BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E87] Check engine, nie opala
PostNapisane: 24 listopada 2018, 12:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e87
Witam! Z góry przepraszam jeśli temat już był, ale niestety nie mogę nigdzie znależć info. o sytuacji podobnej do mojej.
Postanowiłam napisać tutaj ponieważ mam nadzieje, że jako doświadczone osoby w użytkowaniu BMW ktoś może podpowie mi co zrobić dalej z autem.
Mianowicie, w sierpniu zakupiłam na terenie Niemiec samochód ( auto jak w temacie czyli BMW e87 1,6 benzyna), oczywiście więcej oczami niż rozumem, wiem mój błąd :mur: . W tej chwili już wiem jakie są opinie na temat tego modelu , ale cóż jak to się mówi mądry Polak po szkodzie.W czasie jazdy próbnej itp. nie było oznak nieprawidłowości. W kraju zaczęła pojawiać się na niskich obrotach czerwona kontrolka oleju oraz szarpanie, falowanie samochodu. Zmieniony olej filtry, i chwilowo było ok. Około 3 dni temu pojawiła mi się kontrolka check engine na pomarańczowo. Dziennie robię max 20-25 km a czasami mniej więc stwierdziłam, że na początku tyg samochód wędruje do mechanika. Samochód rano odpalił normalnie ale przy wykręcaniu na podwórku nagle zgasł. Światła radio itp. jest na chodzie. Oczywiście odrazu mechanik i czekam na diagnozę, ale jest prawdopodobieństwo ze silnik padł. W związku z tym mam pytanie. Czy opłaca się remontować silnik w tym modelu, który i tak jest wadliwy, czy może lepiej włożyć nowy silnik, a może kupić anglika na przekładkę? A może jednak dać sobie siana i sprzedać w tym stanie który jest? :| Ogólnie auto ma 225 tys przebiegu wizualnie jak i w środku stan super. Czy macie Państwo sprawdzone miejsca gdzie taki silnik można kupić aby mieć większą gwarancje rozruchowa niż silniki z allegro? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz pomoc babie która wzięła się za kupowanie samochodu i ma tego marne skutki :super: :cenzura:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW seria 1 e87 check engine, nie opala
PostNapisane: 24 listopada 2018, 20:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Co to za silnik? N45 czy N43? Jaka jest dokładna data produkcji? Jaka moc? Ewentualnie podaj ostatnie 7 znaków vin.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW seria 1 e87 check engine, nie opala
PostNapisane: 24 listopada 2018, 23:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e87
Silnik to N45 2006 r, 115 KM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW seria 1 e87 check engine, nie opala
PostNapisane: 25 listopada 2018, 18:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Zapewne reszki ślizgów z rozrządu, który kiedyś się posypał zatyka smok pompy oleju i stąd spadek ciśnienia.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW seria 1 e87 check engine, nie opala
PostNapisane: 25 listopada 2018, 20:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Silnik złapał checka, zgasł i od razu diagnoza że słupek do wymiany? Ciekawi mnie geneza tego pomysłu? Skąd wniosek że stało sie najgorsze? Ktos sie w ogóle podjął diagnozy usterki?
Ps. Jeśli zarzucony przypadek przez mańka faktycznie dotyczy rozrządu, to chyna warto zajrzeć pod dekiel. A nóż do odratowania.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW seria 1 e87 check engine, nie opala
PostNapisane: 26 listopada 2018, 08:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e87
Generalnie czekam na diagnozę ponieważ mechanik dopiero dziś może zajrzeć do niego, ale wstępnie mówił, że prawdopodobnie może być kaput :kwasny: jak poznam diagnozę napiszę co się wydarzyło, ale raczej nastawiam się na coś gorszego niż lepszego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW seria 1 e87 check engine, nie opala
PostNapisane: 26 listopada 2018, 14:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Cokolwiek sprawdził iż mówi wstępnie że kaput ?


Najpierw konkretna diagnostyka a potem można coś więcej oceniać :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW seria 1 e87 check engine, nie opala
PostNapisane: 26 listopada 2018, 17:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Mam nadzieje że zaprowadziłaś do kolesia która robi głównie BMW i ma pojęcie o tych autach. Jak zaprowadziłaś do kogoś kto silnik BMW widział tylko na zdjęciu to szybko, go zabieraj. Dobry mechanik to podstawa w tych autach, bo popłyniesz majątek a z auta nie będziesz zadowolona.
Jak klega powiedział diagnoza to podstawa, a twój mechanik wywróżył wymianę silnika z fusów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Check engine, nie opala
PostNapisane: 26 listopada 2018, 19:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e87
Diagnoza głównie na podstawie dzwięku przy próbie odpalania ;) Najgorsze jest to, że gdy udaje się do mechanika baba i tymbardziej z BMW mechanicy patrzą na mnie jakbym się urwała prosto z kosmosu :D postanowiłam się poradzić tutaj aby ewentualnie nie nabić się w butelkę w tej sytuacji. Póki co dalej nic nie wiem odnośnie diagnozy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Check engine, nie opala
PostNapisane: 27 listopada 2018, 07:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Diagnoza na dźwięk, silnika ktory nie odpala :padam:
Ja jebie, skąd sie ci ludzie biorą. Tak jakbym miał stwierdzić czy dana laska ma cellulit na dupie, kiedy ma na sobie jeansy :zakrecony:

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Check engine, nie opala
PostNapisane: 27 listopada 2018, 18:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Dobre kszyhu:)
Evolva raczej zabierz auto od tego pana. Teraz trzeba tylko pomysleć gdzie. Napisz z jakiego miasta jesteś. Może ktoś doradzi gdzie masz się udać. Według mnie uczciwy mechanik to 90 procent sukcesu w tym przypadku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Check engine, nie opala
PostNapisane: 28 listopada 2018, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e87
Witam, właśnie dziś padła diagnoza i jest to rozrząd co prawda jeszcze nie wiadomo czy wyrządził jakieś szkody ale jest to sprawca całego zamieszania :) jaki może być koszt takiej imprezy w przypadku tego modelu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E87] Check engine, nie opala
PostNapisane: 28 listopada 2018, 15:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Podstawa:
http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts ... Id=11_6604

+ Prawdopodobnie

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts ... Id=11_3189

Jesli więcej szkód to:
http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts ... Id=11_3384

Ceny znajdziesz po nr części.
Zalezy co wymaga wymiany, nikt nie jasnowidzi tu, więc ogarnięty mechanik będzie widział co jest potrzebne

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL