BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 12:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 320d chłodnica wody NRF,Nissens,Behr,Denso
PostNapisane: 20 października 2018, 17:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Witam zakładam kolejny temat bo nie wiem juz co mam robić :(

Tak czy owak musze kupić chłodnicę wody.Obecnie mam Denso kupiona 4lata temu za 500zł.Autem robię rocznie 12-15tys km

Sprawa ma się tak,że wymieniając 4 lata temu chłodnice miałem pierwszą Nissens którą dużo osób poleca tylko był problem ze spasowaniem i na innym forum też ktoś pisał o nissens,ze był problem ze spasowaniem.Nie szło zgrać obudowy wentylatora/zaluzji z chłodnicą+chłodnica z mocowaniami przy podłużnicach.Trzeba by rzeźbić.Kolejna była zamówiona Behr ten sam problem nie pasowała za nic i w zasadzie została mi jeszcze Denso i ta spasowała od strzała.. o ile mógłbym mieć wątpliwości co do wykonania pierwszej chłodnicy nissens którą dostałem,może odlew zły itp ale przyszła inna behr i to samo..

W zasadzie jest tak NRF w granicach 300zł,Nissens około 300zł,Behr i denso 450 ponad

W zasadzie kupiłbym chłodnicę nissens.. bo mam chłodnicę klimy+intercooler nissens i jest malina ale jeśli 4 lata temu nie pasowało mocowanie to raczej nagle nie zacznie pasować :x a nie ukrywam,że różnica 150zł jest teraz dla mnie ważna.Ale kupić nie spasuje,odsyłać..


PS pisze ten temat na kilku forach bo chciałbym uzyskać jak najszybciej jakaś podpowiedz bo w pon muszę coś zamówić :oczami:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d chłodnica wody NRF,Nissens,Behr,Denso
PostNapisane: 21 października 2018, 06:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 365
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: e36 323i/e39 523iA
Kod silnika: M52B25
Te aktualne Behr to niestety zwykły chinol. Pół roku temu zakładałem chłodnicę wody i jestem zawiedziony. Spasowanie tragedia, wyglądem ani wykonaniem niczym nie różni się od najtańszych, nawet korek odpowietrznika ma inny skok gwintu. :mur:
Miałem też visco tej samej firmy, tyle że kupione półtora roku temu i szybko przestał spinać, na szczęście gwarancję uznali.

NRF mam skraplacz i o ile wygląda na solidnie wykonany to ze spasowaniem też rewelacji nie ma, choć nie jest najgorzej.

Nissensa jeszcze nie próbowałem, za to w poprzedniej e36 chłodnicę wody założyłem jakiś noname z allegro i z tego co wiem to trzyma do tej pory (3 lata już będzie).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d chłodnica wody NRF,Nissens,Behr,Denso
PostNapisane: 21 października 2018, 19:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
.Na aukcji allegro znalazłem oe korek bmw i pisze

PASUJE TYLKO DO ORYGINALNYCH CHŁODNIC BMW/BEHR.. więc do denso na bank nie podejdzie :( Napisałem maila też do markietingu denso może coś jutro odpiszą

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? boli wydać 450zł na chłodnicę o korek :zly: jak moja jest 100% sprawna :x

Pomóżcie jakoś :( co jeszcze mogę zrobić..gdzie szukać czy jak :(

280zł kosztuje chłodnica Nissens 60782A,ale ja ją miałem jako pierwsza 4 lata temu i oddałem bo mocowania nie zgadzały się.Pisałem już to na forum jakimś o tutaj to raz

1.https://zapodaj.net/0ad713dffa480.jpg.html tu gdzie czerwona strzałka to nie ma ciągłości tego paska aluminium tylko już tam żeberka są i tam zbiorniczek płynu jest mocowany o tak :

https://zapodaj.net/166a8c1bbb7d3.jpg.html i jeden haczyk najdzie na to aluminium ale drugi tam gdzie szpara nie najdzie..bo zbiorniczek wtedy rusza się bo nie ma za co zaprzeć się :( a musi być przy samej krawędzi bo zbiorniczek mocowany jest jeszcze z boku jak te plastiki czarne na jedną śrube torx.. natomiast OE chłodnica bmw jak i chłodnica DENSO mają to aluminium na całej długości.. to ja nie wiem jak ludziom ten nissens pasuje..

druga sprawa jak żaluzje chłodnicy,nie wiem czy nissens czasami nie ma grubszego tego aluminium i zalzuje też mają taki haczyk o taki:

https://zapodaj.net/3fbd9bf9f21b2.png.html tutaj jak czerwona strzałka to ma najść na chłodnicę wody na to aluminium co nachodzi zbiorniczek i wiem,że nie dało się na chłodnicę nissens tego założyć bo byla za gruba bodajże.. i ktoś pisał też,że musiał delikatnie nożykiem trochę plastiku zjechać i nie zaskoczą żaluzje na chłodnicę wody.A trzeci punkt

https://zapodaj.net/7d74ca7e3c8cd.png.html strzałka po prawej stronie.Tam są mocowane trzy rzeczy gdzie ten otwór.Żaluzje do chłodnicy wody i chłodnica wody do mocowania w samochodzie.Przechodzi tam jedna śruba torx długa i za nic w świecie otwór=otwór się nie zgadzał.Trzeba bylo pamiętam pod skosem wkręcać śrubę... takie akcje z chłodnicą nissens.. plusy cena..

znów na denso zero kombinowania.Tak jak oe bmw.. ale za denso wywalić 450.Ok,żeby to chłodnica moja była zniszczona cała itp to bym może i się nie zastanawiał.. ale o jeden korek to boli..

Jedna opcja jaką ja widze to zamówić chłodnicę denso.. tam sa dwa korki jeden już wkręcony w chłodnicę drugi korek to do skrzyni automatycznej.Sa takie same różnią się długością i porównać wtedy w necie ten korek z korkiem oe BMW jak taki sam odeslać chłodnicę i zamówić korek oe bmw.. bo nie mam korka i w necie nie ma nawet zdjęcia podglądowego,żeby go zobaczyć jak on wygląda : :zly:

Nissens cena ok.. tyle mogę dac jeszcze mi na termostat zostanie.Ale wiem,że mi nissens krwi napsuje.. i skończy się na odesłaniu :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 81 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL