BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 07:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E84] Problem z Sg codieren 2URAD - Radio PDC
PostNapisane: 11 lipca 2018, 12:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Świebodzice, Wałbrzych, Świdnica
Moje BMW: 328i
Kod silnika: n20
Witam wszystkich,

posiadam x1 e84 06.2015 z samego końca przed zmianą na F.
Dołożyłem sobie tylne PDC dodałem Moduł PDC wg numeru najświeższy wszystko podłączone wg instrukcji retrofit dla tego modelu.
Dodałem $507 do FA, i niby wszytko było by ok ale należy zrobić jeszcze sg codieren na 2URAD - RADIO PROF - lecz ciągle wywala mi błąd coapi 2020. W tym module mogę zrobić tylko sg reset.
Wszystko robie kablem k+dcan i ncs, mam dateny świeże i ciągle jest ten problem. Inpa działa, kodowanie i dostęp do innych modułow też jest ok. Niby wszystko jest ok bo z tylnych głośników dochodzi dźwięk w miarę zbliżania się do przeszkody rozpoznaje lewą prawą stronę... ale na wyświetlaczu ciągle pokazuje na czerwono - tak jak bym już stał przy przeszkodzie i tak jest cały czas.
Czy to może być problem właśnie z sg codieren 2URAD ze nie da się zrobić?
Znalazłem kilka postów na zachodnich forach i większość pisała o problemie z kablem ale znalazłem też odpowiedzi że dało się zrobić sg codieren ale po zmianie na najnowsze Daten
Jeśli ktoś zna sprawę i wie że to nie jest problem, proszę o podpowiedź, jakich datenów użyć(link do pewnych baz będzie zbawienny), a jeżeli jest to problem kabla proszę o potwierdzenie.
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E84] Problem z Sg codieren 2URAD - Radio PDC
PostNapisane: 12 lipca 2018, 08:55 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
W E87 miałem podobne problemy z radiem professional(bez wyświetlacza jak w navi). Po użyciu ICOM, udało się przekodować.


Wielokrotnie miałem taki błąd przy kodowaniu TCUM lub MULF i użyciu kabla K-DCAN. Poprzez ICOM działało bez problemu


Spróbuj na pierwszej pozycji zapłonu. Tak zawsze udawało mi się kodować CCC na zwykłym kablu K-DCAN

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E84] Problem z Sg codieren 2URAD - Radio PDC
PostNapisane: 13 lipca 2018, 11:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Świebodzice, Wałbrzych, Świdnica
Moje BMW: 328i
Kod silnika: n20
Dzięki za info, dostałem tez info ze to może być problem innego Vinu w radio, ale teraz tak myśle ze radio mam oryginalne ale nie wiem jaki bon tam jest wpisany i czy w ogóle jest. Chyba będę musiał dokupić icoma...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL