BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] skacze temperatura
PostNapisane: 6 sierpnia 2018, 18:55 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b20
Witam. Na wstępie informuje ,ze starałem się znaleźć bez pisania tematu ale. Może ktoś z was będzie wstanie mnie nakierować. Przybliżę sytuacje : samochód e39 98 rok m52b20 z LPG
Jakieś 2 miesiące temu jechałem trasa optymalnie 140-150 km/h i trwało to jakieś 4 h . Pogoda z początku padało itp ale pod koniec trasy było dość ciepło i momentalnie przy prędkości 140km/h temperatura skoczyła do kreski przed czerwona . Trochę się przestraszyłem i puściłem nogę z gazu po czym wskazówka wróciła na swoje miejsce. Myślałem ze mi się przewidziało ale stwierdziłem ze samochód miał dość. ( byłem zapakowany po dach-przeprowadzka ) po 2 tygodniach i tez w bardzo słoneczna pogodę sytuacja się powtórzyła trochę na dłużej przy 160km/h podniosła się wskazówka po puszczaniu nogi z gazu wróciła do pionu ale nie pozwalało bym jechał więcej niż 120-130km/h. Sprawdziłem układ . Żadnego ubytku czy wycieków . Waż jak wróciłem jeden gorący dolny to samo. Zdziwiłem się . I przedwczoraj znowu to samo ... na dworze 32C* i nie mogłem jechac więcej niż 120km/h bo od razu skakała . Dojechałem do domu, sprawdziłem wycieki . Lekko się moczy przewód górny do obudowy termostatu. Stwierdziłem ze sprawdzę i wyciągnę termostat i pompe wody. Pompa z jakiegoś żeliwa zero luzów i wirnik cały . Termostat co prawda jakiś no NAME i bez oznaczeń ale w garnku się otwierał . Wszystko złożyłem, założyłem nowy waz i odpowietrzylem. Teraz z moich obserwacji . Użyłem tej opcji OBC i ruszyłem w trasę jakieś 120 km. Zaobserwowałem ze temperatura która utrzymywała się przy 80-90 km/h to 105*C gdy przyspieszyłem tak do 120km/h wzrosło nawet do 109*C (na dworze 24*C bo to tak z rana ) wjechałem do Poznania i jeździłem (na dworze 32*C) na zegarze temperatura skakała nawet do 111*C . Sprawdziłem czy przy max temp na ogrzewaniu coś się stanie i się stało . Potrafiła zejść do 99stopni . Ogólnie najwiecej pracowała przy 105*C do 110*C bez jakiś mocnych jazd . Raczej słabo wyglada. Waż na ciepłym silniku jeden ten górny bardzo gorący ,dolny tez ciepły ale nie parzył od razu jak górny . Koniec historii . Może jakas mała podpowiedz .
Chłodnica prawie nowa.
Jeżdżę na klimatyzacji ... mrozi tak ze odpalona w połowie. Wiskoza na pełnym nagrzaniu jak jak zakręcę to zrobi pół obrotu może trochę więcej . Pomocy w co iść bez wymiany wszystkiego . Myślałem o trmosracie i od razu założyc może na 80-90 temp jego pracy. .
Dzięki z góry i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] skacze temperatura
PostNapisane: 7 sierpnia 2018, 05:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Co masz na myśli z połową obrotu wiskozy po nagrzaniu? Skoro kręci się bez oporu to jest uszkodzona, spina coś w ogóle po podniesieniu obrotów? Zapewne nie skoro masz tak ekstremalną temperaturę. Jeżeli masz m52 na pojedynczym vanosie to temperatura otwarcia termostatu to 92 stopnie. Podczas gotowania bez problemu otworzył się do końca? Przewód dolny powinien być gorący po jego otwarciu.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] skacze temperatura
PostNapisane: 7 sierpnia 2018, 11:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52b20
Ze jak gaszę samochód i zakręcę wiskoza to nie zatrzymuje się odrazu tylko robi z pół obrotu nie ma aż tak dużego oporu . Węże są oba gorące . Myślałem żeby pójść w termostat i wiskoza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] skacze temperatura
PostNapisane: 9 sierpnia 2018, 12:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Termostat narazie zostaw jak otwiera się, wisko przyspiesza zauważalnie i słychać je jak zwiększasz obroty? Narazie wygląda, że ono jest przyczyną.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] skacze temperatura
PostNapisane: 19 sierpnia 2018, 12:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Głupie pytanie ale - w którą stronę dmucha główny wentylator (nie wiem czy w tym aucie da się go założyć odwrotnie ale już widziałem takie cuda, objaw był identyczny) oraz, jeśli masz, wspomagający, ten elektryczny od klimy? Przy takiej prędkości chłodnicę masz chłodzoną pędem powietrza, chyba, że wentylator dmucha w drugą stronę. A wiele wskazuje że układ chłodzenie, w sensie obiegu płynu, masz ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 136 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL