BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 320d m47n Alternator Valeo 150A Dymi po zalaniu i rege
PostNapisane: 12 listopada 2018, 17:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Witam Panowie podczas holowania zalał mi się alternator płynem wspomagania.Nie uruchamiałem samochodu tylko wymontowałem alternator i zawiozłem do elektronika.Wymienione zostały 2 łozyska(moje były jeszcze dobre)ale,żeby nie robić tego 2 razy.. kumutator +szczotki dolutowane nowe +wyczyszczony bo jak go zawoziłem to był w nim płyn a odebrałem suchy.Po odpaleniu ładowanie 14.4v ale gdy uruchomi się elek.podgrzewacz wody po 2,3 minutach idzie dym z alternatora mimo,że ładowanie jest ok.Jak poświeciłem pod spodem latarką po alternatorze jak dymi to zwoje dolne się świeciły tzn mokre były.Jak podgrzewacz przestanie grzać to już nic nie dymi.Ładowanie jest wzorowe.Wyjąłem go rozebrałem i pędzelkiem+zmywacz do hamulcy wymyłem stojan bo zmywacz szybko odparowuje.Zamontowałem kolejnego dnia i to samo..jak podgrzewacz się włączy idzie dymek alternatora nie da się dotknąć taki gorący po wyłączeniu podgrzewaca wszystko jest ok.Dodam PRZED ZALANIEM.. mimo,że podgrzewacz działał NIC NIE DYMIŁO

Zawiozłem go znów do elektryka podłączył na maszynę,ładowanie 14.3 14.4 pytałem się go czy miał przebicie on mówi,że nie.. w dodatku 2 lata temu miałem ten sam problem.Podczas demontażu pompy wspomagania zalał mi się alternator.Po regeneracji to samo jak podgrzewacz się uruchomił dymek.. zawiozłem znów do tego elektryka i na drugi dzień był telefon,ze coś tam mialo przebicie.. ale już go nie montowałem bo międzyczasie czekał drugi używka z allegro a tego sprzedałem po czym dostałem pozytywny komentarz po tygodniu.Tu sprawa ta sama ładowanie wzorowe.. a podgrzewacz jak sie uruchomi to dymi... no to co jest grane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL