BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 01:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 01:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: E46
Witam , chcialbym poprosic was o pomoc z moja BMW e46 318i 1.9 benzyna +lpg 118km 1998r,
otoz przekopalem juz chyba caly internet w poszukiwaniu pomocy, probowalem juz chyba wszystkiego i nic... Otoz moj problem (o ktorym wiedzialem przy zakupie auta, myslalem ze to drobnostka a jednak...) polega na tym ze nie dziala mi ogrzewanie - jeszcze pare dni temu po wykreceniu 3tys obrotow cieple powietrze sie pojawialo- teraz tylko zimne.. Dodatkowo po nagrzaniu sie silnika (wskaznik w pionie) i krotkiej przejazdzce badz tez przygazowaniu wywala plyn przez zakrecony korek zbiornika wyrownawczego, po tym juz silnik dostaje wysoka temperature i wskaznik wedruje pod czerwone pole (od razu go zgasilem nie chce ryzykowac), a no i zauwazylem ze wentylator chlodnicy wgl sie nie uruchamia, gorny waz ze zbiorniczka jest goracy dolny do chlodnicy zimny. Ogolnie silnik chodzi rowno i cicho, odpala na dotyk. Ma ktos jakies pomysly co jest nie tak?
Z gory mowie iz sprawdzalm juz:
-termostat- probowalem nowy oraz wyjelem wklad z obudowy
- uszczelka i glowica raczej odpadaja test na co2 zrobilem- plyn nie zmienil koloru, do tego oleju nie ubywa i nie przybywa, masla na korku nie ma
- odpowietrzalem pare razy po kilkadziesiat minut
- bezpieczniki sprawdzone
- wyciekow plynu raczej nie widac
- pompa wody nie ma luzow
-wentylator nie zalacza sie nawet gdy wlacze klime
- nie widac przeplywu plynu w zbiorniku
Dodam jeszcze ze ostatnio przy probie odpalenia nie krecil rozrusznik, bylo sluchac takie cyknicie i auto mruglo swiatlami przednimi mimo iz byly wylaczone naprawilo sie i auto odpalolo po zamknieciu i ponownym otwarciu pilotem, lecz od tamtej pory zaczely rowniez swirowac kontrolki swieci sie ciagle kontrolka od hamulca recznego i asc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 08:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Na pierwszy rzut oka obstawiał bym pompę wody która może nie mieć już łopatek ,albo ma ich połowę i tak miałem w e36...Łożysko było ok ,ale łopatek brakowało ;) Pompę wyjmowałeś czy tylko pomacałeś i sprawdziłeś ,że nie ma luzów na łożysku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 10:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: E46
Cytuj:
Na pierwszy rzut oka obstawiał bym pompę wody która może nie mieć już łopatek ,albo ma ich połowę i tak miałem w e36...Łożysko było ok ,ale łopatek brakowało ;) Pompę wyjmowałeś czy tylko pomacałeś i sprawdziłeś ,że nie ma luzów na łożysku?

Szczerze to tylko nacisnelem napinacz i macalem w poszukiwaniu luzow, ale juz lece demontowac pompe i dam znac jak wyglada


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 11:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B30
Miałam podobny problem w e46 coupe M50B25, na początek sprawdź węże czy są miękkie, u mnie było tak, że wąż od chłodnicy do nagrzewnicy był cały czas twardy, na początku odpowietrzanie dało rade na minute może 2 leciało cieple powietrze, potem od nowa zimne, następnie sprawdzaliśmy elektrozawór, był git, okazało się, że nagrzewnica nam umarła, nie miała żadnych wycieku, wymieniłam nagrzewnicę i teraz działa bez najmniejszego zarzutu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 12:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Napraw wentylator elektryczny a temperaturę sprawdzaj w ukrytym menu, test 7.0, ponieważ temperatura otwarcia tego termostatu to 105 stopni (wtedy dolny przewód ma być ciepły) a pion jest od 75 do 115, więc pion nie zawsze oznacza prawidłową temperaturę.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 12:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
No tak zapomniałem o wentylatorze... Też oczywiście musi być sprawny, sprawdź co z nim, możliwe że przekaźnik lub przy wtyczce lubią zasniedziec przewody i urwać np...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 13:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: E46
Oczywiscie zajme sie tym wentylatotem ale poki co nie mam obiegu plynu, nie widac strumienia w zbiorniczku. Pompa sprawdzona przed chwilia zdemontowana, lopatki cale, brak luzow. Z termostatu wyiety wklad wiec iest ciagly przelot, mimo to po przejechaniu 4km temperatura doszla do 118st. Tak wskazywal test nr 7. Po zgaszeniu silnika zaczelo znow wywalac plyn przez korek zbiornika wyrownawczego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 13:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
A wszystko jest zgodnie z obiegiem płynu? Bo spotkałem się kilka razy ,że np parownik był wpięty odwrotnie i działał pod prąd przez co przepływ był ograniczony... Dziwna sprawa objawy typowo dla pompy a tu cała...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 16:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: E46
Wyjelem przedchwila zbiorniczek wyrownawczy, pod spodem jest male pekniecie (nie widac aby przez nie uciekal plyn) czy to moze powodowac brak obiegu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 16:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Zależy w którym miejscu jest pękniecie. Ale osobiście się z czymś takim nie spotkałem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 18 stycznia 2019, 00:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: E46
WitoM napisał(a):
Zależy w którym miejscu jest pękniecie. Ale osobiście się z czymś takim nie spotkałem

Kupilem dzis drugi zbiorniczek, wymienilem,zalalem plynem pieknie sie odpowietrzyl, pojawilo sie ogrzewanie oraz przeplyw plynu i wiatrak sie uruchamial, juz uradowany wskoczylem do furmanki przejechalem ze 3 kilometry obserwujac test nr 7- temperatura siegala max 107st. Nagle usyszalem dziwny odglos i za chwile kontrolka plynu sie zaswiecila, juz poirytowany zatrzymalem sie zgasilem auto zagladam pod maske widac mokro ale od czego? W zbiorniczku sucho wiec biore plyn, dolewam a to co dolewam wylatuje bokiem zbiorniczka- pekl.... Csy moglo byc to spowodowane nie do konca odpowietrzonym ukladem? Zbyt duza iloscia plynu? Juz zaczynam miec dosc tego auta niestety


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 18 stycznia 2019, 02:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
A korek wymieniłeś? Korek tylko nowy i oryginalny. Skoro pękł nowy zbiorniczek to oznacza,że w układzie powstało bardzo duże ciśnienie.
Cały czas miałeś i masz zapowietrzony układ. Ostatnio udało się go odpowietrzyć na tyle,że pojawił się przepływ i ogrzewanie. Układ szybko się jednak zapowietrzył , to oznacza,że skądś wtłaczane jest powietrze.Gdyby był dobry korek to powyżej 2.0 bar wywaliłby przez niego płyn i zbiorniczek by nie pękł. A ten zbiorniczek założony to był nowy, jakiej firmy?
I to jest problem,trzeba ustalić skąd do układu dostaje się tyle powietrza. Zwykle jest to jakaś nieszczelność, druga sprawa to instalacja gazowa, na tym się nie znam, gdyż nie mam w swoim gazu, ale jakiś gazownik powinien sprawdzić prawidłowość podpięcia węży czy nie jest tłoczone do układu powietrze, słyszałem o takich przypadkach. I ostatnia możliwa przyczyna , i na końcu trzeba ją brać pod uwagę to uszkodzenie uszczelki pod głowicę, zrobiłeś test, to dobrze,ale być może trzeba będzie powtórzyć, ale to na końcu.
Weż to wszystko poskładaj do kupy , musisz mieć włożony termostat, zrobić to raz i dobrze.Trzeba wszystko zamontować jak należy i dobrze odpowietrzyć układ , a potem sprawdzać, kontrolować czy nie ma gdzieś wycieku i wszystko dobrze działa. Tu nie ma cudów, robiłem w swoim te rzeczy kilka razy i zawsze z sukcesem.
Kup nowy, oryginalny termostat, ja tylko takie uznaję, tu nie ma co oszczędzać, dobrze jest wraz z nim kupić nową obudowę, one pękają, może już jest pęknięta. Nowy , oryginalny korek. Zobacz w jakim stanie są odpowietrzniki. Pamiętaj,że powinny być założone nowe, oryginalne uszczelki/oringi tam gdzie coś odkręcisz. Przykład- odkręciłeś pompę wody do sprawdzenia ,jest dobra i powinieneś założyć nową oryginalną uszczelkę/oring, wówczas 1 element masz dobry i szczelny więc stamtąd nie będzie wycieku. Na dole zbiorniczka jest czujnik i jest ważny oring,czasami 2, które trzymają szczelność zbiorniczka, też nowy ori, itd.
Jak to skompletujesz to daj znać , weżmiemy się za odpowietrzanie i sprawdzanie. :)

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 18 stycznia 2019, 08:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Dokładnie poskładaj to wszystko porządnie do kupy bo każda duperel może tu mieć znaczenie...Zbiorniczek mógł pęknąć bo albo był wątpliwej jakości ,albo za duże ciśnienie się tworzy w układzie. Pytanie jak odpowietrzasz, jakie masz ciśnienie w układzie jak bardzo twarde są węże ,możliwe że parownik zapowietrza układ bo np membrana mu poszła i gdzieś ci ładuje gaz w układ chłodzenia więc najlepiej było by go chwilowo na okres testów pominąć w układzie czyli wyjąć wlot i wylot i połączyć jakąś złączką ;) Możesz zrobić zdjęcie pod maską i wrzucić? Chodzi mi ,żeby zobaczyć umiejscowienie parownika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 26 stycznia 2019, 16:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: E46
Przepraszam ze po takim czasie dopiero odpisuje, problem zostal zdiagnozowany. Mimo iz test CO2 nic nie wskazywal, uszkodzona jest UPG. Po zalaniu plynu, zostawilem odkrecony korek zbiorniczka wyrownawczego i przez okolo 10min gazowalem auto, nastepnie zajrzalem do zbiorniczka, ku mojemu zdziwieniu nie wywalalo plynu jak wczesniej lecz pojawily sie ,,babelki,, ktorych wczesniej nie bylo, zgasilem auto i pobralem strzykawka troche plynu, co sie okazalo? Ze zmienil kolor na czarny. Wniosek z tego jest taki, ze o kant d..y mozna rozbic te testy co2. Dzieki wszystkim za pomoc i zaangazowanie. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Brak ogrzewania, wywala plyn i przegrzewa sie
PostNapisane: 26 stycznia 2019, 19:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Szkoda nic przyjemnego o tym słyszeć, coś o tym wiem... Powodzenia i polecamy się na przyszłość ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL