BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 03:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 23 grudnia 2018, 15:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
kuchash napisał(a):
puknij się w głowę człowieku

Jeżeli po 200 tys. km (tego prawdziwego, ponieważ takich przypadków jest mnóstwo tylko 99% użytkowników godzi się na dolewanie w okolicy 1l, i więcej, na 1000 km) trzeba zrobić remont (w sumie można to nazwać wymianą czegoś..), którego cena zaczyna się od powiedzmy 6 tys. a kończy dużo dalej, to tak, nie jest to nic co świadczy wytrzymałości tego silnika i nikt kto musiał to zrobić nie musi się pukać w głowę :luka:
ROBBMW napisał(a):
ile taki czujnik oleju kosztuje nowy.

Firmy hella, czyli to samo co ori za ponad 700,- kosztuje 200,-

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 23 grudnia 2018, 18:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
W którymś temacie pisałem, że mój znajomy kupił jakieś chyba 2-3 lata temu e46 bezpośrednio od ledwo chodzącego dziadka w DE z jakimś śmiesznym przebiegiem, na pewno nie było to więcej jak 50tkm, motor m54, oczywiście od momentu zakupu bierze mu olej do 0,5l na 1000km, więc takie oto jest wspaniale m54. Jak ktoś chwali ten silnik i wypisuje bajki jaki to żywotny motor to mi się śmiać chce, nie znam osoby wśród moich znajomych co by nie psioczyli na m54, zobaczcie na samych forach ile ludzie mają problemów z tymi silnikami, jakieś falowania obrotów, wypadanie zapłonów, branie oleju itp itd, to są tematy, które właściwie się przewijają w każdym m54 z którym miałem styczność, a nie odosobniony przypadek...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 23 grudnia 2018, 19:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
ROBBMW napisał(a):
mam nalać tyle oleju aż ta cała miarka na bagnecie plastikowa będzie w oleju czy jest jakaś granica gdzie jest max

Nie znasz sie na obsłudze pospolitego bagnetu a wiesz jak klepią na sucho zawory. :ok: widać doświadczony Janusz jesteś ;)

Juz ci objaśniam, na bagnecie masz kostke , Miedzy minimum a maximum to różnica 1L oleju. Poniżej to już pan Bóg wie. Czyli jesli masz na minimum jest to w teorii 6L, na full 7L.
6,5 chyba domyslisz się, w którym miejscu ma byc. Olej sprawdzasz wg zalecen 15min po zgaszeniu rozgrzanego silnika. Ale na zimnym jak bedziesz miał norme na bagnecie-też jest ok.

ROBBMW napisał(a):
a teraz ja musze co jakis czas bagnet wyjmować bo niewiem ile oleju
ROBBMW napisał(a):
Od zakupu nie dolewałem oleju bo żaden komunikat nie wyskakiwał

ROBBMW napisał(a):
Jednak w N52 jedyna fajna opcja to była wlasnie sprawdzanie poziomu oleju w navi bez otwierania maski

:zakrecony:
...
Szczurek1986 napisał(a):
Tylko te elekroniczne możliwości mogą szybciej się posypać a bagnet zawsze prawdę powie

Otóż to. Szczurek, na ten typ człowieka nie ma rady.
Boo...
Szczurek1986 napisał(a):
Ten silnik zwyczajnie wymaga większej uwagi użytkowniką

Jak i wiele innych jednostek, w tym n52. Ale Januszy to nie obchodzi. Od jutra zacznie bredzić nw kazdym temacie już nie tylko związanym z n52, ale i m54 :super:

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 23 grudnia 2018, 21:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
W silniku m54 bagnet jest wyskalowany na 1,5 litra między tymi kostkami.

Swoją drogą, nie powiem złego słowa na silniki z rodziny m54. Jeżdżę już nimi 6 lat, moi znajomi też i o dziwo, nikt nie narzeka. Chyba jednak to prawda, że jak dbasz, tak masz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 24 grudnia 2018, 10:53 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
kszyhu finał i tak już jest nam znany... ROBBMW sobie będzie tak podlewal i pdlewał tego oleju :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 24 grudnia 2018, 15:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
marcellchen napisał(a):
W silniku m54 bagnet jest wyskalowany na 1,5 litra między tymi kostkami

Nie, jest 1L, jak pisałem wcześniej.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 24 grudnia 2018, 17:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
kszyhu, mam bagnet przed oczami, wiem co jest na nim oznaczone.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 24 grudnia 2018, 18:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 385
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E92
Kod silnika: N47D20C
kszyhu napisał(a):
marcellchen napisał(a):
W silniku m54 bagnet jest wyskalowany na 1,5 litra między tymi kostkami

Nie, jest 1L, jak pisałem wcześniej.


jest 1,5L

chyba masz zły bagnet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 24 grudnia 2018, 20:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Złego nie mam, tylko pisałem o e46.
Zwracam honor ;)

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 26 grudnia 2018, 12:48 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Nie wiem dlaczego ludzie tak narzekają na silniki m54. W byłym e39 m54b30 nie miałem żadnych problemów, co prawda od czasu do czasu trzeba było dolać olej ale nie 1L na 1000km ( auto kupione z przebiegiem 180tys i sprzedane z 290 tyś na blacie) podobnie teraz z e60 z tym że silnik m54b25 dolewki sporadycznie przebieg obecnie 315 tyś z tego ok 90 tyś zrobiłem sam.

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 26 grudnia 2018, 15:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
przema436 napisał(a):
Nie wiem dlaczego ludzie tak narzekają na silniki

ja ci napiszę dlaczego. Bo kupują ścierwo z przebiegiem 400-500k skreconę na 180-200, odpicowane, wypolerowane przez handlarza, wyplakowane, z wymienionymi fotelami na te o mniejszym przebiegu, z ceną 50% ceny rynkowej danego modelu. Pierdzieli sie to wpiździet, bo przecież jak przy 200k w marce premium, wysypuje sie wszystko po kolei , oddaje sie auto do zaprzyjaznionego Heńka mechanika (żeby taniej było), speca w daewoo tico LPG na śrubke, robi jeszce większy bajzel i rozkłada rynce, że bmw to gówno...Później Janusz na forach wypływa ze swoją całą i jedyną "prawdą".

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 26 grudnia 2018, 16:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
kszyhu napisał(a):
przema436 napisał(a):
Nie wiem dlaczego ludzie tak narzekają na silniki

ja ci napiszę dlaczego. Bo kupują ścierwo z przebiegiem 400-500k skreconę na 180-200, odpicowane, wypolerowane przez handlarza, wyplakowane, z wymienionymi fotelami na te o mniejszym przebiegu, z ceną 50% ceny rynkowej danego modelu. Pierdzieli sie to wpiździet, bo przecież jak przy 200k w marce premium, wysypuje sie wszystko po kolei , oddaje sie auto do zaprzyjaznionego Heńka mechanika (żeby taniej było), speca w daewoo tico LPG na śrubke, robi jeszce większy bajzel i rozkłada rynce, że bmw to gówno...Później Janusz na forach wypływa ze swoją całą i jedyną "prawdą".


aha...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 26 grudnia 2018, 21:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Bzdury jeżeli ktoś pisze ze M54 to scierwo, mam ten silnik w E60 5 miesięcy i zero problemów silnik odpala chodzi jak nowy żadnych falowań, temat załozyłem dlatego bo chciałem wiedzieć ile mniejwięcej i jaki stan oleju powinien być prawidłowy na bagnecie, bo czujnik oleju mam uszkodzony z tego co wynika. W stosunku do N52 ten silnik oleju pije znacznie mniej i chodzi o 2 nieba lepiej mam porównanie bo miałem i N52 i teraz M54 i uważam że jest to ostatni dobry motor ze stajni BMW. M54 to taki po updacie M52TU.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 26 grudnia 2018, 21:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Mój n52 oleju prawie nie spala, kulturę pracy oceniam na
9/10, pali średnio 3 litry paliwa mniej od m54 o tej samej pojemności. Jednostka jest nowsza, lżejsza i bardziej wydajna. Co do ostatnich dobrych silników, to jest zwykle p*******enie, bo wskaże co najmniej 4 nowe jednostki, które są lepiej dopracowane niż dotychczas wypuszczane. Nie ma co zatrzymywać się w czasie i wielbić przysłowiowego "golfa 2", trzeba korzystać z postępu i wspólnie rozwiązywać nowe usterki, po to to forum jest. Tylko warto jest słuchać tego co inni mają do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 27 grudnia 2018, 01:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
JRafal napisał(a):
W którymś temacie pisałem, że mój znajomy kupił jakieś chyba 2-3 lata temu e46 bezpośrednio od ledwo chodzącego dziadka w DE z jakimś śmiesznym przebiegiem, na pewno nie było to więcej jak 50tkm, motor m54, oczywiście od momentu zakupu bierze mu olej do 0,5l na 1000km, więc takie oto jest wspaniale m54. Jak ktoś chwali ten silnik i wypisuje bajki jaki to żywotny motor to mi się śmiać chce, nie znam osoby wśród moich znajomych co by nie psioczyli na m54, zobaczcie na samych forach ile ludzie mają problemów z tymi silnikami, jakieś falowania obrotów, wypadanie zapłonów, branie oleju itp itd, to są tematy, które właściwie się przewijają w każdym m54 z którym miałem styczność, a nie odosobniony przypadek...


Kolego nie obraź się ale pitolisz na potęgę.

Mam M54B30 i fakt bierze jakieś 2,5 litra na 10tyś i co z tego jako nowe auta z salonu biorą więcej ale poza tym 0 problemów.
Zero falowania, zero wypadania zapłonów, zapierdziela jak wściekły, pali niewiele jak na taką moc.
Ja w mieście z ciężka nogą 12,5 a kolega w kia sportage 2.0 11,5l, śmieszne ale prawdziwe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 27 grudnia 2018, 01:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
marcellchen napisał(a):
W silniku m54 bagnet jest wyskalowany na 1,5 litra między tymi kostkami.

Swoją drogą, nie powiem złego słowa na silniki z rodziny m54. Jeżdżę już nimi 6 lat, moi znajomi też i o dziwo, nikt nie narzeka. Chyba jednak to prawda, że jak dbasz, tak masz.


100% prawda.

Kupują ludzie za ostatnie pieniądze najtańsze zdrutowane sztuki i drutują je dalej z braku kasy.
A jak takiemu powiesz że w ciągu kliku lat wydałeś kilka tysięcy na utrzymanie M54 to cie wyśmieje i powie że kupiłeś paracha.
Tylko ty nadal śmigasz niby parchem a on go sprzedaje dalej bo drut mu się skończył.
Kupuje tego druta następny naiwny, drutuje nie daje rady i sprzedaje. Tak się zamyka koło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 27 grudnia 2018, 08:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Hubiboost, :ok:
ROBBMW, Tobie na gębę napluć to powiesz że deszcz pada i dalej jedziesz ze swoją propagandą. Do Kodu sie zapisz może?. Gdybym był moderatorem to z miejsca zrobiłbym przesiew twoich postów. Obstawiam, że większość by uleciała bo nic dobrego nie wniosłeś. Tylko, te do bólu "obiektywne" żale na podstawie jednego przypadku.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 27 grudnia 2018, 13:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
kszyhu napisał(a):
Hubiboost, :ok:
ROBBMW, Tobie na gębę napluć to powiesz że deszcz pada i dalej jedziesz ze swoją propagandą. Do Kodu sie zapisz może?. Gdybym był moderatorem to z miejsca zrobiłbym przesiew twoich postów. Obstawiam, że większość by uleciała bo nic dobrego nie wniosłeś. Tylko, te do bólu "obiektywne" żale na podstawie jednego przypadku.



Nie rozumie wógule twojego postu i przesłania? o co ci chodzi ?

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 27 grudnia 2018, 20:08 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
A tak swoją drogą jakie masz dalsze plany odnośnie swojego oliwożernego silnika ? Będziesz działał ku zmniejszeniu poboru oliwy ? Czy będziesz dalej dolewał bańkę za bańką czekając na klienta na furę ? :P A po sprzedaży zmienisz zdanie jak to zazwyczaj robisz i autko będzie problematyczne i w ogóle be...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] problem z olejem
PostNapisane: 28 grudnia 2018, 07:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
ROBBMW napisał(a):
Nie rozumie wógule twojego postu i przesłania? o co ci chodzi ?

Wógule? Ne rozume? Se uczy to rozume

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL