BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 10:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Wymiana sprężyn tył w Touringu
PostNapisane: 1 sierpnia 2018, 09:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Witajcie , potrzebuje waszych rad przy wymianie sprężyn w 523i tył touring :hyhy:
Szukałem pomocy w google i na forum w dziale zrób to sam ale tam tylko o wymianie w E46 a E39 ma całkiem inaczej ..
A więc tak , czytałem że ponoć zwykłe ściągacze do sprężyn nie zdają egzaminu ponieważ spręzyna bardzo głęboko siedzi w "kielichu" podwozia i nie ma tam miejsca na ściągacz. Ktoś wymieniał w turasie i moze sie wypowiedzieć ?
Kolejna sprawa to czy sprężyny wychodzą "normalnie" czy trzeba odkręcić jakieś podkładki ją trzymające czy cos ? Nigdy nie wymieniałem sprężyn i nie chce ich szarpać na chama :P Na google widzę że sprężyny własnie siedzą w jakiś podkładkach więc mają gdzieś jakieś śruby mocujące??
Zastanawiam się czy do razu za jednym rzutem nie kupić nowych tych podkładek pod sprężyny .
Fajnie by było jakby ktoś napisał mini poradnik jak wymienić sprężyny w turasie .. :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana sprężyn tył w Touringu
PostNapisane: 1 sierpnia 2018, 12:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: radom
Cześć możesz wymienić te sprężyny zwykłym ściągaczem za 30 zł ale musisz opuścić trochę cały wózek i skrócić śroby od tego ściągacza. operacja średnio ciężka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana sprężyn tył w Touringu
PostNapisane: 2 sierpnia 2018, 05:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Ktos sie wypowie jeszcze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana sprężyn tył w Touringu
PostNapisane: 2 sierpnia 2018, 08:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: radom
Podstawiasz żabę pod tylni most żeby Ci nie spadły tylnie sanki odkręcisz tylni wózek Musisz mieć dłuższe śruby do wózka żeby opuścić go. Masz teraz jakieś 15 cm wolnego miejsca między podłoga a sanikami bierzesz ściągacz zapinasz go na sprężynie ściągasz. Inaczej i prościej się nie da.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana sprężyn tył w Touringu
PostNapisane: 11 sierpnia 2018, 20:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Eh probowalem i sie poddalem.. Jak chciałem opuscic sanki to wydech mi przeszkadal.. Wydechu boje sie ruszac bo go potem jeszcze nie założę.. A ściągacze ni cholery normalnie sie nie wlozy.. Jednak oddam do warsztatu, niech tam sie męczą


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL