BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 04:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Szpera 100% a DSC
PostNapisane: 24 czerwca 2018, 18:06 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46 m3
Kod silnika: m54b25
Siemanko, na wstępie mówię, że przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi która trafi w moje pytanie. Nie jestem też znawcą mechanikiem więc nie wiem jak porównać odpowiedzi w przypadku szpery 25%. Jeżeli okaże się, że jestem ślepy i taki temat był bardzo proszę o wybaczenie i odeślijcie mnie tam.


Chodzi mi po głowie szperunek 100% w e46. Lubię czasami pojechać w ciekawe miejsce i poszaleć ale zabawa z otwartym dyfrem to już za mało.
Byłem już niemal zdecydowany ale naszła mnie myśl - co jeśli zespawam dyfer, założe, odpale, będę chciał pojechać a kontrola trakcji mnie będzie hamować? Wiem wiem - po co szpera jak chce jeździć na kontroli trakcji. A no po to, że nie będę szedł bokiem po mieście, ani na łuku na autostradzie. Większość czasu kontrola byłaby włączona.

Tu pytanie: Jak się ma szpera 100% do jazdy z DSC? Jak się to będzie zachowywać kiedy na wilgotnej nawierzchni na zakrętach będzie DSC on? To ma być w cywilnym aucie, nie żadnym chrupku. Wożę tym rodzine i znajomych i nie chce jeździć cały czas na wyłączonej trakcji bo okaże się, że połączenie szpera + dsc nie działa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Szpera 100% a DSC
PostNapisane: 24 czerwca 2018, 19:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
No to tak kolego to nie da rady ;)

Jak mu zrobisz 100%, a więc pełne spięcie to na łukach zawsze będziesz miał jedno koło "za szybkie" i dsc będzie z tym walczyć. Każdy Ci powie, że jak nie chcesz mieć problemów z elektroniką przy 100% to trzeba wywalić czujniki abs i pożegnać się z dsc i abs'em. Coś za coś. Jak rozumiem masz m3 e46, tak? Tam jest 25% i nie widzę sensu kombinować, bo to i tak dla właścicieli "cywilnych" e46'tek marzenie, bo przecież eMka ładnie zamiata bokiem. No chyba, że coś źle odczytałem, bo masz kod silnika nie-eMkowego - wtedy polecam sobie zrobić swap dyfra z M3, ale trzeba przerzucić trochę gratów z M3 i dostosować ori wał (skrócić).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Szpera 100% a DSC
PostNapisane: 25 czerwca 2018, 11:23 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 40
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
Po co caly wozek, mozna kupic szpere 25% lub 40% i smigac bez problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL