BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 09:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z wiązką silnika m52b25 1x vanos
PostNapisane: 29 maja 2018, 11:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M50B25
Witam, mam mały problem. Polega on na tym, że wyciągnąłem silnik m52b25 1x vanos z e36 sedan, oryginalnie był to swap z e39 automat i wiązka silnika jaka jest tam obecnie również została z E39 automat ale za to przerobiona do E36 Manual. Mam zamiar wrzucić ten silnik do E36 Compacta, i moje pytanie brzmi, czy jeżeli kupię i zamienię wiązke silnika na taką z e36 323 manual, to wszystko będzie działało i nie będzie problemu z podłączeniem się do budy i odpaleniem silnika? Zależy mi na tym żeby ta wiązka wyglądała ładnie i oryginalnie, obecnie jest tam taka rzeźba, że nie wiadomo co jest do czego. Dziękuję i Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z wiązką silnika m52b25 1x vanos
PostNapisane: 29 maja 2018, 12:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Jezeli wsadzisz wiazke silnikowa z e36, to bedziesz mial bardzo proste podlaczenie plug&play i wszystko bedzie dzialalo tak jak trzeba


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z wiązką silnika m52b25 1x vanos
PostNapisane: 29 maja 2018, 13:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
Mam wiązkę do takiego silnika z e39 523i manual. Jak coś to PW

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z wiązką silnika m52b25 1x vanos
PostNapisane: 15 czerwca 2018, 22:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M50B25
wladekkow napisał(a):
Mam wiązkę do takiego silnika z e39 523i manual. Jak coś to PW

Podejdzie bez problemu do e36?
A jest ktoś w stanie powiedzieć czy do silnika m52b25 w e36 podchodzi jakaś inna wiązka, np z m52b28? Czy się różnią czymś?
Bo w tym problem, że dostanie oryginalnej wiązki z e36 w którym był silnik m52b25 jest naprawdę trudne. Jedni twierdzą, że właśnie identyczna wiązka jest w m52b20 i m52b28. Nie chcę kupować jeżeli nie jestem pewien dlatego wolę zapytać tutaj :) Komputer który jest obecnie przy tym silniku jest z e39, będzie pasował bez problemu pod gniazdo z wiązki z e36?
Druga sprawa, znajomy mi powiedział, że jeżeli kupię wiązkę z e36 a silnik jest z e39 to nie wszystkie wtyczki z wiązki z e36 podejdą do osprzętu w silniku e39. Jak to jest, jest ktoś mi to w stanie wytłumaczyć żeby nie było później niespodzianek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z wiązką silnika m52b25 1x vanos
PostNapisane: 17 czerwca 2018, 15:42 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Roznica w wiazce m52 z e36 a e39 jest jedynie taka ze sa rozne wtyczki laczace wiazke silnikowa z buda, w e36 jest okragle gniazdo, a w e39 kilka prostokatnych wtyczek. No i jeszcze wtyczka od alternatora jest inna, w e39 jest na wtyczke (i alternator z e39 potrzebuje jeszcze dodatkowego plusa w tej wtyczce), a w e36 jest przykrecany 1 kabelek (oprocz grubego plusa)

Wiazka czy to 2.0, 2,5 czy 2,8 niczym sie nie rozni


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL