BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] M54 brak mocy do 4 tys. Czujnik walka?
PostNapisane: 13 listopada 2018, 06:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Kępno
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Czy mozliwe jest ze mam uszkodzony czujnik polozenia walka rozrzadu a komputer nie pokazuje błędu? Objawy mi pasuja auto e39 525i m54 automat. ponad 190 koni a do 4 tyś zwlaszcza na 4 i 5 biegu ale na reszcie tez tylko jak by mniej z pedalem w podlodze jedzie jak by mial tych koni z 90 dopiero od 4 tyś jest dobrze o jakim kolwiek spaleniu gumy czy cos nie ma mowy bo nawet na piasku nie chce sie wkręcić na obroty tylko buczy i nie ma sily gdzie w innych przyblokowujesz tylko przednie koła i palisz az nie odpuscisz albo opony sie nie skoncza. Dodatkowo cykaja mi wtryski i slabo reaguje na gaz tak jakby z opoznieniem. Odpala normalnie czy zimny czy cieply. Po odlaczeniu czujnika z walka wydechowego zadnych zmian tylko pojawia sie blad w inpie natomiast po odlaczeniu ssacego ciezko pali musi chwile pokrecic do tego strzela w kolektorze i przy schodzeniu z obrotow czasem zgasnie.
Wymieniac czy jesli nie ma bledu to nie to i szukac gdzies indziej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54 brak mocy do 4 tys. Czujnik walka?
PostNapisane: 13 listopada 2018, 10:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Czujnik po stronie wydechu jakiej jest firmy? Stało się to nagle czy tak kupiłeś?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54 brak mocy do 4 tys. Czujnik walka?
PostNapisane: 13 listopada 2018, 11:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Kępno
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Nie wiem jakiej firmy bo jeszcze go nie wyciągalem dzisiaj po pracy go wyjme od boku jak odpinalem kostke to bylo widac tylko jakies cyferki rozdzielone ukosnikami "/" . Myślisz ze mógł ktos wstawić zamiennik i bledu nie ma a jedynie jakos oszukuje ech? A jest tak chyba od początku jak ja mam ale po przesiadce z 1.9 tdi nie czulem zeby jakas slaba byla dopiero jak troche pojezdzilem ostatnio znalazlem troche czasu zeby w koncu podlubac zaczalem troche kombinowac bo jechałem inna e39 tylko z 2.8 i roznica byla cosc spora dlatego temat mnie zaciekawil. Tamta pali gume az sie opony nie skończą no i zbiera sie tez o niebo lepiej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54 brak mocy do 4 tys. Czujnik walka?
PostNapisane: 13 listopada 2018, 12:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Takie właśnie mam podejrzenie.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54 brak mocy do 4 tys. Czujnik walka?
PostNapisane: 13 listopada 2018, 12:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Kępno
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Dzisiaj pi pracy podmienie z m54b25 ale z e46 bo podobno to samo i zobacze czy bedzie poprawa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54 brak mocy do 4 tys. Czujnik walka?
PostNapisane: 13 listopada 2018, 13:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Warto byłoby podmienić na ten (ten sam silnik) sam czujnik w oryginale ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54 brak mocy do 4 tys. Czujnik walka?
PostNapisane: 13 listopada 2018, 19:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
bocian21a napisał(a):
Dzisiaj pi pracy podmienie z m54b25 ale z e46 bo podobno to samo i zobacze czy bedzie poprawa

Oczywiście jest to ten sam silnik.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54 brak mocy do 4 tys. Czujnik walka?
PostNapisane: 13 listopada 2018, 21:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Kępno
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Podmienilem jechała tak samo.. Moj czujnik oryginał ze znaczkiem bmw. Ale przejechalem sie ta e46 tez m54b25 w automacie z tym ze wiadomo e46 lzejsza ale mimo tego jedzie podobnie czyli moze po prostu wymyślam i szukam problemu a moze wcale go nie ma :P po porzadnym przegonieniu mojej na benzynie jakby troche się odmulila
Ale jedno co to on ma pomodzony sterownik silnika przesunieta odcinka polepszona reakcja na gaz i jeszcze pare jakis pierdół i przelozylismy go do mnie i na tym bylo czuć ze jest bardziej zrywna i na pedal gazu zdecydowanie lepiej reaguje tak bez zawachania od razu a nie jak u mnie z delikatnym opóźnieniem
No i zdecydowanie lepiej sie wkreca jak zlapie piasku to obrotomierz zamyka na momencie na zakrecie bez kontroli tylko gaz i stawia się bokiem obrotomierz zamykajac praktycznie od razu a na moim juz tak nie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL