BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 07:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] M43tub19 wymiana panewek
PostNapisane: 3 marca 2019, 12:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 29
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43
Mam do wymiany uszczelkę miski olejowej. Pomyślałem, że przy okazji wymienię zapobiegawczo panewki korbowodowe. Bo przebieg o ile prawdziwy to 290 tys a przy tym przebiegu z tego co czytałem lubi dać znać panewka.

1.Czy trudno jest wymienić panewki korbowodowe mając zdjęta miskę olejowa?

2.Na co zwrócić uwagę?

3.Odkręcam ta dolna część korby a potem kręcę wałem żeby się dostać do górnej panewki?

4.Możliwe jest wsunięcie korby i tłoka tak, żeby się go nie dało uchwycić z dołu, tylko trzeba ściągać głowice?

5.Czy bez problemu dojdę mikrometrem do walu, żeby go pomierzyć?

6.Czy tylko panewki korbowodowe są felerne w tych silnikach czy główne też?

7.Czy da się wymienić panewki główne bez wyciągania wału?

8. Czy zamiast mikrometru można użyć suwmiarki do pomiaru walu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M43tub19 wymiana panewek
PostNapisane: 5 marca 2019, 23:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 29
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43
Może, ktoś przynajmniej wie czy w tym silniku padają tylko panewki korbowodowe czy główne też?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M43tub19 wymiana panewek
PostNapisane: 8 marca 2019, 16:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU19
Mając do wymiany uszczelkę misy olejowej warto wymienić panewki korbowodowe, ponieważ to bolączka tych silników. U mnie było tak, że zaczęło się lekkie pukanie przy 2500 obr. Po zdjęciu misy odkręcasz wałki wyrównoważające ( zapamiętaj sobie ich pozycję np. zrób zdjęcie) mają one takie dwie metalowe podkładki. Potem ukazuje Ci się wał korbowy, odkręcasz stopy korbowodowe, na co musisz zwrócić uwagę ? Jak odkręcisz stopę korbowodową musisz zobaczyć na wał korbowy czy nie posiada jakichkolwiek rys wyczuwalnych pod palcem. Zakładając nowe panewki musisz je posmarować olejem ale to pewnie wiesz, przy zakładaniu stop korbowodowych ważne jest abyś założył je w takiej pozycji jakiej były, bo one mają zamki. Raczej nie ma takiej możliwości aby Ci się tak tłok wysunął tak wysoko. Rób sobie pojedynczo, odkręć jeden, wymień panewki, zakręć i dalej idź bo potem może Ci się coś pomylić. Jeżeli tłok jest w GMP to możesz wałem obrócić aby się dostać do górnej panewki. Mikrometrem też zmierzysz, jest tam miejsce. Ja wymieniałem tylko korbowodowe, bo przy głównych trzeba demontować wał korbowy a z tym trochę jest roboty. Jeżeli nie widzisz jakichkolwiek uszkodzeń wału np. wyżłobień albo rys to spokojnie możesz zakładać nowe panewki.

U mnie sprawa wyglądała tak, że po odkręceniu panewek na 4 cylindrze panewka była obrócona a zamek zerwany ale wał super stan także zrobiłem już 2k km i nic nie puka, a wydawałoby się że to nie możliwe a jednak. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M43tub19 wymiana panewek
PostNapisane: 10 marca 2019, 22:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 29
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43
Dzięki za konkretną odpowiedź :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M43tub19 wymiana panewek
PostNapisane: 11 marca 2019, 18:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 318i E46
Kod silnika: M43B19TU
norbertelo987 napisał(a):
Mając do wymiany uszczelkę misy olejowej warto wymienić panewki korbowodowe, ponieważ to bolączka tych silników. U mnie było tak, że zaczęło się lekkie pukanie przy 2500 obr. Po zdjęciu misy odkręcasz wałki wyrównoważające ( zapamiętaj sobie ich pozycję np. zrób zdjęcie)


Hej, u mnie występuję identyczny objaw, nawet byłem dzisiaj u speca od BMW i powiedział po 3 sek na słuch, że to potrzaskane wałki wyrównoważające, że to powszechny problem tych silników i to nieopłacalna robota, słupek do wymiany, robocizna 1200. prośba o pomoc bo ręce opadają :mur:

PS byłem u innego, polecanego to mówi że panewa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M43tub19 wymiana panewek
PostNapisane: 11 marca 2019, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU19
Wyślij mi filmik na pw z tym stukaniem, to pukanie wzrasta z prędkością obrotową silnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M43tub19 wymiana panewek
PostNapisane: 11 marca 2019, 20:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 318i E46
Kod silnika: M43B19TU


PS nie mogę wysyłać PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M43tub19 wymiana panewek
PostNapisane: 11 marca 2019, 20:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 318i E46
Kod silnika: M43B19TU
tak częstotliwość się zwiększa. dzięki za szybką odp. :super:
Trochę słabo przytrzymałem ale raczej częstotliwość rośnie od 2500obr. oraz dodam że na zimnym cisza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M43tub19 wymiana panewek
PostNapisane: 12 marca 2019, 10:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU19
Rzeczywiście trochę mało to przykreciles ale słychać jest stukanie, nie jezdzij autem tylko na warsztat I zobacz sobie panewki korbowodowe, to były wady tych silników , u mnie było podobne pukanie. A jaki przebieg silnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL