BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 03:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Wentylator klimatyzacji
PostNapisane: 13 czerwca 2018, 17:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
Cześć,

posiadam e39 520i '96,
niestety z pewnego powodu, jakiś czas temu zostało ułamane jedno skrzydło w śmigle wiatraka klimatyzacji.

Po załączeniu się wiatraka, smigło z tego powodu wpada w rezonans i m.in głośno pracuje.

Pytanie jest następujące - nie wiem dlaczego w moim aucie pomimo 4 pin wtyku został zinstalowany wiatrak 3 pinowy,
czy szukać kompletnego wiatraka 4 pinowego wraz z obudową, czy szukać samego śmigła i przełożyć do obecnej obudowy?
Dodam, że po włączeniu klimatyzacji (czuć od razu chłodne powietrze) wiatrak załącza się dopiero po czasie.

Dodam również, że po uruchomieniu klimatyzacji czyć stratę mocy (bez względu na włączony/wylączony wiatrak).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wentylator klimatyzacji
PostNapisane: 13 czerwca 2018, 18:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Wiatrak powinien sie zalaczyc z chwila wlaczenia klimy.
Sprawdz temperature w ukrytych opcjach obd. Mozliwe ze wlacza sie bo rosnie ci temp. silnika.
Sprawdz tez na krotko ten wiatrak, poszukaj w internecie schematu ktory kabel jest od ktorego biegu.
Ja bym szukal 4 pinowego takiego ktory powinien byc.
Ten wystaw i sprzedaj uprzednio upewniajac sie ze jest sprawny poza tym smiglem. Chodliwy temat, czesto siadaja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wentylator klimatyzacji
PostNapisane: 14 czerwca 2018, 17:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
To, że wentylator startuje po chwili od włączeni klimy to normalne, tak samo jak wtyczka 4 pinowa przy wentylatorze 3 pinowym (jeden wolny).

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wentylator klimatyzacji
PostNapisane: 16 czerwca 2018, 17:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 198
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Siwa & Czarna
Kod silnika: M54B30 & M54B22
Kolega powinien mieć 4 pinowy wentylator (96rok) trzy biegi + masa. Poszukaj używki właściwej niż kombinować z tym 3 pinowym. Wiatrak jak kolega pisze powyżej powinien się włączać odrazu po włączeniu klimy na pierwszy bieg, dwa pozostałe jak ci visko padnie. Ja mam padnięty całkiem wiatrak, jakieś trzy lata temu kupiłem używke, w sumie blisko mnie, pojechałem sprawdziłem na każdym biegu, płaciłem chyba 250, nie mogę się zabrać za wymianę. Na szczęście visko wyrabia i temp. nie ucieka poza pion. To że ci troche słabnie to normalne przy klimie. Masz 2,0 buda ciężka.

_________________
NAS NE DOGONIAT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL