BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 14:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2009, 10:21 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 33
Posty: 2352
Moje BMW: e92 LCI 330i
Wypych napisał(a):
Pierwsze co- igiełka i dysze przeczyścić :P


dokładnie albo przedmuchać powietrzem takim kompresorkiem :hyhy:

_________________
Było:
Obrazek
E36 318 93'
E32 735i 92'
E36 318i 92'


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spryskiwacze przedniej szyby
PostNapisane: 21 stycznia 2009, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Krosno
Ja mialem podobjie i okazalo sie ze to zaworek zwrotny.Tu zaraz przy wylocie. Zmienilem to i jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, 14:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36 320i coupe
Kod silnika: M52B20
Hej. A jak sie wyciaga dysze spryskiwaczy? Konieczne jest rozbieranie wygłuszenia maski czy od gory mozna jakos wyciagnac? Nie chce probowac, by nic nie polamac.. Czyszczenie igla nie dalo zbyt dobrego efektu, wiec chce to zrobic porzadnie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, 15:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 625
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47/T2
musisz odpiąc część wygłuszenia w pobliżu tych dysz. tylko żeby dostać się do nich. z tego co pamiętam to musisz odczepić węzyki i wtyczki, jeżeli masz podgrzewane i dopiero wtedy od góry możesz je wyjąć. ja do przeczyszczenia użyłem odrobiny środka odkamieniającego oraz włos ze szczotki.

_________________
Obrazek
e36 325i sedan m pakiet str 3 viewtopic.php?t=32577


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Lokalizacja: 3city
miełąem to samo...wyczyściełme, przedmuchałem i..sikały cały dzień...ale za chwile było to samo...więc wymieniłem je na NOWE..16 zł za dwie dyszki...sikaja niesamowicie i dalej niz ja sikam..wymiana banalnie prosta- zdejmujesz wygłuszenie tzn. odkecasz tylko kilka śrub i wkładasz pod nia rekę..siłowo wyjmujesz spryskiwacze i zakładasz nowe...opłaca sie to zrobić bo czyszczenie nic nie daje..

regulacja tak jak ktos napisał- szpilką ;)..

ps. moje jak sie jedzie tak 50 na godzine sikaja prawie na dach..a ale wystarczy przysppioeszyć do 80 i sikaja juz ładnie na szybę...radzę zachowac ustawienia fabryczne a jak sikaja na dach to psikac strumieniem przerywanym...dysze mozna nabyć na allegro albo w BMSERVIS w gdańsku od reki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, 18:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
A pompke sprawdzales?

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2009, 19:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36 320i coupe
Kod silnika: M52B20
Pompka jest OK, bo daje tak dobrze, ze jak czyscilem igla i staralem sie to ustawic, to caly plyn wypryskalem na szybe :) Ale nie szkoda, bo mialem ze sluzbowego auta :) Musze to rozebrac i porzadnie wyczyscic, bo strumien sie rozwarstwia i pryska to w ktora strone sobie chce.. A jak nie pomoze to wymiana i po klopocie :) Jak znajde chwile to sie tym zajme.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spryskiwacze przedniej szyby
PostNapisane: 28 października 2010, 11:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
a ma ktos jaki to nr czesci? dodam ze potrzebuje do e39 no chyba ze to takie samo jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spryskiwacze przedniej szyby
PostNapisane: 13 października 2015, 11:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
Odgrzeje temat, mam problem nie działa mi spryskiwacz przedniej szyby, tylny słychac pompke. Bezpieczniki w skrzynce pod maską wszystkie ok. Jak włacze spryskiwanie na przednią szybe to wycieraczki tez sie nie wlaczaja. Co to może byc pompka?? Gdzie jest pompka od tylniej szyby zeby np podmienic??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spryskiwacze przedniej szyby
PostNapisane: 17 maja 2018, 18:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Wygoglowałem ten temat i dołączę się do niego. Miałem problem u siebie a więc wymieniłem białe wentyle bo kapało nimi ale tylko jedna dysza i tak sikała słabo i były już wyrobione, pewno oryginał. Kupiłem dwa komplety nowych dysz Topran i sika jak chce. Tylko jedną dziurkę w dyszy można regulować i z prawej strony jakby ciśnienie mniejsze na obu parach dysz i jakby swoje ustawienia zmieniały w sumie 4 dysze. Ustawiam jak chcę, że leci nieco ponad wycieraczki a raz na dach mi sika, raz wyleci na maskę a węże miałem w domu wyciągnięte pół roku temu i czyszczone. Zauważyłem o czym tu ktoś już wspomniał, że im szybciej jechał tym wyżej mu pryskało. To jest normalne? Raczej chyba nie... Czy te dysze Topran to jakaś lipa? Dwie dyszki za parę to chyba normalna cena wydaje mi się bo co tam droższego może siedzieć w kawałku plastiku a tu taki pikuś. Czy dysze to tylko ori? Jeśli wina leży w doborze marki to jutro mogę kupić w ASO od nich bo już mam dość ustawiania dosłownie co kilka podróży.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL