BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 03:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Check Engine 325i
PostNapisane: 6 stycznia 2019, 23:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 325i
Kod silnika: M54B25
Witam.Posiadam e46 325i po lift 2003 bez gazu.Od 2 miesięcy dręczy mnie check engine.Błędy to p0174 i p1701.Teraz tak.Objaw zero.Zero dławienia zero falowania moc jak miało tak ma.Odstawiłem auto do mechanika i wymienił uszczelki na kolektorze i sprawdził sondy.(Rzekomo dobre).Polecił mi kupienie OBDII bluetooth i kasować błąd jak się pojawi.Stąd też mam dostęp do błędów jak i wartości i wykresów.Uważa,że auto nowe nie jest i gdzieś może łapać lewe powietrze.Tyle,że nie wiadomo gdzie ucieka.Jako,że z checkiem nie będe jeździł a auto ma mi służyć jeszcze długi czas chcę by było sprawne.Zamierzam w niedalekiej przyszłości wymienić katalizator na nowy jak i sondy.Zapewne nowe jej nie zaszkodzą a są to elementy,które się zużywają.Co do przepływki nie jestem pewien.Dlatego chcę zrobić próbę dymową.Obejrzałem chyba cały YouTube ale tam jest wszystko pogmatwane.Czy wystarczy jak odepnę rurę od kolektora za przepływką.Od strony przepływki zatkam ścierą i uszczelnię a od strony odeptniętej rury od kolektora zatkam rękawiczką lateksową wpuszczę wąż i nadmucham tam dymu z fajek? Na filmach jest tego pełno ale ciężko skomplikowane.Dymiarki nie mam ale jestem palaczem.Plus mam e fajka,który dobrze dymi.Czy taki patent przepuści dym przez cały obieg?
Z góry dziękuję.


Ostatnio edytowano 9 stycznia 2019, 15:10 przez JoKeeR230, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Check Engine 325i
PostNapisane: 7 stycznia 2019, 02:19 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Wpusc sporo dymu, a pozniej dmuchnij w srodek sprezonym powietrzem zeby nadac dla dymu cisnienia i szukaj nieszczelnosci


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Check Engine 325i
PostNapisane: 7 stycznia 2019, 13:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Te kody błędu co podałeś nic nie mówią. Podepnij inpe.
Z check w m54 stały problem może to być lewe powietrze, disa, odma bądź problemy z zaworami lub głowicą, temat rzeka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Check Engine 325i
PostNapisane: 7 stycznia 2019, 14:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 325i
Kod silnika: M54B25
Ok.Ogarne w domu Inpe.Kupie kabel ale co dalej.Jak i co mam sprawdzic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Check Engine 325i
PostNapisane: 7 stycznia 2019, 15:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Trochę jednak mówią, to zły skład mieszanki a w 90% przypadków przyczyną jest lewe powietrze. Test, który chcesz przeprowadzić rozwieje wątpliwości.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Check Engine 325i
PostNapisane: 7 stycznia 2019, 16:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 325i
Kod silnika: M54B25
Zaraz będe miał dostęp do normalnego komputera.Czy sprawdzic jakiea parametry oprocz tego?jakies logi czujniki ?Moge zescreenowac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Check Engine 325i
PostNapisane: 7 stycznia 2019, 18:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Korekty paliwowe oraz praca sond, ale to jako nagranie, do tego masa powietrza na wolnych obrotach i po rozgrzaniu, w sumie wszystko w takich warunkach.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Check Engine 325i
PostNapisane: 8 stycznia 2019, 07:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Wydajność katalizatora za mała. Sprawdź przebiegi sond, możliwe że któraś pada. Może przedmuchy na wydechu. W przedliftach podciśnienie dawało błąd ubogiego składu mieszanki i regulacji poza zakresem a także falowanie i przygasanie jak przy uszkodzonym przepływomierzu, nie wiem jak w polifcie, sprawdzić nie zaszkodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Check Engine 325i
PostNapisane: 8 stycznia 2019, 12:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 325i
Kod silnika: M54B25
Mały przełom w sprawie.Podjechałem na kompa do znajomego.Zaczeliśmy spradzwac parametry i wszystko ok poza jednym.Sonda jedna nie pracuje.Posiadam 4 sondy 3 z nich mają napięcie wykres chodzi i śmiga.Jedna sonda prawdopodobnie za katalizatorem ma stałe napięcie 0,7 a wykresu brak.Jakby się zawiesiła.Stwierdzam,że z nią jest problem.Błędy jakie odczytano to e3 i e4.Kolejna sprawa podjechałem na test emisji spalin.Jak i na wolnych jak i na obrotach powiedział gość,że na moimi spalinami można oddychać i kata mam sprawnego.Screeny mam wrzuce zaraz.Kolejna rzecz zrobiłem test dymny uszczelniłem dziure za przepływką szczelnie plus od kolektora ssącego.Wpuszczam dym a tam co ? Jeden wąż przerwany i sparciały a drugi ma dziure na grubość palca.
Jak uszczelniłem dziury i dalej robiłem test to z korka wlewu oleju leciał dym a po zakręceniu go wytwarzało się duże ciśnienie.Dopiero jak wyjąłem wężyk cały dym wylatywał.Dmuchałem na maxa ale policzki by pękły więc sądze,że ciśnienie potem było duże.
Dodam też,że wartości sond przy dodaniu gazu stabilizowały się.Opróćz tej jednej
Musze wstawić linki bo przy img wyświetla mi się obrazek zamiast rzeczywistego screena.
Błąd https://www9.zippyshare.com/v/Xdm8MdEJ/file.html
Spaliny na obrotach https://www9.zippyshare.com/v/4GiGGl6N/file.html
Sprawne sondy prawdopodobnie
https://www9.zippyshare.com/v/a4hNfHRR/file.html
https://www9.zippyshare.com/v/23uyMgDo/file.html
https://www9.zippyshare.com/v/M01qBHji/file.html
Sonda nie sprawna
https://www9.zippyshare.com/v/G6Gr3QD0/file.html
Film z lewym powietrzem
https://www9.zippyshare.com/v/f9Id5gb7/file.html
Tu jest węzyk,którego pokleiłem bo był przerwany
https://www9.zippyshare.com/v/REYPP2nD/file.html

Czas wybrać się do mechanika.Kwestia tylko dlaczego powiedzial ze sondy sa ok.Dziwne.W kazdym razie wymienie


Ostatnio edytowano 9 stycznia 2019, 15:11 przez JoKeeR230, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Check Engine 325i
PostNapisane: 8 stycznia 2019, 13:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Ponieważ ma znikomą wiedzę o swojej pracy, albo robi same vagi 1.9 tdi.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 141 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL