BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 11:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] m47 nie działa egr , pomiary przepływomierza
PostNapisane: 18 stycznia 2019, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: wlkp
Witam
Po wymianie swiec żarowych podpiołem po INpe żeby skasować błędy , wymieniałem tez filtr powietrza i zauwazyłem że przepływka była w oparach oleju
Wszedłem w parametry przepływomierza i na jałowych wskazania sie pokrywały ale kiedy zwiekszylem obroty tak około 2 tys to przepływka jak by zawyżała , komp chcial 450 a pokazywało 650 . Silnik był wtedy zimny
Dobra musiałem jechać zrobięm około 150km przy okazji zauwazyłem że samochód potrafi przy kopcic przy nagłym dodaniu gazu i jak by duzo palił
Nie dawało mi to spokoju i podpiołem znów na cieplym silniku i tu zdziwienie komputer chce 290 masy powierza na przeplywka podaje 504.
Sciagam węzyk z EGR i nic żadnego podciśnienia , sprawdzam węzyki , wtyczke wsio ok . siłownik egr na 100% sprawny
Szukam wiec w INPIE czy mozna aktywować ten EGR , jest test AGR activate więc dowaliłem 90 % i aż sie przestraszyłem tak sie otwozył że silnik zaczoł telepać myślałem że cos popsułem .
Dobra zgasiłem odpiołem OBD wróciło do normy znów brak podciśnienia w węzyku do EGR , teraz odpiołem i znów test w INPIE ale tym razem przykładam palec i im więcej wpisze % tym lepiej zasysa palec wiec zaworek działa ale jak wyjdę z testu INPY to wogóle nie ma tam podciśnienia
NIe wiem kurcze auto nie dawno kupione jest fabrycznie bez DPF , ogólnie zgłupiałem do tego mam nagrane filmy z INPY ale jest jakiś błąd i nie mogę odtwożyć z telefonu
Błedów brak i moc tez jest , możliwe że ktoś go wyprogramował ?? ale jak sie mają wtedy wskazania masy powietrza jaką chce komp do tej jaka pokazuje ??

Film z rana
https://www.youtube.com/watch?v=GCrFaHW98ho

Po zrobieniu 150 km ciepły silnik
https://www.youtube.com/watch?v=IE8yVaTIulM

https://www.youtube.com/watch?v=2iVxnL6ImvQ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL