaniu silnika po zmianie DME oczywiście:


Wiem nie jest idealnie, ale działam dalej - na pierwszy ruch idzie odma z przewodami, a potem zobaczymy :)

Jednak podziękowania należą się dla każdego z was za pomoc w poszukiwaniu problemu. Bez porad wymienionych przez was na większość rzeczy bym nie wpadł i ich zwyczajnie nie sprawdził. Dla wszystkich duże zimne piwo! :piwo:

_________________
Obrazek
E46 Coupe Lightgelb /// ^ KLIK ^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL