BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d turbina czyszczenie i usterki po
PostNapisane: 4 lutego 2019, 10:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: bmw e46 320d
Kod silnika: M47
Witam,
posiadam auto bmw jak w temacie od 3 lat i od zawsze nie miało kopa. Mam kabel do kompa i na INPA wyszedł mi bład 101 boost control. Mechanik ze mnie kiepski raczej ale podjąłem się wyzwania jakim jest wyjecie i przeczyszczenie turbiny. Z wielkim trudem ale udało mi sie wyciągnąć ja. W mojej opini turbina była zabrudzona ale sztangielka chodziła w miarę płynnie. Gruszka tez próbowałem zassysac i ruszała się (ale do końca nie wiem czy jest sprawna). Turbinę rozkręciłem (tylko ta cześć od strony katalizatora) i w miarę staranie ja przeczyściłem. Wszystko później zakręciłem i co sie okazało/

co zauwazyłem po założeniu turbiny:
- zapomniałem założyć uszczelki turbina kolektor nr 11622244515 ( czy to jest przyczyna tego gwizdania?)
- brak uszczelki odpływu oleju z turbiny nr 11422246091
- brak uszczelek dopływu oleju do turbiny nr 07119905041
- przewody elastyczne od elektrozaworu do turbiny i zbiornika podciśnienia nie sa pierwszej młodości i widać wpływ upływu lat
- turbina przy gazowaniu gwiżdże
- turbina nadal nie działa (myślę ze jest to efekt tego ze to nie z turbina był problem tylko albo z tymi przewodami lub elektrozaworem albo tym zbiorniczkiem)

Jak mogę sprawdzić czy elektrozawór jest ok? jak sprawdzić czy ten zbiornik podciśnienia jest ok? Czy mogę na włączonym silniku palcem wyczuć na tych przewodach czy jest tam jakieś ssanie? czy jest lepszy sposób?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 320d turbina czyszczenie i usterki po
PostNapisane: 4 lutego 2019, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 43
Lokalizacja: Blackburn UK
Moje BMW: e46 330cd
Kod silnika: M57n
Garaż: https://m.facebook.com/krzysztof.kulda/ ... 772485769/
Witam kolegę..
Ja osobiscie rozebalem sam turbine strone ciepla I zimna ( z zmienna geometria) i core wrzucilem to do myjki ultradzwiekowej.
Mialem problem jak by sie zacinala zmienna geometria.
Ten elektryczny nastawnika steruje tylko geometria jak go sprawdzic na sucho czy luźno chodzi dzwignia od geometrii oczywisxie rozbierajac turbo a przy wlaczonym silniki czy chodzi ta dźwignia. Jeśli nie to moze wlasnie sie zacina na steonie cieplej od nagaru. Gwizd turbiny nigdy nie mialwm ale podwjrzewam nieszczelnosc no na tym ringu uszczelniajacym zimna strone albo moze na wejściu czy wyjściu zimnej strony. U mnie nieszczelbosc jest przy filtrze powoetrza I syczy. E46 330cd

Hmm by sprawdzic nieszczelnosc mozna by uzyc cos co farbuje to by sie dostało do dolot ale po rozegraniu by było widac skad ciagbie jeśli sa to uszczelki przy turbo.
Czy turbo kopcil ma jakies luzy wzduzne czy boczne moze to miec tez wplyw na gwizd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e46 320d turbina czyszczenie i usterki po
PostNapisane: 4 lutego 2019, 21:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: bmw e46 320d
Kod silnika: M47
ja cvzysciłem po tej stronie co jest sztanga. na właczonym silniki i gazowaniu patrzyłem czy sztanga sie porusza ale nic, domniemam ze moze byc problem z przewodami podcisnienia albo elektrozaworem . pytanie ? czy w samochodzie jest dwa elektrozawory? jeden do agr a drugi do turbiny? bo tak mi wynika ze strony realoem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d turbina czyszczenie i usterki po
PostNapisane: 5 lutego 2019, 23:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Tak, są dwa, takie same.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d turbina czyszczenie i usterki po
PostNapisane: 20 lutego 2019, 11:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 33
Posty: 4
Lokalizacja: Mielec
Niestety nie znam się na samochodach tak jak Wy. Zarejestrowałam się na tym forum żeby poczytać o problemach z turbiną i co one mogą oznaczać. Mechanik powiedział mi, że turbina w moim samochodzie jest do remontu, ale on się tego nie podejmuje bo nie ma wolnych terminów. Chciałabym zapytać o firmę, czy moglibyście polecić mi kogoś kto zająłby się regeneracją turbiny? Proszę o opinie i pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d turbina czyszczenie i usterki po
PostNapisane: 24 lutego 2019, 14:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Witam a co moze być jak turbo mniej pompuje niz oczekuje sterownik silnika,sztanga zdaje sie chodzi. Ale po spr.wakumetrem podcisnienia dochodzacego do zbiornika podcisnienia i za zbiornikiem jest -0,9 a juz za zaworkiem co steruje turbo tylko -0,50,zaworek rozbierany i czyszczony (w środku też) po podmianie z egr to samo wężyki zmienione. Mam wrażenie ze za pozno wstaje i za slabo ciągnie.Co mam sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL