BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 01:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 23 listopada 2018, 04:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Jak powinien działać nawiew na przednia szybę? Coś mi się wydaje, że nie jest tak jak powinno być? Na screenie poniżej zaznaczyłem na niebiesko obszar z którego wylatuje powietrze. Kratki są po całej długości deski rozdzielczej więc nie rozumiem? Tak powinno być czy coś zapchane? Czy elektrozawór może mieć coś wspólnego z tym?

Obrazek


Ostatnio edytowano 1 maja 2019, 15:42 przez OBOLUK, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 25 listopada 2018, 15:57 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Sprawdź silniczki regulacji nawiewu te od zmian nawiewow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 25 listopada 2018, 18:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Hmmm, nie bardzo Cię rozumiem kolego o jakie silniczki chodzi. Na wiosnę będę deskę wyciągać i całą nagrzewnicę i będę miał pełen dostęp. Zatem rozumiem, że powinno dmuchać po całej kratce a nie tylko wewnętrzną połówką... ale obie strony identycznie się zachowują.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 25 listopada 2018, 20:19 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Jak rozbierzesz to się dowiesz o co chodzi, chodzi o te napędy klap które się przestawiaja jaki ma być nawiew


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 26 listopada 2018, 17:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Okej w takim razie wrócę tu na wiosnę jak wymontuję nagrzewnicę i zobaczymy co dalej. Czy jest coś co powinienem wiedzieć przy jej wymontowywaniu? Co z ciśnieniem w klimie? Płyn chłodniczy spuścić zanim się zabiorę i po zalaniu odpowietrzyć się wie. Robota większa będzie bo klima nie działa, podobno pusta bo ostatni mechanik mi powiedział, że spuścił i nie śmiem mu nie wierzyć :rotfl: ale syczy jak naciskam śrubokrętem w kurek przy ściance grodziowej/przy skraplaczu (samo ciśnienie?), do tego wymiana skraplacza, wentylatora i na pewno kompresora klimy i znając życie jakiś sensor przy tym też do wymiany, a w dodatku mam błąd elektrozaworu prawego. Mimo tego nie zauważyłem żadnych problemów z temperaturą zimno/ciepło poza tym, że nie wiem na cholerę mi panel od klimy jak całą temperaturą steruję pokrętłem w środkowych nawiewach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 26 listopada 2018, 19:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Żadne silniczki, masz przytkane nawiewy w desce, albo tak Ci się tylko wydaje. Skoro i tak wszystko wyciągasz to będzie okazja do sprawdzenia. Jak rozszczelniasz klimę to ją najpierw opróżnij w warsztacie i skoro składasz wszystko od nowa to conajmniej przepłukaj przewody i daj nową nagrzewnicę (zwykłą i klimy).

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 26 listopada 2018, 20:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Znaczy się.... yyyyy.... myślałem nad wymontowaniem nagrzewnicy żeby podłogę wykładzinę nową wstawić ale nie wiem... jak da radę wsuwąć ją pod spód nie na janusza żeby nie poniszczyć to być może się obędzie bez tego bo słyszałem kupa roboty. Auto wraca po kompletnej renowacji blacharskiej z nowym lakierem i jest dużo rzeczy rozebrane a im mniej robię sobie niepotrzebnej roboty tym lepiej. Jeżeli da radę bez, to jest jeszcze jedna sprawa. Krociec nagrzewnicy. Cieknie woda tamtędy. Wiadro wody na szybę poleję to ciurkiem leci tamtędy. Między beżowym plastikiem a blachą przed wentylatorem przy ściance grodziowej rzecz jasna w rogu okrągłym jest uszczelka walnięta czy cokolwiek co tam jest co sprawia że woda wlatuje po ściance pod nogi. Nowa blacha podłoga jest i głupotą było by tego nie zrobić ale podejrzewam, że aby to wymienić to trzeba całą nagrzewnicę wyciągnąć.

Nie wydaje mi się. Na szybie jak para jest a była od środka bo dziurawe auto to tam gdzie nie wiało było dłużej zaparowane. Po obu stronach. Ogrzewanie działa super i nie mam problemów poza klimą i czułem gdzie leci powietrze gdzie nie.


Ostatnio edytowano 26 listopada 2018, 20:28 przez OBOLUK, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 26 listopada 2018, 20:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Skoro fura wraca do Ciebie po kompletnej renowacji blacharsko-lakierniczej to nie pozostaje Ci nic innego jak wszystko dogłębnie sprawdzić następnie naparwić lub wymienić niesprawny element na nowy bądź sprawny używany jeśli innej możliwości nie ma ;) Szkoda to rozbierać później po złożeniu do kupy że jednak coś nie trybi :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 26 listopada 2018, 20:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
No tak tylko teraz auto tylko na wiosna/lato/jesień zostaje także mniejsze użycie dmuchawy będzie. Jak wyjdzie, że da radę podłogę wsunąć pod nagrzewnicę i da radę tą uszczelkę grodziową wymienić to dam sobie spokój z wyciąganiem nagrzewnicy i tymi wlotami albo poczytam troszkę o tym jak się czasowo wyrobię. Żaden ze mnie mechanik ani znawca samochodów. Na tym się uczę wszystkiego. Zobaczymy co z tego wyjdzie na wiosnę jak cieplej się zrobi co będę mógł więcej rzeczy odłączyć, rozkręcić. Masa roboty czeka. Miesiąc daje pełen na złożenie całego, rozwiązanie problemów elektrycznych, prócz silnika, bo ten żyleta :)

Dziękuję panowie. Mogę odhaczyć sobie tą rzecz z mojej listy. Bynajmniej wiem, że po całości kratki wentylacyjnej powinno lecieć powietrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 26 listopada 2018, 20:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Sprawdź wszystko dokładnie a nie się tłumaczysz iż autko nie będzie używane całorocznie :P Masz wszystko prawie rozebrane więc nie ma co się zastanawiać i omijać małych szczegółów ;) Zrób to na tip top i ciesz się w pełni sprawnym odrestaurowanym samochodem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 26 listopada 2018, 21:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
A ile zajęło Ci rozbieranie nagrzewnicy całej i składanie? Popołudniami będę miał drugą osobę do pomocy ale tak z doskoku tylko. Co prawda to pod deską rozdzielczą do zrobienia elektryki nie mam nic, nagrzewnica jak już wspomniałem też chodzi bez zarzutów, to muszę kierownicę zmienić, zegary wyciągnąć i powymieniać przepalone lampki, te wloty o czym jest ten temat właściwie i ogarnąć elektrycznie przeciwmgielne tył bo coś nie trybi no i te grodzie. Jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył łopatologicznie ten cały panel dwustrefowej klimy vs pokrętło na środku to był bym wdzięczny bo za nic nie mogę skumać dlaczego temperatury na panelu niezbyt chcą reagować na to co ustawię, temperatury steruje pokrętłem. Na panelu zaznaczam, że na 32C ustawione a jak mam na pokrętle na niebiesko to i tak zimne poleci jak jest zimno na dworzu. Tam ustawiam tylko skąd powietrze ma wiać, czy ma tylną szybę ogrzewać, obieg wewnętrzny i czujnik auc - działa, sprawdzałem na inpa, bynajmniej swoim powietrzem z gęby dmuchałem to czujnik reagował :rotfl: całe powietrze leci na każdy kanał bez znaczenia kto na ile stopni na tym wyświetlaczu ma nastawione. Rozumiem, że źle to u mnie działa? Może to być przyczyna water valve right błęduna inpa, czyli prawego elektrozaworu? To też do zrobienia, przeczyszczenia, coś czytałem, że można, zabieram się za lekturkę na wieczór :>

A autko będzie dopuszczone do ruchu jak porobię wszystko czyli za minimum 8 miesięcy jak się nie przeprowadzę bliżej. Moja miłość od pierwszego włożenia a 350km ode mnie jest i będzie :> Mam tylko miesiąc urlopu na wszystko albo przeprowadzka za wczasu :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 26 listopada 2018, 22:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
OBOLUK napisał(a):
Na panelu zaznaczam, że na 32C ustawione a jak mam na pokrętle na niebiesko to i tak zimne poleci jak jest zimno na dworzu.

Tak ma być, poszukaj instrukcji do samochodu i przeczytaj.

OBOLUK napisał(a):
A ile zajęło Ci rozbieranie nagrzewnicy całej i składanie?


Cały dzień licz na to jak robisz pierwszy raz, może nawet dwa.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] nawiew na przednią szybę tylko z środka kratek?
PostNapisane: 29 listopada 2018, 20:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Panowie wracając do tematu to sprawdzając budowę nawiewu na szybę tam z nagrzewnciy jest tylko po 1 kanale na stronę z dwoma wylotami na dwie kratki także to nie jest żaden silniczek czy klapki czy coś bo powietrze dmucha i na 100% i to srogo jak dam na maksa to chwila moment spażyć się idzie. Coś może zatkane jest, o ile jakikolwiek kanały u mnie siedzą ^_^ Już mnie nic przy ty aucie nie zdziwi :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL