BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46 316i] silnik N46 błąd P101B czujnik ciśnienia paliwa
PostNapisane: 25 czerwca 2018, 12:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E46 316i 2004r.
Kod silnika: N46
Witam,
Nieprawidłowe zachowanie silnika objawia się tym, że przy próbie gwałtownego dodania gazu, samochód dusi się i traci moc. Gdy delikatnie dodaję gaz wszystko jest w porządku. Oddałem samochód na regulację LPG, ale problem pojawia się i na benzynie i na gazie. Gazownik podał numer błędu stałego (nie można skasować) - P101B, co opisał mi jako cewka zaworu regulacyjnego ciśnienie paliwa. Konsultował podobno ten błąd z jakimś specem od BMW i ten potwierdził mu, że przez ten czujnik samochód tak się może zachowywać. Gdzie szukać tego czujnika? Wiem że regulator ciśnienia paliwa jest wbudowany w filtr paliwa, ale gdzie szukać ewentualnie tego czujnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 316i] silnik N46 błąd P101B czujnik ciśnienia paliwa
PostNapisane: 27 czerwca 2018, 09:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Podepnij auto pod program do bmw (inpa, ista) i wtedy podaj błąd.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 316i] silnik N46 błąd P101B czujnik ciśnienia paliwa
PostNapisane: 2 lipca 2018, 12:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E46 316i 2004r.
Kod silnika: N46
Błąd, którego nie można skasować to 29E7. Dodam, że takie coś zaczęło się dziać, gdy na jałowym biegu (dodam, że silnik był rozgrzany), wkreciłem go na 4 tys. obrotów i trochę przytrzymałem na nich. Z tego co czytałem na temat tego błędu, to że jakieś nieszczelności w układzie dolotowym, ale sprawdziłem i węże są całe. Chyba że przy kolektorze ssącym wydmuchało gdzieś uszczelkę (zakładałem gaz pół roku temu i może coś nie tak złożyli?) A może rzeczywiście ten czujnik ciśnienia paliwa. Gdy na zewnątrz temperatura powietrza jest poniżej 14 stopni objaw przyduszania przy próbie gwałtowniejszego przyspieszania jest znacznie mniejszy. Może jakiś czujnik temperatury zasysanego powietrza? Ale ten jest chyba zintegrowany z przepływomierzem, który zakładałem ostatnio nowy oryginalny bosch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 316i] silnik N46 błąd P101B czujnik ciśnienia paliwa
PostNapisane: 2 lipca 2018, 14:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Zły skład mieszanki na banku 1, musisz bardziej przyłożyć się do szukania nieszczelności w dolocie, bo to prawdopodobnie jest przyczyną. Uwielbiam te uniwersalne programy - czujnik ciśnienia paliwa :wstyd:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 316i] silnik N46 błąd P101B czujnik ciśnienia paliwa
PostNapisane: 13 stycznia 2021, 17:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 9
Moje BMW: ☆e46☆Sedan☆
Kod silnika: ☆N46B18☆
Jesli to N46 to byc moze zaciaga sobie lewe powietrze przez przewod odchodzacy od odmy do kolektora ssacego lub gdzies w tej okolicy mozliwe ze sam kolektor ssacy na laczeniu z blokiem sie poluzowal i zasysa (choc w to akurat watpie), polecam metode szukania nieszczelnosci poprzez szczelne wtlaczanie dymu do dolotu. Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 316i] silnik N46 błąd P101B czujnik ciśnienia paliwa
PostNapisane: 18 stycznia 2021, 21:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57n
a może poprostu valvetronic pada. albo krzywki na wałku wydechowym się obracają ;) kurde nie pamiętam czy był jeszcze wałek odlewany czy już krzywki osadzone na rurce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 146 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL