BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 21:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Brak oleju na bagnecie
PostNapisane: 31 stycznia 2019, 22:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
Witam, dokładnie dzisiaj wieczorem wymieniłem olej w mojej becie, bo kupiłem ją miesiąc temu jako sprowadzoną, sprzedawca powiedział że sam nie wie kiedy olej był wymieniany bo niby się nie zna na autach a tą BMW sprzedaje bo miało to być auto dla żony ale ta straciła prawko niby i dlatego xD No ale do rzeczy... Dzisiaj wieczorem postanowiłem wymienić olej na Platinum 15W-40 bez płukanki. Wiem błąd ale ojciec mi doradził że mam teraz nie robić, najwyżej później zrobię... No i wylałem stary, zmieniłem filtr wlałem 4 litry nowego oleju i uruchomiłem silnik, auto było włączone przez około 2 minuty i zgasiłem żeby sprawdzić stan oleju i sprawdziłem czy nie cieknie. I pojawił się problem... Nie wiem teraz czy mam jakiś bagnet nie taki, bo wcześniej nie sprawdzałem oleju, i teraz mam problem, bo bagnet ogólnie jest ciemny, wycierałem szmatką i nadal ciemny, i po włożeniu i wyjęciu, widzę tylko na czubku bagnetu olej. Czytałem w internecie że auto musi stać w miarę prosto, więc wyjechałem z garażu bo mam tam beton troszkę że tak powiem "rozkuty" i cofnąłem na podwórko gdzie jest dość prosto, ew jakieś delikatne dziury i sprawdziłem, nadal widać tylko na czubku. Nie wiem co teraz robić bo muszę tym autem jechać do pracy jutro a nie chcę silnika uszkodzić. Na desce rozdzielczej nie ma nic na temat oleju, silnik chodzi równo itd. Na początku troszkę zadymił, brat to widział przez moment. ale pomyślałem że to wina tego że auto stało od poniedziałku w garażu w którym jest zimno i to dlatego. Mam się bać o coś? A no i silnik to 1.9 benzyna 116 km rocznik 1999. Postanowiłem że pojadę nim do pracy i jak nic nie będzie się dziać to po prostu z ignoruję to... Ale co jeśli coś się stanie? Np check engine się zapali? Albo co najgorsze, zatrę silnik? Chociaż nie wiem co jest grane bo z tego co wiem to do tego auta wchodzą 4 litry oleju, a ja wlałem chyba nawet 4 litry i 100/200 ml... A na bagnecie nie widać... Poradzicie coś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Brak oleju na bagnecie
PostNapisane: 1 lutego 2019, 11:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Na boga..15w40!!! :szok: Opanuj się i wylej to z silnika, zalej 5w40 z normą ll-01 a dla motywacji poczytaj sobie o panewkach w m43.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Brak oleju na bagnecie
PostNapisane: 1 lutego 2019, 12:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Przede wszystkim wlej płukankę ,zlej ten shit i wlej porządny olej 5W40 :zakrecony: Co do ilości to powinno być okolice 4l do poziomu między min i max...Czasami przy np uszkodzonej odmie długo spływa do miski ,szczególnie zimne 15W...Ewentualnie ktoś mógł zmienić bagnet ,miskę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak oleju na bagnecie
PostNapisane: 1 lutego 2019, 16:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 169
Lokalizacja: okolica częstochowy
Moje BMW: e36 323 sedan
Kod silnika: m52b25
widać już wciągną te 4 litry przez te 2 minuty ja go odpaliłeś :rotfl: :rotfl:
konsumpcja większa niż w m54 :P

_________________
Klasyk jest jak pies, któregoś dnia zdechnie (


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak oleju na bagnecie
PostNapisane: 16 lutego 2019, 18:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
A czy tym olejem mogę silnik uszkodzić? Bo jeżdżę już na nim około 500km i bym musiał pojeździć jeszcze raz tyle samo bo na razie pieniędzy nie mam na nowy olej i filtr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak oleju na bagnecie
PostNapisane: 16 lutego 2019, 19:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Na dłuższą metę może mu to zaszkodzić, przez tysiąc km nie powinno się nic stać..Ale trochę porażające na bmw wystarczyło, ale na olej to brakło :kwasny: No nic trudno, jak będziesz mieć kasę to wlej płukanke i wymień...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak oleju na bagnecie
PostNapisane: 16 lutego 2019, 20:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ServeQ napisał(a):
A czy tym olejem mogę silnik uszkodzić? Bo jeżdżę już na nim około 500km i bym musiał pojeździć jeszcze raz tyle samo bo na razie pieniędzy nie mam na nowy olej i filtr



Jak nie masz kasy na oliwę to jeździł i tak będziesz :]

Nie hulaj za dużo na rezerwie bo też mogą być koszta ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak oleju na bagnecie
PostNapisane: 18 lutego 2019, 01:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46 330xi
Kod silnika: m54b30
specol 5w40 50zł za 4l. Gęsty olej leje się tylko w przypadku kiedy mamy mega gruza (jest już bardzo słabe ciśnienie oleju ze względu na stan silnika) i chcemy jeszcze pojeździć ze 20tys km. Na branie oleju to już chyba lepiej wymienić te pierścienie i pojeździć jeszcze kilka lat. A co do suchego bagnetu, to poziom oleju sprawdza się na rozgrzanym silniku kilka minut po wyłączeniu. Nawet 0w30 w mrozie słabo spływa z butelki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL