BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 17:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 16:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Skoro błąd po skasowaniu powraca to oznacza iż zabiegi jakie wykonałeś po prostu nie pomogłt i dalej coś nie bangla...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 18:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Jednym słowem zostaje zakup nowego czujnika elektrozaworu vanos są dwa ale ewidentnie jeden siedzi. Będe musiał wysolić 630 pln. bo tyle kosztuje to badziewie niewiem za co taka cena. w ciągu miesiąca dołozyłem prawie 2 tyś w auto robione wszystkiee chamulce i klocki z przewodami to znów z silnkiem się coś dzieje. Czym nowsze widze to nawalone czujników pierdoł, w starej E39 ktora miałem z M52TU na podwójnym vanosie pod maskę nie zagladałem a check engine nigdy nie widziałem jak 4 lata auto miałem. a te N52 to jakiś cyrk.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 19:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Zamieniłeś w końcu te elektrozawory miejscami czy nie? Jak nie to dalej nie wiadomo czy to sam elektrozawór. Ten sam błąd wraca? Który?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 20:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ROBBMW wiesz dobrze iż seria pięć wcale nie jest tanim samochodem w utrzymaniu porównując np do serii 3... Dlatego nie ma zmiłuj trzeba poprawnie zdiagnozować usterkę i naprawić a jeśli jest to czujnik to niestety BMW nie lubi zamienników.


Hamulce i klocki to raczej rzeczy typowo eksploatacyjne bynajmniej klocki które wymieniać co jakiś czas trzeba ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 22:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
W N52 obok samych zespołów regulacyjnych, które stoją obecnie chyba po 1200 zł sztuka psują się najczęściej elektrozawory i czujniki położenia wałków. Kompleksowa wymiana tych elektronicznych zabawek to coś ponad 1500 zł i robisz to raz na 100, a może i 200 tys. km przebiegu czy więcej (zależnie jak dba się o serwis olejowy, bo to kiepskiej jakości albo zasyfiony olej niszczy te urządzenia w większości przypadków), a więc nie dziw się że jeżeli auto ma swoje nalatane to zacznie się sypać tu i ówdzie. Nie zakładałeś chyba, że samochód wyprodukowany w XXI wieku zrobi 400-500 tys. km, a Ty będziesz tylko zmieniał klocki, tarcze, olej, świece i inne duperele? ;) Jeżeli przekroczył 200 tys. km na fabrycznych częściach to już jest nieźle, a że nie masz go od nowości to teraz dotyka Cię to finansowo i albo w to idziesz, naprawiasz i masz spokój na lata albo oddajesz komuś innemu.

Wracając do meritum - dalej kombinujesz po swojemu zamiast posłuchać ludzi, którzy chcą Ci pomóc. Zamień w końcu te cholerne elektrozawory miejscami i dopiero wtedy odczytaj błędy. Jeżeli wtedy pojawi się błąd o tym samym kodzie to nie jest wina elektrozaworu, czaisz? Bo już nie wiem jak do Ciebie dotrzeć - kręcisz, kombinujesz i obchodzisz temat dookoła zamiast po prostu zrobić tę durną zamianę, odczytać błąd i napisać tutaj czy jest nowy kod czy też stary, a wtedy będziemy diagnozować dalej. Naprodukowałeś opowieści i żali zamiast po prostu podejść do tematu praktycznie - przecież to nie jest telenowela, a zwykła próba zlikwidowania problemu, który masz, więc co tu przeżywać? Jeszcze raz przeczytaj niniejszą wiadomość na spokojnie i zastosuj rady, bo jak znowu masz napisać 5 wiadomości o tym, że drogo, że głupie n52, że chyba kupisz elektrozawór, że poczekasz na wypłatę itd. to może sobie ulżysz emocjonalnie, ale na pewno nie rozwiążesz tak tego problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 23:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Auto ma oryginalny przebieg obecnie 206 tyś km olej zmieniony w tamtym tyg. Mam.znajomego w intercarsie może mi załatwić 2 takie elektrozawory w cenie 1000 pln. Mówił ze lepiej zmienić odrazu 2 nowe i mieć spokój niż potem wymieniać drugi. Tylko mnie zastanawia jedno i pisałem już o tym czy ktoś miał taki przypadek ze jak auto odpalam po nocy to po odpaleniu auto chodzi na 1000 obr jak ma być i po sekundzie robi sobie samo jak by przygazowke na 2 tys obr i wraca spowrotem na 1000 i jest ok i to jest tylko jednorazowo takie coś jeżeli już ciepły zgasze go i odpale nie robi tej przygazowki ale zawsze po nocy dlatego pytałem czy ktoś miał taki objaw bo tego wcześniej nie było chyba że to od tych czujników.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 21 czerwca 2018, 04:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Czyli dalej telenowela..
Nie ma to jak wymieniać dobre części na nowe, gratuluję kolegi, niech jeszcze w super cenie sprzeda czujniki położenia wałków rozrządu, bo i te pewnie przyda się przy okazji wymienić :mur:
Taki wzrost obrotów nie jest normalny, narazie masz jeden ewidentny problem i najpierw jego rozwiąż a może i drugi sam się rozwiąże.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 21 czerwca 2018, 17:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ROBBMW słuchaj co koledzy mówią... albo swapuj na M52 i śpij spokojnie :hyhy: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 21 czerwca 2018, 18:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
W poniedziałek będę działal , zamówiłem 2 elektrozawory, jak zmieniać to zmieniać na całego i na nowe nie będę 30 razy rozkręcał tych czujników i zamieniał. Z tego co wyszło na kompie jest bład jednego ale 2 nowe nie zaszkodzi wymienić, trzeba będzie to zamowie czujiki wałków rozrzadu jak ma to pomoć na kolejne 200 tyś km. Narazie ogarnę elektrozawory i napewno dam znać czy zabieg pomógł. :)

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 21 czerwca 2018, 20:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Twoje auto i Twój portfel :cool:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 25 czerwca 2018, 16:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Witam sprawa ma się tak , dziś wziałem od kolegi ze sklepu jeden elektrozawór, wsadziłem go u gory czyli ten wlotowy, odpaliłem auto ale kontrolka silnika dalej się swieci, i teraz pytanie czy ten dolny może jest uszkodzony czy co bo zła diagnozę mi tu postawiliście, Albo kontrolka po którymś odpaleniu sama zgaśnie, autem się przejechałem normalnie się rozpędza, ten elektrozawór co wyjałem z silnika wstawiłem do benzyny ekstrakcyjnej, chyba żę wykręce jutro ten na dole i założe ten co był u góry który przez cała noc będzie się płykał w benzynie, czy kupić nowy?

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 25 czerwca 2018, 19:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Co Ty napisałeś gościu? Że ktoś Ci tu złą diagnozę napisał? A czy ktoś Ci tu KAZAŁ WYMIENIAĆ ELEKTROZAWORY NA NOWE bez uprzedniego sprawdzenia czy błąd podąża za elektrozaworem podmienionym na inne miejsce niż pierwotnie siedział?

Ignorujesz rady co do testu z zamianą elektrozaworów, bo przekracza to Twoje zdolności pojmowania i NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ uznajesz, że machniesz sobie wymianę dwóch elektrozaworów na nowe i jeszcze masz czelność pyskować, że ktoś Ci tutaj źle radzi? Od tego momentu kończę dyskusję w tym temacie, bo niezależnie od Twojego wieku zachowujesz się jak dzieciak. Wymień sobie jeszcze zapobiegawczo zespoły regulacyjne, olej w silniku, filtr oleju, czujniki położenia wałków, odmę i czujnik wałka mimośrodowego, bo przecież nie będziesz 30 razy grzebać, co nie? A na koniec może okaże się że masz wytarty albo skrzywiony wałek dolotowy, wydechowy albo mimośrodowy i wszystkie Twoje zapobiegawcze naprawy jak krew w piach :wstyd: Współczuję mechanikowi, który spotkałby takiego klienta jak Ty, bo choćby Ci na piśmie oświadczył, że nie podziela Twojego poglądu i rekomenduje uprzednio dokonać testu X to Ty i tak zrobisz swoje i na koniec skwitujesz "źle mi doradziłeś, jesteś winny".

Po tym co robisz wnoszę, że w ogóle nie czytasz postów ludzi w tym temacie albo odpuszczasz sobie po pierwszej linijce, bo jesteś z tych znawców, co instrukcję obsługi uważają za zbędną papierologię, bo przecież wiedzą lepiej, nie? Dopiero kiedy widzimisię przynosi problemy zaczynają szukać winnych - no bo przecież zawsze winny jest ktoś inny, tak?

Gdybyś po wyczyszczeniu podmienił te zawory, a błędy byłyby dalej te same TO WIEDZIAŁBYŚ, ŻE NIE KONKRETNY ELEKTROZAWÓR JEST PRZYCZYNĄ i nie wydałbyś na marne ani grosza (poza kosztem paru zł na benzynę czy co tam użyłeś do wypłukania elektrozaworów), a tak zacząłeś od wymieniania potencjalnie sprawnych części na nowe, chociaż nikt Ci tutaj tak nie radził :rotfl:

Także jeszcze raz - bez odbioru z mojej strony. Może inni będą mieli do Ciebie więcej cierpliwości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 27 czerwca 2018, 08:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Temat wyczerpany chyba :rotfl: dodam tylko, że jeżeli przyczyną check'a był ten elektrozawór to kontrolka sama zgaśnie za jakiś czas ;)

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 27 czerwca 2018, 09:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Co nie zmienia faktu iż lepiej skasować błąd po wymianie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 27 czerwca 2018, 15:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
No właśnie zobaczymy kiedy zgasnie kontrolka auto chodzi super ale chyba wymienię i ten drugi zawór beda obydwa nowe.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 27 czerwca 2018, 16:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ROBBMW napisał(a):
No właśnie zobaczymy kiedy zgasnie kontrolka auto chodzi super ale chyba wymienię i ten drugi zawór beda obydwa nowe.



Kolego... wyżej Panowie wspomnieli że i tak nie słuchasz ich rad ... robisz to co uważasz za słuszne wiedząc lepiej więc w czym problem ?

zmieniaj, wymieniaj, podmieniaj ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] N52 Check odczyt błędów pomoc.
PostNapisane: 25 sierpnia 2019, 21:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 247
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów
Moje BMW: E91 2.0d Touring 07r
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 0#p2117970
Witam Panowie. Odgrzewam kotleta. Pacjent to BMW e61 z silnikiem N52B25 wyskakuje błąd 2A82 (Einlass-VANOS). Obydwa elektrozawory od vanosów moczyły się pół dnia w benzynie ekstrakcyjnej, wysuszyłem, po czym zamieniłem je miejscami. Błąd nadal wyskakuje.
Objawy; delikatnie falujące obroty (falowanie na poziomie 50-100 obr/min), i po kilku minutach pracy silnika, obroty wskakuja na ok 1100 obr i spadają do ok 650obr. (Taka jakby "przygazówka). Poza tym, żadnych dolegliwości. Auto ma moc, czuć że valvetronic ładnie ciągnie do samej odcinki.
Co jeszcze mogę sprawdzić w zw z tym błędem.. ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL