BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 18:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E36 multifunkcja od e39 PDC wspomaganie i inne
PostNapisane: 8 czerwca 2019, 18:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 95
Moje BMW: e36 cabrio
Kod silnika: m52b28
Witam.
1. Mam w e36 kierownice serducho, chciałbym dołożyć panele z przyciskami ( 10 guzikow ), czy mogę to zrobić na tej kierownicy, w sensie dołożyć tylko te panele i zmienić taśmę, czy musi to być kierownica kompletna z e39 jedno nabojowa ( tak wyczytalem na internecie ) ?
2.Jaki jest numer oem taśmy jednonabojowej od e39 z multifunkcją ? bo nie moge znaleźć nigdzie.
3.Poszukuję węży ciśnieniowych wspomagania do e36 bo z moich się leje i przez to mi padla pompa i magiel... Pod jaką nazwą / numerach ich szukać ?
4.W czujnikach pdc bo byly 2 wersje takie wypukłe i takie schowane w zderzak, można wymienić tylko listwy i czujniki a reszta tj. moduł i okablowanie pasuje ? bo nie podobaja mi sie te wypukłe :kwasny:
5. Chcę kupić poliuretany do e36 czym się różni tulejka acentryczna i centryczna wahacza ? Jak to wplywa na prowadzenie zawias itd.. ( o tym że ma dziure z boku to wiem :D )
6. Z jakiej firmy kupić przeguby, drążki kierownicze łączniki stabilizatora itd ? Chciałbym już wszystko wymienić na nowe jak będę rozbierał :)
8. Zmieniłem licznik bo mój miał potopione ścieżki, przebieg mam 268 tys a na nowym jest 195tys można to jakoś zmienić bez podpinania sie pod komputer ? ( a jak trzeba to czy ogarne to ncsem ? bo tyle umiem :P )
9. Czy jak już dołożę te multifunkcje od e39 i mam tempomat od e36 to normalnie wszystko bedzie działać czy trzeba coś kombinować ? Słyszałem cos o dokładaniu modułu od e39
9.1 A gdyby tak założyć tempomat od e39 to problem z kierownicą nie będzie problemem, tylko czy wszystko będzie pasować i działać ? bo mam okazję nawet kupić tempomat od e39 a za taki od e36 chcą 1000zł... :przestraszony: :przestraszony:
Chyba tyle ale jak sobie coś jeszcze przypomnę to napisze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 multifunkcja od e39 PDC wspomaganie i inne
PostNapisane: 9 czerwca 2019, 19:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Chyba wystarczy dokupić przyciski multifunkcji, dołożyć i po sprawie.
Licznik trzeba odczytać programatorem i wtedy zmienić przebieg.
Numerów części szukaj tu
https://www.realoem.com/bmw/pl/select?archive=1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 129 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL