BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 7 września 2018, 09:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
Zalozyc blokady na wal i walki będzie wiadomo. Jak z plaka nie trybi, to nie zatrybi wogole.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 7 września 2018, 11:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jaki był kod błędu na początku? Nie przypadkiem ten sam co teraz? Sam podałeś opis, że dotyczy czujnika położenia wału a chodzi o czujnik położenia wałka rozrządu :zakrecony:
Błąd świecy żarowej na 1 cylindrze nie ma związku z tematem.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 10 września 2018, 09:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 23
Moje BMW: E46 320D 150KM
Kod silnika: M47TU
Na początku wywalał błąd czujnika położenia wału korbowego a teraz błąd czujnika wału. Narazie został wymieniony tylko czujnik położenia wału korbowego i auto czeka na rozkręcenie silnika w celu sprawdzenia stanu.

Zaraz po zholowaniu auta do warsztatu - nie widziałem jakie błędy pokazuje komputer, mechanik powiedział że wywala błąd czujnika położenia wału korbowego i go wymienił, po czym wywala błędy czujnika wału 3EC1 i świec 4212 - to widziałem na własne oczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 10 września 2018, 13:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Chodzi o to, że mechanik mógł pierwszy błąd źle zinterpretować, ale do tego już nie dojdziemy. Ten błąd co masz teraz dotyczy wałka rozrządu. Obstawiam jednak problem mechaniczny jak w przypadku kolegi z bkp.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 13 września 2018, 21:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Jeśli napinacz łańcucha jest napinany olejem, to rozrząd mógł przeskoczyć.
Co do błędów - przy spadkach napięcia (stary aku w moim przypadku, silnik m43), siało błędami wałka rozrządu. Napięcie w czasie rozruchu w chłodniejsze dni przysiadało do 10V. Błędu czujnika wału korbowego nie miałem. Wywalało mi też kontrolki ABS i ASR, które gasły po odpaleniu jak napięcie wzrosło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 21 września 2018, 20:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 23
Moje BMW: E46 320D 150KM
Kod silnika: M47TU
Panowie auto stało 2 tygodnie u mechanika który próbował odpalić auto z plaka kręcąc go do uwalenia akumulatora a później sprawdzał tylko jakie błędy pokazuje komputer, wymienił czujnika położenia wału korbowego a gdy wywalił błąd immobilizera skupił się na kluczykach... masakra (inny mechanik podpowiadał mu że przeskoczył łańcuch a on swoje - immobilizer :kwasny: przy odbiorze auta dodatkowo zauważyłem że nie zamontował filtra kabinowego.. zapomniał :/
Przewiozłem lawetą auto do drugiego mechanika, zaraz po podładowaniu akumulatora, sprawdzeniu błędów z kompa i kilkukrotnym kręceniu silnikiem wywnioskował że przeskoczył łańcuch rozrządu, kręcił z oporem. Zdjął pokrywę i diagnoza potwierdzona.. łańcuch rozrządu luźny, wałek stoi w miejscu, odkręcone koło zębate, wytarte zęby, jeden ułamany, połamane prowadnice, ślizgi zniszczone, dwie dźwigienki pęknięte... masakra :przestraszony: teraz trwa wymiana, mam nadzieje tylko że zawory się nie pokrzywiły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 23 września 2018, 07:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Czyli pierwszy mechanik postawił trafną diagnozę. Teraz pytanie dlaczego tak się stało? Ta praca silnika pod takim kątem przez kilka minut ma aż taki wpływ czy zbieg okoliczności i bardziej to przez duże obciążenie przy ruszaniu pod górę a rozrząd miał już dość? Jaki masz przebieg? Długo go masz? Co ile zmieniasz olej? Teraz ile miał przejechane? Niestety pociągnie po kieszeni :/

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 24 września 2018, 15:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 23
Moje BMW: E46 320D 150KM
Kod silnika: M47TU
Prawda pierwszy mechanik wspomniał o tym że mógł przeskoczyć łańcuch rozrządu, ale sam powiedział że z innym mechanikiem do tego doszli :wstyd: a co najgorsze wymieniał czujniki zamiast zajrzeć do silnika :zdegustowany: (czujniki prawdopodobnie były dobre), jeszcze myślał że to wina kluczyka - immobilizera i chciał mnie wysyłać do speca od kodowania :orany:

Dziś wynikła kolejna masakryczna nowinka :zalamany: pierwszy mechanik wymieniając czujnik położenia wału :mur: uszkodził pierścień impulsowy pod kołem zamachowym, wspominał że miał problem z wyciągnięciem - śruba mu się ukręciła... ale nie wspomniał nic że przy rozwiercaniu uszkodził inne części.. Teraz trzeba odjąć skrzynie biegów aby wymienić ten pierścień, dodatkowe koszty zdjęcia skrzyni, porażka :cenzura:
Mechanik polecony przez laweciarza :cool: ma swój warsztat w Łodzi przy ul. Rokicińskiej 421 :dobani: Damian tel. 794084171 - Panowie omijajcie szerokim łukiem, może z wymianą oleju czy klockami hamulcowymi daje radę ale grubsze roboty go przerasatją, ponadto jest słaby kontakt, nie odbiera telefonów, nie oddzwania - NIE POLECAM :!:

Podejrzewam że auto miało nakręcone minimum 500tys. kilometrów (na liczniku 240tys.) - rozciągnięty łańcuch, wytarte zęby i akurat w momencie wyjazdu z garażu pod duże wzniesienie, pełny komplet w aucie, ogień na pedał i łańcuch przeskoczył.

Auto mam od 8 lat, olej wymieniany co roku, co ok. 5-8tys. km.

Na same części wydane już 2.150zł :szok: a to jeszcze nie koniec! +koszty robocizny, +laweta Warszawa -> Łódź 600zł, +laweta I-mechanik -> II-mechanik 150zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 25 września 2018, 00:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Sproboj pociagnac do odpowiedzialnosci mechanika który narobił Ci szkód. Ja bym tak tego nie zostawił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wzniesienie,czerwona lampka od oleju,kręci ale nie odp
PostNapisane: 25 września 2018, 17:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Jeśli to Łódź i okolice to będzie spory problem. W tej chwili wożę swojego na Podkarpacie bo tu to porażka. Podobnie z resztą z komputerami, które naprawiam po "serwisach".
Wracając do meritum - wytarte zęby, wyciągnięty łańcuch - to i tak by się stało za jakiś czas, chwilowy brak oleju tylko przyspieszył sprawę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL