BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 12:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] Problem błędami 325i
PostNapisane: 2 stycznia 2022, 22:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E90
Kod silnika: N52B25
Witam, mam taki problem otóż wywala mi błędy powodujące check.
I zwracam się właśnie z pytaniem, może ktoś się orientuje w tych błędach:
2F0D (kuhlerjalousie, Ansterueurung GLF - wyczytałem coś ze chodzi o jakąś zasłonę chłodnicy? Nie ma pojęcia
2AAC (variable Sauganlage 2 Eigendiahmose) - tutaj wyczytałem ze chodzi o Dise ale małą czy dużą? No i kwestia wymiany, trzeba ją jakoś adaptować,programować?
2A2F (Gemischregelung 2) - uboga mieszanka o ile dobrze doczytałem, dodam ze auto posiada lpg No ale tak chyba nie powinno być?
29F5 , 29F4 - No i na koniec katalizatory, doczytałem się ze ten typ tak ma bo czujniki są zabrudzone przez olej który silnik łyka tylko że właśnie mój nie bierze nic, raz na 3 lata(3 wymiany) wyświetliło mi żebym dolał litr gdzie zatrzymałem się pod górkę i po odpaleniu ponownym na innym terenie było dobrze wiec gdzie szukać przyczyny? Katy siadły, da radę coś z tym zrobić?
Dodam ze auto się dziwnie zachowuje, mianowicie - ciepło czy zimno coś ją trzepnie i 3 dni ciężko pali, kręci 5-7 sek zanim odpali gdzie po tych dniach wraca do normy i jest dobrze.
Kolejny problem to praca auta na zimnym silniku, niezależnie jak odpaliło to za każdym razem po odpaleniu jest „kapec” muszę trącić gazem żeby auto nie zgasło a następnie chwile poczekać bo nie ma opcji ruszyć auto się dusi po dodaniu gazu No i na takim silniku zimnym z rana obroty strasznie falują .
Dodam ze nie jestem profesjonalnym mechanikiem wiec proszę o wyrozumiałość, próbuje się czegoś dowiedzieć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Problem błędami 325i
PostNapisane: 16 stycznia 2022, 14:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
2F0D Cyfrowy sterownik silnika: Żaluzja chłodnicy, włączanie, (GLF)
2AAC Cyfrowy sterownik silnika: Układ dolotowy o zmiennej geometrii 2, samodiagnoza (11617560538 - numer części)
2A2F Cyfrowy sterownik silnika: Regulacja mieszanki 2
29F5 Cyfrowy sterownik silnika: Konwersja katalizatora 2
29F4 Cyfrowy sterownik silnika: Konwersja katalizatora

Ogarnij zawór disa, skasuj adaptacje i prawdopodobnie regulacja mieszanki zniknie. Katalizatory zapewne do wymiany. Możesz sprawdzić czy jeżdżąc tylko na pb błędy nie pojawią się.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 228 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL