BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 07:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60] Problem z mocą świateł oraz brewkami led
PostNapisane: 13 lipca 2018, 17:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e60
Witam :)
Mam nietypowy problem odnośnie moich świateł w bmw e60 520i z 2003 roku (przeszukałęm całe forum i nie znalazłem odpowiedzi)
Posiadam zwykłe światła na żarówki H7

1: Pierwszy problem to niepalące się brewki po wymienie reflektorów. Oryginalnie miałem zamontowane stare helle (zniszczone klosze). Brewki tam się nie paliły, myślałem że ledy się spaliły. Kupiłem zamienniki reflektorów od firmy DJ AUTO. Po ich zamontowaniu pomarańczowe brewki nadal się nie palą. Wszysko jest prawidłowo podłączone.
Zastanawiam się czy możliwe jest że jakiś bezpiecznik się spalił? Oczywiscie brakuje mi książeczki z rozpiską bezpieczników i nie wiem który to może być (ta książeczka która powinna być w schowku).
Miał ktoś taki problem ? Wiecie może jak to rozwiązać? Dodam że mam podstawowy iDrive i włączenie/ wyłączenie funkcji świateł dziennych nic nie zmienia

2: Drugi problem to dość słabe światła mijania. Mam żarówki firmy osram (imitujące xenon). i praktycznie mam oświeltone tylko 2m drogi. W nocy odpalam światła drogowe ( długie) i czesto na nich jeżdze. One świecą dopiero jak prawidłowe światła mijania. Nikogo nawet nie oślepiam. Również nie wiem w czym jest problem? czy to przez żarówki? Na starych zniszczonych hellach było tak samo słabo z oświtleniem, ale myślałem że to przez zniszczone, zmatowiałe klosze...

Bardzo prosze o pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Problem z mocą świateł oraz brewkami led
PostNapisane: 13 lipca 2018, 19:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Co do "książeczki" to może kiedyś byłby to problem, ale teraz w dobie internetu?
Możesz mieć wyłączone brewki w lcm
Co do lamp, to kupiłeś dziadostwo to nie ma co się dziwić, trzeba było oryginalne kupić. Może wystarczy je podregulować


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Problem z mocą świateł oraz brewkami led
PostNapisane: 13 lipca 2018, 22:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e60
Tak, tylko nie mogę znalezć informacji czy za brewki odpowiada jakiś konkretny bezpiecznik.
Hmm czyli jeśli są faktycznie wyłączone w lcm to rozumiem że zapowiada się grubsza piła z kodowaniem.

Myśle że lampy same w sobie nie są złe i wcale nie są dziadostwem. Normalny zamiennik, może jakośc wykonania nie jest na poziomie oryginałow, ale wątpię że miałyby tak ograniczoną moc światła. Zwłaszcza ze na starych hellach sprawa wyglądała podobnie. Światła dużo lepiej oświetlają droge z reflektorami w gorszym stanie niż miałem w oryginalnych bmw. A aż tak zmatowiałe nie były, bardziej przez drobne pękniecie klosza je wymieniłem. Światła są teoretycznie dobrze wyregulowane.

Możliwe jest że moc reflektorów została w jakiś sposób ograniczona w module lcm? Akurat sprawy kodowania są mi całkowicie obce :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Problem z mocą świateł oraz brewkami led
PostNapisane: 14 lipca 2018, 19:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E36 318i
Kod silnika: M43B18
Prozaiczne pytanie... Po wymianie lamp byłeś na SKP żeby je ustawić? ;)

_________________
Jest - E36 318i Touring Stahlblau

Poszukuję - E36 323/328 Touring, Avusblau/Techno Violet/Sierra Rot


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Problem z mocą świateł oraz brewkami led
PostNapisane: 15 lipca 2018, 12:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e60
Tak byłem na skp i światła są ustawione. Właśnie problem w tym że na starych i nowych reflektorach długość światła jest strasznie slaba


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Problem z mocą świateł oraz brewkami led
PostNapisane: 16 lipca 2018, 06:30 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
iibartoszii napisał(a):
1: Pierwszy problem to niepalące się brewki po wymienie reflektorów. Oryginalnie miałem zamontowane stare helle (zniszczone klosze). Brewki tam się nie paliły, myślałem że ledy się spaliły. Kupiłem zamienniki reflektorów od firmy DJ AUTO. Po ich zamontowaniu pomarańczowe brewki nadal się nie palą. Wszysko jest prawidłowo podłączone.
Zastanawiam się czy możliwe jest że jakiś bezpiecznik się spalił? Oczywiscie brakuje mi książeczki z rozpiską bezpieczników i nie wiem który to może być (ta książeczka która powinna być w schowku).
Miał ktoś taki problem ? Wiecie może jak to rozwiązać? Dodam że mam podstawowy iDrive i włączenie/ wyłączenie funkcji świateł dziennych nic nie zmienia



Nie każdy ma tę funkcję aktywną w module świateł. Wystarczy właściwie dokodować ;)
Żarówki w E60 nie posiadają osobnych bezpieczników. Zarządza tym moduł świateł

iibartoszii napisał(a):
2: Drugi problem to dość słabe światła mijania. Mam żarówki firmy osram (imitujące xenon). i praktycznie mam oświeltone tylko 2m drogi. W nocy odpalam światła drogowe ( długie) i czesto na nich jeżdze. One świecą dopiero jak prawidłowe światła mijania. Nikogo nawet nie oślepiam. Również nie wiem w czym jest problem? czy to przez żarówki? Na starych zniszczonych hellach było tak samo słabo z oświtleniem, ale myślałem że to przez zniszczone, zmatowiałe klosze...


Po chińskich lampach DJ Auto nie spodziewałbym się cudów ;)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL