BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 17:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Błąd samopoziomującego zawieszenia
PostNapisane: 7 września 2020, 20:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39
Witam,

Mam problem z BMW E39 530dA Touring, a mianowicie z samopoziomującym zawieszeniem. Demontowałem wózek zawieszenia tylnego i podpinałem czujniki, które sa na wahaczach oraz wypuściłem powietrze z miechów - cała operacja była przy odpiętym akumulatorze.
Po zamontowaniu wózka podpiąłem przewody powietrzne do miechów oraz podłączyłem czujniki oraz akumulator. Gdy opuściłem samochód z podnośnika auto opadło na sam dół, jako, że miechy nie miały powietrza - kompresor się nie załączył, więc podpiąłem komputer i z poziomu INPY napompowałem powietrze i podniosłem samochód do wymaganej wysokości. Niestety w tym momencie komputer wyrzucił błąd "Zawieszenie pneumatyczne nieaktywne". Sprawdziłem błędy i lewy tylny czujnik pokazywał błąd:

1 rear left sensor
Error frequency: 31
power supply for sensors 28.00 mV
activity of sensors

Rozpiąłem wtyczkę, przeczyściłem styki contact cleanerem, wykasowałem błąd i po zrobieniu jakiegoś kilometra błąd "Zawieszenie pneumatyczne nieaktywne" powrócił.
Zakupiłem więc nowy czujnik (zamiennik febi), wypiąłem bezpiecznik 49 i 50 (według rozpiski odpowiedzialne za pneumatyczne zawieszenia), wymieniłem czujnik, zainstalowałem bezpieczniki, wykasowałem błąd z poziomu inpy i niestey nic to nie dało - nie zrobiłem nawet kilometra i znów "zawieszenie nieaktywne".

Spotkał sie już ktoś z takim problemem - gdzie może leżeć przyczyna? Bo prawde powiedziawszy ja już nie mam pomysłów co może być nie tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Błąd samopoziomującego zawieszenia
PostNapisane: 8 września 2020, 06:51 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Wiązkę w miejscach gdzie jest schowana oglądałeś? Może gdzieś jest przetarta i zielona?
Do czujnika dociera 5V?

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Błąd samopoziomującego zawieszenia
PostNapisane: 8 września 2020, 16:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39
Przejrzałem wiązkę - nie widzę żadnych przetarć, ani załamań - sprawdziłem też miernikiem każdy z przewodów na ciągłość i jest ona zachowana.
5V również dociera do czujnika.

Sprawdziłem natomiast odczyty z czujników w INPIe i z lewego czujnika jakby nie docierał sygnał do sterownika - podczas jazdy napięcie na prawym czujniku zmienia sie cały czas, a na lewym jest cały czas 4.39V.

Tylko skoro przewody wyglądają na sprawne, to czy to oznacza awarie sterownika czy tak akurat ma być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Błąd samopoziomującego zawieszenia
PostNapisane: 8 września 2020, 20:32 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Czujnik o jakim numerze założyłeś na lewą stronę?

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Błąd samopoziomującego zawieszenia
PostNapisane: 8 września 2020, 20:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39
Założyłem czujnik febi 36921 - według katalogu jest to zamiennik oryginału BMW o numerze katalogowym 37 14 1 093 698 - taki też numer miał czujnik, który był zamontowany i który uznałem za wadliwy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Błąd samopoziomującego zawieszenia
PostNapisane: 11 września 2020, 16:58 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Jeśli nie uporałeś się jeszcze z problemem, to spróbowałbym zmierzyć napięcie na wyjściu czujnika.
Między przewodem biało-niebieskim, a masą(lub przewodem biało-czarnym) zmierz czy napięcie się zmienia.
Odłącz łącznik od wahacza i spróbuj wykonywać ruch. Jeśli napięcie będzie stać w miejscu, to czujnik nie działa prawidłowo

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 154 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL