BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 16:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] m54 Czujnik temperatury cieczy do ECU
PostNapisane: 16 listopada 2018, 22:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: Różne
Witam mam pewien problem z czujnikiem temperatury w E39 silnik 2,5 M54 192KM , zdiagnozowalem uszkodzony czujnik temperatury, otóż czujnik oszukuje , temperatura z czujnika jest zawyżona i jest wysylana bledna informacja do ecu , mam nadzieje ze rozwiaze to moj problem z drgawkami z rana po zapaleniu ktore mijaja jak tylko silnik zlapie choc trche ciepla , to by sie laczylo w ukladanke , po prostu nie ma ssania , kiedy komp mysli ze silnik jest cieply a w reczywistci jest zimny , z tym ze ten czujnik jest pod kolektorem ssacym , czy komuś udało sie taki czujnik kiedykolwiek wymienic bez demontazu kolektora?

Wiem ze duzo jest tematow odnosnie telepania budą na zimnym zaraz po odpaleniu , pozwoilem sobie zalozyc nowy temat gdy w kazdym z podbnych jest pelno jalowego gadania , wymiana listy czesci ktora nie daje rezultatu i nikt nie doszedl o co chodzi , proponuje zainteresowac sie wlasnie czujnikiem , dodam ze w dme nie mam absolutnie zadnego bledu a telepanie jest za kazdym odpałem z rana na zimnym silniku .
Jestem nowy i byc moze narazam sie na reprymende ale dzialam pod wplywem chwili bo juz chcialbym to rozwiklac ale rozbieranie calego dolotu aby zmienic czujnik mnie przerasta , czy jest jakis sposob na wymiane tego bezinwazyjnie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] m54 Czujnik temperatury cieczy do ECU
PostNapisane: 18 listopada 2018, 15:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 443
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 330ci 328ci
Kod silnika: m54b30,m52b28tu
Garaż: e46 328ci hellrot
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149192
e46 330ci topasblau
viewtopic.php?f=6&t=170876
Po pierwsze jak niby zdiagnozowałeś ten czujnik porównywałeś np inpą temperature jaka pokazuje z temperaturą w ukrytych opcjach na liczniku czy się zgadza co wskazówka ci oszukuje na liczniku jaka temperatura jes na zewnątrz a ile pokazuje czujnik ? jak już go masz do wymiany to sciągnij kolektor i po sprawie 30 min roboty :)

_________________
Obrazek
Kolektory Schmiedmann, xpipe, końcowy eisenmann, ssący b30, gwint Lowtec H9.2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] m54 Czujnik temperatury cieczy do ECU
PostNapisane: 18 listopada 2018, 16:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
https://www.youtube.com/watch?v=Y7Mo2dnasdo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] m54 Czujnik temperatury cieczy do ECU
PostNapisane: 18 listopada 2018, 17:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 218
Moje BMW: 325i,323ti Compact
Kod silnika: M50B25,M52B25
Sprawdź przepływomierz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] m54 Czujnik temperatury cieczy do ECU
PostNapisane: 29 listopada 2018, 16:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: Różne
Tak po podlaczeniu pod interfejs , rano temp otoczenia to -2 a tem cieczy w ecu +15!!, wiec na moje oko mieszanka jest ustawiona zle w stosunku do temp silnika, zegary pokazuja ok trzyma pion sukcesywnie wstaje przy nagrzewaniu silnika . Co do przeplywki , podmienione juz wszystko co bylo mozliwe, dzis podmieniam czujnik i zdam relacje .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] m54 Czujnik temperatury cieczy do ECU
PostNapisane: 29 listopada 2018, 16:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: Różne
Nie bede juz edytowal ale oglaszam sukces :hurra: , specjalnie auta nie odpalalem od rana zeby zmienic czujnik i teraz nastapil poerwszy odpal na mega zimnym silniku , po wymianie zupelnie inne obroty , przez dwa razy dluzszy czas podwyzszone w okolice 1000 gdzie wczesniej po kilkunastu sekundach spadaly do 750 , a co do wymiany , nie trzeba sciagac kolektora jezeli chodzi o model E39, wystarczy sciagnac obudowe filtra kabinowego , odsunac jeden peszel z instalaci silnika , i wyposazyc sie w krotki plaski klucz numer 22, i bez wiekszego problemu dojdziemy do czujnika zdajac sie na wymacanie rąk .

Jak widac nie warto ustepowac i obstawiac odrazu malego sprezania przez wypalone zawory , co kolega wysylal na filmiku :mur:


Z obserwacji z jazdy

auto stalo sie duzo bardziej elastyczne szybciej sie wkreca na obroty , silnik pracuje bardziej aksamitnie na wolnych obrotach , roznica jest naprawde zauważalna :hurra: zdecydowanie mial za ubogo bo mam wrazenie ze nawet zapach spalin jest teraz bardziej przyjemny , wczesniej podjezdzalo siarką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL