BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 00:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Problem z nawiewem, gorąco w środku.
PostNapisane: 17 sierpnia 2018, 19:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 31
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E34 520i
Kod silnika: M50B20
Cześć, mam problem z grzaniem w kabinie. Elektrozawory podmienione na sprawne, żadnych zmian. Oba cykają stare jak i nowe przy zmianie ciepło/zimno. Klapki się otwierają i zamykają przy zmianie temperatury, przynajmniej te w kratce środkowej pod szybą czołową. Zaczęło się to w zimę, ciężko było zapanować nad temperaturą. Gdy było zbyt gorąco musiałem wyłączać całkiem nawiew. Na wiosnę wymieniałem deskę rozdzielczą ale starałem się wszystko podłączyć jak należy. Po ustawieniu nawiewu na 16 stopni z obu stron (2 strefy) i ustawieniu na auto na zimnym silniku z kratek środkowych (tych na twarz) wieje mi zimnym, po rozgrzaniu się silnika na szybę jak i na nogi zaczyna wiać żarem. Po "włączeniu" klimy (raczej niesprawna) słychać jak tam te klapki sie zamykają i wieje tylko na twarz, nadal zimnym. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu już wszędzie daje gorącym. Nawet na wyłączonym całkowicie nawiewie czuć po otwarciu schowka jak tam sie w środku wszystko grzeje, czuć gorące powietrze. Gdy jej depnę to również w nogi robi się gorąco. Podmieniałem też panel klimy ale nie dało to żadnego rezultatu. Możliwe, że jakiś czujnik temperatury wewnętrznej padł i to jest powodem ciągłego grzania? Panel klimy rozebrałem i przeczyściłem ten wiatraczek, który się w nim znajduje. Nie mam już kompletnie pomysłu, męcząca jest taka jazda zwłaszcza w te upały.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problem z nawiewem, gorąco w środku.
PostNapisane: 17 sierpnia 2018, 20:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Przydałyby się błędy jeżeli jesteś pewny elektrozaworów.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problem z nawiewem, gorąco w środku.
PostNapisane: 17 sierpnia 2018, 20:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 31
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E34 520i
Kod silnika: M50B20
Czyli podjechać na kompa?
Od czego jest to białe wejście w panelu ? Nic tam nie mam podłączone
Zdjęcia
Dodam też, że brakuje mi jednego przekaźnika
Zdjęcia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problem z nawiewem, gorąco w środku.
PostNapisane: 19 sierpnia 2018, 10:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Nie znam budowy e34 ale domyślam się że jest podobna do nowszych (sterowanie elektrozaworami i pomocniczo klapami). Ustawienie na minimum (lub najniższą możliwą temperaturę) powoduje maksymalne chłodzenie - ignoruje wtedy czujniki (analogicznie z ogrzewaniem, sprawdzone praktycznie w e46). Możliwa jest sytuacja gdy nie wieje zbyt ciepłym, gdy układ jest połamany w środku. Ale odwrotnie się nie da - przy połamanych/niedziałających klapach dłużej trwa chłodzenie, ale nagrzewnica się w końcu wychładza i powinno wiać chłodnym (ciepłym w upały, ale nie gorącym, tym bardziej jak dzieje się to po rozgrzaniu silnika a nie po postoju w upale). Sterowanie zostaje, bo panel i elektrozawory podmieniałeś. Może wiązka? Miernik w dłoń i bym zmierzył czy jest wysterowanie na jednym końcu (sam panel sterowania) i czy pojawia się coś na wtyczce elektrozaworów a potem szukał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Problem z nawiewem, gorąco w środku.
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 17:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 31
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E34 520i
Kod silnika: M50B20
Miernika nigdy nie miałem w dłoni ale powiem Ci, że zmieniając temperaturę na pokrętle słychać w środku, że coś tam się zmienia, tak jakby miało trybić ale mimo wszystko na nogi idzie żar no i na szybę jak wyłączę klimę. Podjadę na ten komputer w przyszłym miesiącu, może coś wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL