BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 14:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 23 lipca 2018, 20:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e46 323i
Witam. Jestem na etapie kupna e46 z 320i, problem w tym że świeci sie w nim check engine i auto czasem nie pali na jeden cylinder, wystarczy wtedy wyłączyć i włączyc silnik zeby znowu wszystko grało. Auto jest na lpg.
Sprzedający mówi że na komputerze pokazuje wypadanie zapłonu.
Dodatkowo widzę, że DISA jest do wymiany bo daje dziwny dźwięk i sprzedający mówi ze jest do wymiany

Pytanie co może być grane z silnikiem? Czy to po prostu przez świece cewki, czy przez DISA, czy coś poważniejszego? Jakie koszty doprowadzenia do ładu? Proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 23 lipca 2018, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Bez diagnostyki obd nie ma co podchodzić do zakupu żadnego samochodu, a co dopiero niesprawnego. Przyczyn wypadania zapłonu może być 1000. Dodatkowo źle założona instalacja LPG mocno utrudnia namierzenie przyczyny. Wypadajacego zapalony niszczą gniazda zaworowe, powierzchnie tłokowe, dewastuja katalizatory. Jeśli nie masz wiedzy ani nikogo kto Ci to dobrze sprawdzi to radzę odpuścić temat i poszukać innego egzemplarza. Możesz wygenerować sobie koszty rzędu kilku tysięcy złotych w leciwym e46 a to nie o to chyba chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 23 lipca 2018, 21:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolega wyżej dobrze Ci podpowiada - potrzebna konkretna diagnostyka. W Moim przypadku gdzie było wypdanie zapłonu pomogła wymiana fajki bo miała przebicie ;) To akurat chyba najtańszy opcja :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 23 lipca 2018, 21:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e46 323i
Hubiboost napisał(a):
Bez diagnostyki obd nie ma co podchodzić do zakupu żadnego samochodu, a co dopiero niesprawnego. Przyczyn wypadania zapłonu może być 1000. Dodatkowo źle założona instalacja LPG mocno utrudnia namierzenie przyczyny. Wypadajacego zapalony niszczą gniazda zaworowe, powierzchnie tłokowe, dewastuja katalizatory. Jeśli nie masz wiedzy ani nikogo kto Ci to dobrze sprawdzi to radzę odpuścić temat i poszukać innego egzemplarza. Możesz wygenerować sobie koszty rzędu kilku tysięcy złotych w leciwym e46 a to nie o to chyba chodzi.


Po diagnostyce pokazuje podobno tylko właśnie błąd wypadanie zapłonu na jakichs cylindrach dlatego pytam co to może być. A instalacja ma rok i pewnie jest jeszcze na gwarancji a zakładana u kolesia który ma dobre opinie. Pytanie czy to od disy czy świece cewki czy coś z silnikiem głębiej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 23 lipca 2018, 21:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zapłony wypadają na konkretnych cylindrach czy losowo ? Przyczyn może być wiele :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 23 lipca 2018, 21:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e46 323i
Szczurek1986 napisał(a):
Zapłony wypadają na konkretnych cylindrach czy losowo ? Przyczyn może być wiele :]

Chyba różnie bo mówił ze raz na 1 i 4 a potem 4 albo 3 i 6


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 23 lipca 2018, 21:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Przyczyną mogą być świece lub cewki, ale tak samo wtryskiwacze. Na pb też wypada zapłon? Możliwe, że są nieodpowiednie wtryskiwacze gazowe. Trzeba obejrzeć korekty paliwowe na pb i lpg, trochę pojeździć i wtedy można podać przyczynę. Dodatkowo czy tylko takie są błędy, może coś jeszcze co sugeruje tak samo lewe powietrze. Ale to wszystko to gdybanie.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 23 lipca 2018, 22:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e46 323i
maniek21112 napisał(a):
Przyczyną mogą być świece lub cewki, ale tak samo wtryskiwacze. Na pb też wypada zapłon? Możliwe, że są nieodpowiednie wtryskiwacze gazowe. Trzeba obejrzeć korekty paliwowe na pb i lpg, trochę pojeździć i wtedy można podać przyczynę. Dodatkowo czy tylko takie są błędy, może coś jeszcze co sugeruje tak samo lewe powietrze. Ale to wszystko to gdybanie.


I na Pb i na LPG. Świece podobno ma nie pod gaz tylko zwykłe. Jak go dokładniej sprawdzić wykluczyć ze to wtryski czy kompresja?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 03:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Nie wiem jak Ci wytłumaczyć, że to nie jest takie o sobie podejście do auta i stwierdzenie, a to będą cewki, albo, wymieńmy świece to na pewno świece, przy okazji zrobmy kolektor i, bo pewnie nieszczelny i temat pstryk, ustanie. Sytuacja jest dodatkowo o tyle gorsza, że nie dzieje się cały czas. Przeczytaj sobie poniższy przypadek o M62 i się zobacz jak może wyglądać użytkowanie takiego samochodu z podobną usterką:

viewtopic.php?f=3&t=167249

W benzynie przy pomocy inpy jeśli wtrysk nie jebnie to go w zasadzie w ogóle nie sprawdzisz bez wyciągnięcia (w dieslu jest to bardziej miarodajne, bo masz ZS, a nie ZI), co do kompresji to jest to drugi zabieg zaraz po dobrej diagnostyce na live data.

Nie rozumiem dlaczego uparłeś się na ten egzemplarz, tym bardziej, że nie wiesz jak go zdiagnozować. Dla mnie ten samochód i sprzedający , ktory opowiada co pokazuje interfejs to jest lampka ostrzegawcza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 05:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Przy uszkodzonej disie masz losowe wypadanie zapłonów. Łatwiej poradzić sobie z losowym wypadaniem zapłonów niż ze stałym dla jednego cylindra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 07:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Wtryski gazu odstawmy teraz na bok :)

Najpierw autko ma należycie śmigać na PB a potem można zacząć martwić się gazownią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 08:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jak wtryskiwacze leją to i na pb może być problem. Tu najpierw trzeba zająć się dolotem a w tym przypadku zaworem disa jeżeli faktycznie jest coś z nim nie tak.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 09:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
maniek21112 kolega tak naprawdę nie sprecyzował dokładnie problemu i jeśli nie ma kogoś kto ogarnia BMW to trzeba by się mocno zastanowić nad zakupem bo później u magików można zostawić wór kasy wymienić pół samochodu a efekt dalej mieć jaki jest :]



A później mamy tematy jakie te BMW są zajechane...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 14:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Szczurek1986

Dokładnie!

BMW są zajechane, drogie w naprawie, ciągle się psują i panieeee, idź pan w ch***. Młody ino raz kupił to mu sie ciągle psuła, tylko u Mietka na warśtacie stała, nie to co stary dobry pancerwagen, opał leje i jedziem z Krystyną na Mazury i spowrotem na jednym baku! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Nie oszukujmy się, ten egzemplarz po prostu nie może być dobrym pomysłem w tym konkretnym przypadku. Kolega by chciał, bo podejrzewam turbo "okazyjną cenę", więc pewnie kalkuluje i kalkuluje, ale jedno zdradzę w sekrecie:
Jeśli nie siedzisz mocno w temacie, promocji z autami nie ma :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 15:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e46 323i
Hubiboost napisał(a):
Szczurek1986

Dokładnie!

BMW są zajechane, drogie w naprawie, ciągle się psują i panieeee, idź pan w ch***. Młody ino raz kupił to mu sie ciągle psuła, tylko u Mietka na warśtacie stała, nie to co stary dobry pancerwagen, opał leje i jedziem z Krystyną na Mazury i spowrotem na jednym baku! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Nie oszukujmy się, ten egzemplarz po prostu nie może być dobrym pomysłem w tym konkretnym przypadku. Kolega by chciał, bo podejrzewam turbo "okazyjną cenę", więc pewnie kalkuluje i kalkuluje, ale jedno zdradzę w sekrecie:
Jeśli nie siedzisz mocno w temacie, promocji z autami nie ma :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Nie wiem po co taki ktoś jak ty się tu wypowiada, nic nie wnosisz do tematu tylko hejtujesz. Forum chyba jest od tego, żeby dopytać kogoś kto ma być może większe pojęcie stritce o danej rzeczy, być może przerabiał temat. Czy może słuzy od tego, żeby po prostu zajmowało domenę w internecie? Cena nie wiem czy taka okazyjna 12000zł za e46 to norma.

Pojęcie o bmw jakieś mam, co prawda mechanikiem nie jestem, ale będzie to moja druga 3er, a w temacie e46 troche też siedze, jestem tu po to aby dopytać co może być przyczyną.
Podejrzewam zawór DISA albo jakaś nieszczelnośc, być moze za przeplywką, bo tam guma jest poklejona taśmą, wiec moze jest nieszczelnie.
Poza tym co od razu przychodzi na myśl gdy wypada zapłon? Prąd - cewki świece, przewody, może dostaje gdzieś lewe, nie wiem. Kompresji nie zmierzę bo który sprzedający pozwoli rozkrecac swiece, jeszcze 6, troche z tym do roboty jest. Analogicznie pytam czy to może być któryś ze wtryskiwaczy? Chyba wtedy nie wypadałby zapłon na różnych cylindrach
I tak jak mówię auto jezdzi, gar padnie raz w ciągu dnia a czasem w ogóle, gasisz odpalasz i znowu gra na 6 - więc to ma być niby słaba kompresja albo wtryskiwacz? Chyba miałby problem cały czas

Pytam tylko na co moge być gotowy, bo z tego co wyczytałem są różne czujniki które mogą to też powodować, są sondy lambda, jest disa, nawet uszczelka pod klawiaturą komus takie rzeczy robiła. Chciałbym o pomoc w diagnozie przy zakupie, bo w domu po kupnie to wiadomo sprawdze cewki sprawdze kompresje wszystko sprawdze po koleji, ale przed zakupem raczej z tym cięzko, i pytam ile taka zabawa może mnie później kosztować, więc też nie mówcie że grube tysiące, bo słupek silnika kupię za 1000zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 16:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
mateomix99 ano wypowiadamy się np po to byś nie trafił na wielką minę czy też kota w worku... ale Ty nie bardzo chcesz słuchać... w temacie zostały wymienione potencjalne podzespoły które mogą być uszkodzone ;) Może to być błachostka a może to być kosztowna sprawa i na serwis zaraz po zakupie wydasz worek siana ;)

12 tyś to nie będzie raczej zadbany egzemplarz (ale może... nie neguję bo nie oglądałem) błędy na kompie masz widoczne do tego piszesz jeszcze coś o przepływce polepionej taśmą a to nie wróży nic dobrego :] :zalamany:

Sam stwierdziłeś iż właściciel nie pozwoli Ci na rozbieranie samochódu to raczej nie jest dziwne :hyhy:


Wyjścia masz chyba dwa... czyli odpuścić temat i szukaj kolejnej sztuki albo targować ile wlezie i po kupnie rozwiązać problem i jeździć ;)

Właściciel ma dość rozwiązywania tego problemu z autem i chce się pozbyć albo ma niezły zastrzyk gotówy i chce zmienić :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Pewnie, jestem tu po to aby hejtować kupujących.

E46 aktualnie mają wzrost wartości, za dobrą m54b30 płacisz nawet 30k +, za egzemplarz z byle jakim silnikiem typu 1.8/2.0 płacisz co najmniej 16/17k, żeby podejść do w miarę wyposażonej , wyglądającej wersji. Za okolice 10k będziesz miał kompoty, 2.0 klekoty i inne zajechane kiepy jak poklejony na taśmę dolot w egzemplarzu ze swiecącym MILem i wypadajacymi zapłonami. To twoja druga 3er? Interesujesz się e46? I nie masz nawet prostego interfejsu i kabla za 60 złotych, żeby się podpiąć? :dobani: :dobani:

Mechanikiem nie jesteś, ale się znasz...
....to po co w takim razie chcesz słuchać wskazówek innych? :mur: :mur: :mur:

Sam ją zdiagnozuj, podejmij decyzję, a potem wrzuć tutoriale jak się bawisz w Profesora Religę próbując przywrócić do życia trupa...
:rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 20:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 209
Moje BMW: E38 & E36
Kod silnika: 2x M62B44
Garaż: E38 740iA 1997
E36 344i 1992

Było: E36 328iA 1994
Jak buda dobra i niezłe wyposażenie to kup i swapuj na 2.8/3.0.
W innym wypadku ja bym się nie zdecydował. Za dużo niewiadomych. Swoją drogą pomiar kompresji to 15 minut roboty i nie widzę przeszkód, żeby to sprawdzić przed zakupem zwłaszcza, że masz wątpliwości co do stanu silnika.

Moim zdaniem, jakby to był duperel to właściciel dawno by ogarną. A skoro mówisz, że guma przepływki jest na taśmę a kosztuje 50zł, to ja bym podziękował :mur:
Weź plaka, albo zmywacz i psikaj po silniku. Wykluczysz(bądź nie) lewe powietrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i czasem nie pali na jeden cylinder
PostNapisane: 24 lipca 2018, 20:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Hubiboost daj troszkę na luz :hyhy: :hyhy:


Nie daj się ponieść ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL