BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Sterowanie centralnego zamka
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 18:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: Bmw e36 96'
Kod silnika: M52B20
Cześć, mam problem z pilotem do centralki, kiedy kupiłem auto centralny z pilota nie działał. Okazało się, że jest zwykłe lusterko wsteczne, a powinien być fotochrom z odbiornikiem radiowym. Pod podsufitką było 9 kabelków do tego lusterka. Zamówiłem lusterko fotochromatyczne z odbiornikiem, podłączyłem i fotochrom działa, lecz nie da się zakodować kluczyka (Próbowałem wszystkich metod jakie wyczytałem i dioda na kluczyku po kodowaniu miga, ale zamek nie reaguje). Elektryk powiedział, że nie da rady sparować odbiornika z innego samochodu z moim pilotem i że najlepsze będzie kupno uniwersalnego zestawu. Średnio mi się widzi ta opcja, chciałbym mieć oryginalny kluczyk z wbudowanym pilotem. Co na to zaradzić? Jest możliwe zakodowanie mojego kluczyka do tego odbiornika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterowanie centralnego zamka
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 20:10 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Nie musi być lusterko foto chrom żeby działał kluczyk, wazne żeby był w nim odbiornik do kluczyka druga sprawa ze swojego e36 kluczyk kodowalem do auta kolegi i działał bez problemu no i trzeci temat faktycznie może i lepiej założyć chinola w kształcie pilota z e46 przynajmniej domykanie szyb jest i można skorzystać z funkcji odprowadzanie kierowcy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterowanie centralnego zamka
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 20:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: Bmw e36 96'
Kod silnika: M52B20
Wiem, że odbiornik jest osobno, chodziło mi że prąd dochodzi do lusterka i wszystko jest podłączone. Czyli pilot chinol e46, pestka z mojego pilota i powinno się zakodować ładnie? Ten pilot co mam jest sprawny,wysyła sygnał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterowanie centralnego zamka
PostNapisane: 6 grudnia 2018, 21:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Nie, chodzi cały zestaw chinola np taki, ja mam kumpel ma i jest ok

https://www.rtx24.pl/sterownik-bmw-e36- ... p-180.html
U mnie w e36 było wszystko radio professional zmieniarka płyt itp itd wszystko oprócz pilota tego akurat fabryka nie dała więc rtx kupiłem i jest bajka, domykanie szyb odprowadzanie kierowcy światłami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterowanie centralnego zamka
PostNapisane: 7 grudnia 2018, 16:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: Bmw e36 96'
Kod silnika: M52B20
Jednak wolałbym spróbować to odpalić na tym zestawie jakoś, a ten uniwersalny już jeśli nie da rady, wiem że ludzie dokładali te lusterka nawet jak nie mieli tego w oryginale, kupowali do tego kluczyk chinol z płytką i kodowali. A u mnie nie da rady zakodować. Może to wina tego pilota, ze da sie go zakodować tylko z jednym odbiornikiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterowanie centralnego zamka
PostNapisane: 7 grudnia 2018, 19:20 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Trudno wyczuć czy to wogole funkcjonowało kiedyś, kodowanie kluczyka z e38 e39 i z innych aut o takim samym kluczyku dziala także musisz po schemacie zobaczyc czy to będzie trybic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Sterowanie centralnego zamka
PostNapisane: 8 grudnia 2018, 15:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: Bmw e36 96'
Kod silnika: M52B20
Problem rozwiązany, pojeździłem trochę, odstawilem auto do garazu na całą dobę i nie zamykałem go. Teraz udało się zaprogramować kluczyk za pierwszym razem i od razu załapał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL