BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 08:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 530d Elektryka/Temperatura/Radio
PostNapisane: 25 czerwca 2018, 09:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Witam,
Od 2 miesięcy jestem posiadaczem E39 530d Touring z 2001 roku ( automat, facelift). Na wyposażeniu jest Navi 16:9 oraz zmienarka, wzmacniacz, subwoofer w bagażniku.
Od 2 tygodni trapią mnie trzy problemy:

1. Po włączeniu silnika wyświetla się ostrzeżenie o temperaturze minusowej ( -40; -27 stopni ) na zewnątrz. Prawdopodobnie temperatura wewnątrz auta i w obiegu klimy też jest źle odczytywana, ponieważ klimatyzacja ustawiona na 16 stopni nie chłodzi. Dopiero po podniesieniu się w trakcie jazdy temperatury do ~14-15 stopni na plusie, klima zaczyna chłodzić jak powinna. Zdarza się też niestety, że jak temperatura na wyświetlaczu osiągnęła dodatnią wartość, nagle od razu wraca do -40/-26 i wyświetla się ponownie ostrzeżenie o mrozie.

2. Radio czasem nie włącza się. Sam ekran oraz komputer działają cały czas, ale radiu zdarza się nie załączyć ( nie świeci się również lampka przy gałce/ włączniku radia ). Czasami po paru/ parunastu kilometrach radio się włączy, jednak zdarzało się że robi to dopiero po dłuższym czasie stania.

3. W szybie kierowcy czasami nie działa otwieranie w trybie auto ( raz klikam i szyba całkowicie się opuszcza ). Czasami po paru razach zacznie działać jak powinno, ale też nie zawsze.

4. Wyświetla się komunikat "Check parklight". Po obejrzeniu lamp widać, że po jednej stronie nie działają ringi.

Dodam, przez pierwszy miesiąc posiadania auta wszystko działało perfekcyjnie. WYDAJE mi się ( ale to tylko domysły i nie wiem czy dobrze pamiętam ), że większość problemów zaczęła się po odłączeniu przeze mnie akumulatora ( musiałem wyciągnąć kierownicę z poduszką, żeby obszyć wieniec).
Proszę o pomoc i wskazówki - zwłaszcza w przypadku punktu 1 i 2.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530d Elektryka/Temperatura/Radio
PostNapisane: 25 czerwca 2018, 11:03 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
mopshtein napisał(a):
1. Po włączeniu silnika wyświetla się ostrzeżenie o temperaturze minusowej ( -40; -27 stopni ) na zewnątrz. Prawdopodobnie temperatura wewnątrz auta i w obiegu klimy też jest źle odczytywana, ponieważ klimatyzacja ustawiona na 16 stopni nie chłodzi. Dopiero po podniesieniu się w trakcie jazdy temperatury do ~14-15 stopni na plusie, klima zaczyna chłodzić jak powinna. Zdarza się też niestety, że jak temperatura na wyświetlaczu osiągnęła dodatnią wartość, nagle od razu wraca do -40/-26 i wyświetla się ponownie ostrzeżenie o mrozie.

Sprawdź czy w ogóle posiadasz czujnik temperatury zewnętrznej.
Jest montowany w końcówce nadkola pod lampą(ten dolny trójkąt przy zderzaku). Bodajże od strony pasażera.

Przewody do niego to niebiesko-czerwony i niebiesko-brązowy jak dobrze pamiętam.
Obstawiam, że nie ma go wcale, a wskazania powoduje wilgoć


mopshtein napisał(a):
3. W szybie kierowcy czasami nie działa otwieranie w trybie auto ( raz klikam i szyba całkowicie się opuszcza ). Czasami po paru razach zacznie działać jak powinno, ale też nie zawsze.

Problemem może być sam klawisz w panelu. W sensie microswitche


mopshtein napisał(a):
4. Wyświetla się komunikat "Check parklight". Po obejrzeniu lamp widać, że po jednej stronie nie działają ringi.

Więc w czym problem? Wymień żarówkę i komunikatu nie będzie. Pasuje H10W ;)


mopshtein napisał(a):
2. Radio czasem nie włącza się. Sam ekran oraz komputer działają cały czas, ale radiu zdarza się nie załączyć ( nie świeci się również lampka przy gałce/ włączniku radia ). Czasami po paru/ parunastu kilometrach radio się włączy, jednak zdarzało się że robi to dopiero po dłuższym czasie stania.

To może być najtrudniejsza usterka do lokalizacji. Powodem może być sam tuner radiowy(w bagażniku), ale problemem może być też komunikacja po I-Bus

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL