BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 05:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 17:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: BMW E46 323Ci
Kod silnika: M52TU B25
Witam,
jestem Wojtek i niedawno zakupiłem mój pierwszy wymarzony samochód samochód BMW e46 323Ci. :)
Świeżo po zakupie gdy wróciłem z komisu (ok.160 km) temperatura silnika wynosiła 125 stopni.
Po przeglądzie wstępnym, uzupełniłem płyn hydrauliczny,wymieniłem olej,filtry,oraz odkręciłem korek chłodnicy i brakowało płynu chłodniczego. Uzupełniłem więc brak i samochód jeździł około 2 tygodni i zrobiłem nim około 400km. Po każdej przejażdżce kontrolowałem temperaturę na silniku i wynosiła ona 96 stopni i wszystko wydawało się ok. Pewnego razu pojechałem do miasta. Gdy wróciłem na parking i wyjeżdżałem z parkingu zapaliła się kontrolka braku płynu chłodniczego. Po odkręceniu korka chłodnica była pusta. Dolałem więc szybko płyn lecz on wylał się na ziemie. Okazało się że spadł wąż dolny od chłodnicy gdyż ktoś założył tam zbyt duży oring. Zholowałem samochód i naprawiłem usterkę uzupełniając płyn. Przy okazji wyczyściłem całą osłonę silnika do sucha. Na drugi dzień wybrałem się na koleją przejażdżkę i zapaliła się ikonka chłodnicy. Sprawdziłem stan płynu i spadł do minimum. Zaparkowałem samochód i wróciłem po 2h. Otworzyłem chłodnice i płynu znowu nie było. Kolejne holowanie. Na kanale odkręciłem osłonę i ku zdziwieniu był wylany płyn hydrauliczny ale nigdzie nie było znaku wycieku płynu chłodniczego. Uszczelniłem zbiornik i węże od hydrauliki oraz uzupełniłem płyn chłodniczy. Przejechałem się aby rozgrzać silnik i znowu zapaliła się ikonka. Zajrzałem pod spód i wszystkie elementy i węże suche. Podłożyłem tekturę na noc pod samochód aby zlokalizować ewentualny wyciek. I tu nic się nie pojawia sytuacja powtarza się cały czas. Płynu nie przybywa w komorze silnika a wycieków nie widać. Dodatkową usterką stal się wentylator który nie chodzi. Po podłączeniu go na krótko chodzi a w kostce zasilającej go jest napięcie. Proszę o pomoc bo nie wiem kompletnie co jest grane. :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 17:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Ja bym oddal ten samochod do komisu, bo to wada ukryta i jeszcze posadzil sie i zwrot kosztow.
125 stopni na budziku to juz mogles wydmuchac uszczelke pod glowica, bo od 115 wskazowka rusza na prawo a przy 120 jest na czerwonym polu.
Rozumuem ze plyn znika a wyciekow nie ma?

Co do wentylatora to sproboj go odpalic przez INPE. Jak napiecie do kostki dochodzi, a wentylator nie startuje to pewie typowo - modul.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 18:46 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3254
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
Zacząłbym od tego, ze tylko dolewasz płyn na pustym, a nie zlokalzowałeś skąd ucieka to po 1, a po 2 nawet nie wspomniałes o odpowietrzeniu układu.... Podstawa podstaw. Mało tego jeździsz w upały autem, które ma niesprawny wentylator (może czujnik temp w chłodnicy (chyba) skoro na krótko działa, to prosi się o uszczelkę pod głowicą :D

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 21:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: BMW E46 323Ci
Kod silnika: M52TU B25
Gdyby była to uszczelka pod głowicą to nie powinno mi przybywać objętości w oleju?
Wskazówka była przechylona lekko w prawo ale nie była ani razu w bliskim sąsiedztwie czerwonego pola. Stala i stoi cały czas w pionie.
Odnośnie odpowietrzania to robilem to i mam to dolewać do skutku i odpowietrzać? Na silniku i wężach nie widać wycieków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 21:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na forum znajdziesz dokładną instrukcję jak odpowietrzyć układ w samochodach naszej ukochanej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 8 sierpnia 2018, 23:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
WojtaszekForfiter napisał(a):
Gdyby była to uszczelka pod głowicą to nie powinno mi przybywać objętości w oleju?


Czasami pęka kanał wodny i wali w dolot.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 9 sierpnia 2018, 20:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
Spokojnie Panowie, uszczelka pod głowicą nie jest z papieru jak w romecie, jak raz dojdzie do czerwonego pola to od razu nie pęka. Ja bym zaczął od porządnego odpowietrzenia i naprawy wentylatora, gdyby płyn w takich ilościach wpadał do komory spalania to za Tobą by była biała chmura.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 01:02 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3254
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
WojtaszekForfiter napisał(a):
Gdyby była to uszczelka pod głowicą to nie powinno mi przybywać objętości w oleju?
Wskazówka była przechylona lekko w prawo ale nie była ani razu w bliskim sąsiedztwie czerwonego pola. Stala i stoi cały czas w pionie.
Odnośnie odpowietrzania to robilem to i mam to dolewać do skutku i odpowietrzać? Na silniku i wężach nie widać wycieków.

Nie wiem jak w e46 ale np w e39 pion to to rozpiętość id 75 do 115 stopni więc pion oznacza tyle co nic jeśli jest tak samo

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 05:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jest tak samo.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Znikający płyn chłodniczy 323Ci
PostNapisane: 10 sierpnia 2018, 08:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 365
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: e36 323i/e39 523iA
Kod silnika: M52B25
Dolać, porządnie odpowietrzyć i obserwować. Możliwe że za drugim razem płyn nie uciekł tylko układ się odpowietrzył po dużym ubytku i stąd brak płynu w zbiorniczku.
Co do wentylatora, można stawiać na moduł. Znajdziesz o tym sporo informacji na forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL