BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 14:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Moduł komfortu nie działa centralny szyby oświetlenie
PostNapisane: 17 września 2018, 11:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46
Witam miałem problem z odpaleniem samochodu BMW E46 320D 2001r. po przekręceniu kluczyka zero reakcji rozrusznik nie kręcił. Wyczytałem żeby pchnąć na najwyższym biegu i jak zapali to rozrusznik tak zrobiłem odpalił . Rozrusznik zregenerowany założony nadal nie pali. Została wymieniona kostka od stacyjki zakodowałem kluczyk od nowa i odpala. Po dwóch dniach było nadal to samo i nie mogłem odpalić auta. Chciałem zrobić synchronizacje DDE-EWS przez inpe lecz wywala jakieś błędy ale po odpięciu kompa auto nie zamyka i nie otwiera auta z kluczyka dodatkowo nie działa oświetlenie wnętrza , szyby elektryczne (4) działa tylko od kierowcy , przycisk na tunelu od centralnego tez nie działa do tego klimatronic tez nie działa i nawiewu nie da się ustawić na najmocniejsze dmuchanie. Przed tym nie miałem problemow nigdy z centralnym itp rozebrałem kluczyk bo już nawet się go nie da zakodować wyczyściłem płytkę w środku i auta odpala lecz wszystkie wymienione rzeczy nie działają nadal. Czy te 6 przekaźników które w module komfortu sa od centralnego i szyb maja coś wspólnego z oświetleniem i klimatroniciem czy wymiana ich coś da czy cały moduł padł w przeciągu 10min ?

Wrzucam błędy z EWS gdy auto nie chciało odpalać:
Obrazek

Przekaźniki o które mi chodzi zdjęcie podglądowe u mnie wszystkie oryginalne TYCO:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Moduł komfortu nie działa centralny szyby oświetlenie
PostNapisane: 17 września 2018, 12:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Wszystko co nie działa ma związek z modułem komfortu. Daj do jakiegoś elektronika albo podmień na inny.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Moduł komfortu nie działa centralny szyby oświetlenie
PostNapisane: 17 września 2018, 13:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46
Wygląda na to ze mój moduł już odmówił całkowicie posłuszeństwa i teraz mam pytanie. Gdy kupie nowy moduł o takich samych numer lub podobnych na co zwracać uwagę i jeżeli chodzi o jego kodowanie do mojego auta. To podepnę zakoduje kluczyk i będzie działać tylko trzeba dokodowac takie rzeczy jak: ryglowanie drzwi po przekroczeniu 20km/h , mruganie kierunkowskazów podczas otwierania/zamykania itp ? Czy chodzi o jeszcze jakieś inne kodowanie i trzeba go uczyć czegoś innego z autem? Z góry dzięki za informacje.

Ps. Jest tutaj ktoś z okolic Rzeszowa co ogarnia ten temat i byłby skłonny pomóc ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Moduł komfortu nie działa centralny szyby oświetlenie
PostNapisane: 1 października 2018, 09:17 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 8
Moje BMW: e46 330D
Kod silnika: M57TU
Kodowanie modułu pustym plikiem .MAN powinno wystarczyć. Ewentualnie po tym zmieniałbym funkcje o których mówisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL