BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 07:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Turbina po regeneracji przerywa.
PostNapisane: 7 sierpnia 2018, 18:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Torun
Moje BMW: e46 320d
Cześć!

Mam e46 320d 150 koni z 2002 roku. Kupiłem je w 2010 roku. Nigdy nie miałem problemów z silnikiem. Jakiś czas temu „umarło” mi turbo. Oddałem do regeneracji. Umówiłem się z mechanikiem na czyszczenie wszystkich potrzebnych rzeczy wraz z wymianą filtrów i oleju. Po zamontowaniu zregenerowanej turbiny okazało się, że raz działa raz nie. Jeździłem tak kilkanaście dni, ponieważ mechanik tłumaczył, że musi się wypalić wydech, egr i inne (kopcił na biało po wymianie). Potem dym troszkę ustąpił, ale dalej raz działało a raz nie. Mechanik sprawdził wszystkie zawory oraz ponownie oddał turbo do „poprawy”. Niestety po ponownym zamontowaniu nic się nie zmieniło. Jeździłem tak przez okres około 2 miesięcy. Oddaliśmy do innej firmy zajmującej się regeneracją, która stwierdziła uszkodzenie wirnika, łopatek i innych. Powiedzieli, że prawdopodobnie znowu coś „poleciało” z silnika jak za pierwszym razem i pourywało części, chociaż nie wiem kiedy miałoby się to stać skoro nie czułem różnicy. Jedynie dźwięk silnika delikatnie się zmienia w momencie kiedy auto nie ciągnie dobrze i zachowuje się jakby miało 40 koni. W pewnym momencie zaczyna przyspieszać jak gdyby nigdy nic. Zero błędów po podłączeniu komputera przez mechanika.

Czy ktoś miał podobny problem? Co należy sprawdzić? Dodam, że jestem zielony w te klocki, a mechanik powiedział, że silnik jest do wymiany i nie ma sensu znowu regenerować turbo.

Dziękuję za wszelkie dobre rady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Turbina po regeneracji przerywa.
PostNapisane: 7 sierpnia 2018, 21:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na wstępie to masz chyba do wymiany mechanika :hyhy: :hyhy: Na jakiej podstawie twierdzi iż silnik masz do wymiany ?

Musisz udać się do mechanika znającego się na BMW i konkretnie tych silnikach.

Firma która regenerowała Ci turbinę to jakaś znana zaufana firma ? Czy No Name za trzecim namiotem od lewej ? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Turbina po regeneracji przerywa.
PostNapisane: 7 sierpnia 2018, 21:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Torun
Moje BMW: e46 320d
Mechanik stwierdził wymianę bo może trochę już nie ma siły i pomysłu. Sprawdzał przewody, rurki, nieszczelności, zawory, itd. Moim zdaniem auto chodzi normalnie, oprócz tego, że czasem zmienia się delikatnie dźwięk, ale tylko wtedy kiedy nie przyspiesza tak jak powinno. No i oczywiście turbo jest znów popsute (chociaż o dziwo działa mniej więcej 50% czasu jazdy).

Znalazłem już jedną firmę która zajmuje się praktycznie tylko beemkami.

Pierwszej firmy, która regenerowała mi turbinę, kompletnie nie znam. Teraz kazałem oddać do bardzo znanej w Toruniu i to właśnie od niej wiem, że są połamane rzeczy jakby coś tam po prostu wpadło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Turbina po regeneracji przerywa.
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 10:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Torun
Moje BMW: e46 320d
Klapki były sprawdzone. Są okej. Regeneruje ponownie turbinę u znanej i odpowiedzialnej firmy. W sobotę zrobię kilkadziesiąt kilometrów. Zobaczę jak będzie zachowywać się auto. Może po prostu wcześniej była źle zregenerowana, bo aż niemożliwe, że znowu coś "wypadło" z silnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Turbina po regeneracji przerywa.
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 12:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kwestia czy w ogóle była regenerowana :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Turbina po regeneracji przerywa.
PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 21:38 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Albo pierwszy mechanik coś zostawił w dolocie.
Może zgubiła mu się nakrętka od kolektora wydechowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Turbina po regeneracji przerywa.
PostNapisane: 27 sierpnia 2018, 18:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Torun
Moje BMW: e46 320d
Ponowna regeneracja na tę chwilę pomogła. Zrobiłem już około tysiąca kilometrów od tamtego czasu. Jeszcze czasem zakopci na biało delikatnie przy ruszaniu, ale jest chyba jakaś delikatna nieszczelność bo widzę małą plamę na drugi dzień pod silnikiem. Mam nadzieje, że jak to zatamuję to przestanie również kopcić. :) Najważniejsze jest to, że przyspiesza jak powinno i nie zostawiam wielkiej ilości gęstego, białego dymu za sobą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL