BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 02:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Czy można zmienić ustawienie tylnych kół?
PostNapisane: 25 maja 2019, 21:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: wwa okolice/ząbki
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: m54b30
W sedanie 330i polift mam z tyłu felgi JR21 9,5Jx18 (nie pamiętam, ale wydaje mi się, że z ET 37) z oponami 255x35R18. Póki co nic nie obciera, ale jest tak ciasno, że boję się, że jak wsiądą mi do auta 3,4 dodatkowe osoby i dopakuję trochę bagażu, to może pojawić się problem tzn. zacznie coś ocierać (pewnie na nierównościach). Jednym z wyjść pewnie mogłaby być zmiana felg na 8,5J , ale tego chciałbym uniknąć. Co można poprawić w takiej sytuacji , czy można schować felgę minimalnie do wewnątrz, ewentualnie, może zmienić oponę na węższą, może jakoś tył podwyższyć, utwardzić sprężyny, zmienić kąt nachylenia kół?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Czy można zmienić ustawienie tylnych kół?
PostNapisane: 27 maja 2019, 17:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
Najpierw sprawdź sobie czy faktycznie będzie ocierać - zapakuj komplet kolegów i przejedź po zakrętach i wybojach.

Najprościej chyba wtedy zmienić opony na węższe, powinno załatwić sprawę.
Można też założyć regulowany wahacz i zrobić delikatny negatyw, ale to rozwiązanie raczej jeśli już masz węższe opony i obniżone zawieszenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Czy można zmienić ustawienie tylnych kół?
PostNapisane: 28 maja 2019, 11:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: wwa okolice/ząbki
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: m54b30
Sprawdzone, słychać ocieranie podczas jazdy na dużych nierównościach. Wydaje mi się, iż opona ociera o rant, może też o samo nadkole, ale to drugie raczej bardzo mało prawdopodobne. Można jakoś dokładnie sprawdzić, w którym miejscu ociera opona? A przede wszystkim czy mogę jakoś koło przesunąć do wewnątrz (czyli pewnie odpowiadałoby to zmianie ET na większe) ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Czy można zmienić ustawienie tylnych kół?
PostNapisane: 30 maja 2019, 23:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
ael napisał(a):
Sprawdzone, słychać ocieranie podczas jazdy na dużych nierównościach. Wydaje mi się, iż opona ociera o rant, może też o samo nadkole, ale to drugie raczej bardzo mało prawdopodobne. Można jakoś dokładnie sprawdzić, w którym miejscu ociera opona? A przede wszystkim czy mogę jakoś koło przesunąć do wewnątrz (czyli pewnie odpowiadałoby to zmianie ET na większe) ?

Jak podlewarujesz przykładowo lewą stronę auta to prawa powinna na tyle "siąść", że powinno być widać gdzie ociera. Plus jeśli faktycznie ocierało to znajdziesz ślady wycierania na błotniku, nadkolu, może mocowaniu zderzaka - zależnie gdzie ociera.
Koło przesunąć do wewnątrz auta możesz tylko tocząc przylgnie felgi do piasty - raczej rozwiązanie w stylu "kamikadze" stosowane przy jakichś grubych stance`ach.
Podejrzewam, że wystarczyłoby wyciąć wewnętrzny rant nadkola - ja tak robiłem u siebie w dwóch e36 i pomogło :) z tym że trzeba to należycie zabezpieczyć bo niszczysz połączenie nadkola zewnętrznego i wewnętrznego. Zdjęcie podglądowe serii:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Czy można zmienić ustawienie tylnych kół?
PostNapisane: 2 czerwca 2019, 14:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e30 e46
Kod silnika: m62b46 m57n
Jak Ci cos obciera to po prostu zroluj nadkola, nowa rolka kosztuje chyba 150zl a nie musisz nic ciac... ja u siebie mam styling 67 9j et22 z oponoa 225/40/18. przy seryjnych nadkolach z tylu nie dalo sie jezdzic, po rolowaniu smialo moge ladowac 4 osoby i nic nie trze.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Czy można zmienić ustawienie tylnych kół?
PostNapisane: 2 czerwca 2019, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: wwa okolice/ząbki
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: m54b30
Dzięki za rady, dowiem się jak z rolowaniem i ew. z wycięciem rantu, spróbuję poszukać jakiegoś blacharza, który by ocenił, czy to pomoże i odrazu zakonserwował mi nadkola :)
Znacie kogoś zaufanego w okolicach wwy lub lublina, kto by ogarnął temat tych nadkoli w całości?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL