BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 04:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39 523i] stukanie/cykanie na wolnych obrotach
PostNapisane: 27 grudnia 2018, 22:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e39 523i
Cześć wszystkim. Zacznę od początku.
Kilka miesięcy temu nabyłem e39 523i 2xVanos w gazie. Wszystko było cacy, aż do pewnego momentu kiedy zaczął silnik „cykać”. Im dłużej silnik pracował na wolnych obrotach tym bardziej to cykanie wzrastało. Jak się później okazało, olej był wymieniany chyba 5lat wstecz. W oleju dosłownie grudki jakby z kaszanki.

Mechanik zdjął pokrywę z góry i wybierał cały ten syf, później zdjął miskę olejową i tam też ogarnął sprawę. Wymieniony został filtr oleju i uszczelki na tych pokrywach, zalany świeżym olejem 10w40 Castrola.
Odbierając samochód po odpaleniu cykanie było słychać ok 2-3minuty, później ucichło. Przejechałem na spokojnie ok 7km, zgasiłem silnik i po ok 30minutach gdy odpaliłem go ponownie, cykanie znowu wk*rwilo moje uszy. Im dłużej tym głośniej. Przy przegazowaniu pod 4-5tys obrotów cykanie ustało i silnik chodzi bajka. Po zgaszeniu i po odczekaniu kilku minut problem jest ten sam.

Panewki ?
Vanosy ? (Chyba nie bardzo)
Ktoś pomoże ?
Każda opinia na wagę złota bo u mnie w okolicy ciężko o specjalistę tej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 523i] stukanie/cykanie na wolnych obrotach
PostNapisane: 27 grudnia 2018, 23:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Raczej popychacze są zmęczone życiem. Zalej taniego 5w-30, ale ciężko będzie uciszyć silnik.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 523i] stukanie/cykanie na wolnych obrotach
PostNapisane: 27 grudnia 2018, 23:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e39 523i
Nie chciałbym go tłumić tylko zrobić dla siebie. Tylko czy warto ? I jaki byłby przybliżony koszt tego ?
Czy może lepiej szukać nowego silnika i robić przekładkę ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 523i] stukanie/cykanie na wolnych obrotach
PostNapisane: 27 grudnia 2018, 23:25 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Zmień olej na 5w30/5w40, jak radzi Lincoln. Przed wymianą oleju zrób płukankę. Zaszkodzić nie zaszkodzi, a może pomóc. Szukać silnika? Daj spokój, za taki silnik z 2 tysiaki musiałbyś położyć, do tego robocizna, a nawet nie wiesz, co za "cudo" trafisz. A tu wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tzw. szklanki masz zasyfione/uszkodzone/zużyte. Komplet ok. 700 zł, wymiana 300? 500? Od razu możesz pomyśleć o regeneracji Vanosa, przy okazji.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 523i] stukanie/cykanie na wolnych obrotach
PostNapisane: 28 grudnia 2018, 00:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 28
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52tub25
Moim zdaniem powinieneś plukac olejem do momentu, aż zacznie lecieć czysty przejrzysty olej, jeśli nie ma opilków metali to zrobić też płukanie silnika na koniec. Bardzo możliwe, że są to szklanki i być może ta operacja je uciszy, ponieważ jeśli jest tam dużo syfu nie działają poprawnie i nie rozprezają się właściwie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 523i] stukanie/cykanie na wolnych obrotach
PostNapisane: 28 grudnia 2018, 08:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e39 523i
Na temat płukanki silnika słyszy się różne opinie. Jedni mówią, że można uszkodzić tym sposobem uszczelki i robi się wtedy większy koszt. Drudzy mówią o jakimś preparacie do płukania który takich niespodzianek nie zrobi. Tylko nie wiem nazwy tego cuda.
W silniku na pewno jest jeszcze syf i kto wie czy nie ma tam też opiłków.
Druga sprawa to taka, że jak za pierwszym razem zaczął mi tak cykać to wracałem nim do domu i zrobił jakieś 17km. Obawiam się też przytartego silnika, bo jeśli w oleju był taki syf i smok był zapchany na sitku to mógł nie zasysać oleju...

Ktoś może polecić środek do płukanki ? Tylko taki którego sam ktoś użył i nie było efektów ubocznych :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 523i] stukanie/cykanie na wolnych obrotach
PostNapisane: 30 grudnia 2018, 21:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 25
Posty: 195
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166001
Ja bym zastosował olej do płukania. Np. Millers ma to w swojej ofercie, bodajże IT Flushing Oil. Nie miałem nigdy styczności z tym produktem, ale słyszałem wiele dobrego i myślę, że to dobra alternatywa w tym przypadku dla płukanek, ponieważ silnik może być miejscami mocno zanieczyszczony.

Co do samych płukanek i uszkodzeń uszczelek, to kiedyś rozmawiałem z przedstawicielem jednej z wiodących firm na rynku olejów silnikowych i powiedział, że niektóre płukanki zawierają szkodliwe dla tworzyw sztucznych rozpuszczalniki. By sprawdzić, czy płukanka zawiera je wystarczy(wg. tego co usłyszałem od tej osoby) zerknąć na dane tego produktu i zwrócić uwagę na temperaturę zapłonu(bez rozpuszczalnika będzie wyższa).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 523i] stukanie/cykanie na wolnych obrotach
PostNapisane: 31 grudnia 2018, 00:27 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
cz4rnuch17 napisał(a):
Ktoś może polecić środek do płukanki ? Tylko taki którego sam ktoś użył i nie było efektów ubocznych

Ja używam przy każdej wymianie oleju, i to różnych: Forte (rzadkie jak woda, wlewasz tego prawie półtora litra, na dodatek płuczesz 40 minut), Millers, Liqui Moly. Nigdy żadnych problemów nie było.
Używałem też tego:
LPS505 napisał(a):
Millers ma to w swojej ofercie, bodajże IT Flushing Oil

Również bez problemów. Wręcz przeciwnie, po tych wszystkich zabiegach silnik chodzi lepiej, szklanki rzadziej klepią.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 152 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL