BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 07:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [eXX] Co ubrać na zimę ?
PostNapisane: 11 października 2006, 22:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Lokalizacja: Gliwice/Jaworzno
Witam
Koledzy zastanawiam sie czy na zimę nie założyć felg 15' co o tym sądzicie :?:
Teraz e36 stoi na 16' oponki to 225/50/16 i przymieżam sie do zakupu felg stalowych i jakiś dobrych opon że to moja pierwsza zima z BMW doradzcie jakieś dobre gumy.

Pozdrawiam
Tomasz

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 grudnia 2006, 14:04 przez TomaszTDS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2006, 22:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
czy to będzie 15 czy 16 cali to akurat niewielka różnica. ważniejsza będzie szerokość... 225 może być troche za szeroka... szczególnie w polskich warunkach, gdzie na drogach często zalega sporo błota pośniegowego(mazi) i szersza opona musi dużo więcej tej substancji odprowadzić- proponuje opone 205.
osobiście mam bardzo dobre doświadczenia z zimowymi continentalami - da sie w nich ruszyc po śniegu nawet pod górke+ dobre prowadzenie na śniegu. zdecydowanie lepiej radza też sobie na mokrej i suchej nawierzchni np od semperitów i pirelli.

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2006, 22:30 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Ja polecam Barum 205 szerokości . jeżdziłem na nich w e34 i teraz w e39 naprawde dobra oponka za niedużą cene

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2006, 22:54 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
A ja mam i polecam opony zimowe rozmiar 205/60R15 Continental ContiWinterContact TS 810 są naprawde świetnie i
nigdy nie miałem do nich jakiś zastrzeżeń :ok:

http://www.opony.pl/opony.asp?idb=1360&rozmiar=137

Obrazek

Obrazek

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2006, 23:27 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
To prawda.
Oponka ma być nie za wąska i nie za szeroka, a wymiar 205 jest najczęściej stosowany. Dostosuj się także do wielkości koła - 16'' bym odradził (koszt opony, felgi) natomiast 15'' jest popularna do znudzenia (mniejszy koszt oponki, mała strata przy skrzywieniu felgi)

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 października 2006, 09:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
mnie chyba w tym roku czeka zakup nowych zimowek ;/ ,teraz mam 195/65/15 i na takie same zmienie.

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 października 2006, 11:25 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
po co takie szerokie opony :?: 195 wystarczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 października 2006, 11:37 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
kup za 200zl oryginalne 15" stalowe do tego 195 zimoweczki...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 października 2006, 12:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
ja podałem jako przykład 205 bo sam mam teraz zimówki o szerokości 185(nie z wyboru, po prostu takie dostałem do auta - skończą sie w tym sezonie i kupie 205 conti :) ) i są wg mnie zdecydowanie za wąskie. samochód zachowuje sie troche niepewnie na szybszych zakrętach - obojętne czy jest sucho czy mokro. sprawdziłem i na 205 jeździ sie zdecydowanie lepiej, nawet zimą i dlatego taką szerokość polecam.

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 października 2006, 19:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Lokalizacja: Gliwice/Jaworzno
Dzięki koledzy za odpowiedz, chyba zdecyduje sie na ContiWinterContact teraz tylko zakup w dobrej cenie i oczekiwanie na pierwszy śnieg :twisted:

Pozdrawiam
Tomasz

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, 15:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 571
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 330xi 320i MCC 450
A może takie:
http://www.opony.pl/opony.asp?idb=1553&rozmiar=137
sie ma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, 17:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 47
Lokalizacja: SOPOT
Moje BMW: e34
a ja śmigam na YOKOHAMA wymiar 195/65/15 i powiem tak wcześniej miałem w różnych autach różne opony czołowych producentów ale te moim zdaniem biją inne na łeb, ruszanie nawet na oblodzonym asfalcie nie stanowi problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, 18:26 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Lokalizacja: Gliwice/Jaworzno
piotr e34 jaki model masz tych opon :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, 19:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 102
Lokalizacja: krakĂłw
trzecią zime bede jezdził na continentalkach z przodu a z tyłu vredestein i nie narzekam ale słyszałem o yokohama też same superlatywy ,podobno naprawde dobre gumki. pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, 20:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 47
Lokalizacja: SOPOT
Moje BMW: e34
TomaszTDS napisał(a):
piotr e34 jaki model masz tych opon :?:

zastrzeliłeś mnie pytaniem a niechce mi się lecieć do garażu ale chyba f310 wcześniej w MB
miałem dunlop m3 , continental wintercontakt pirelli niepamiętam jakie, a w drugim aucie mischelin snoe-ice czy jakoś tak wszystkie moje auta są i były tylno napędowe ale bmw na yokohamah nigdysię nie poślizgnołem i nie zdarzyło mi się abym nie mógł ruszyć :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 47
Lokalizacja: SOPOT
Moje BMW: e34
dokładnie takie jak te

yokohama
wiem że nie są najnowsze ale kupiłem BMW razem z nimi i moge je szczerze polecić do takiego auta jak moje cena na tej aukcji jest chyba niezła :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 47
Lokalizacja: SOPOT
Moje BMW: e34
bartus napisał(a):
ja podałem jako przykład 205 bo sam mam teraz zimówki o szerokości 185(nie z wyboru, po prostu takie dostałem do auta - skończą sie w tym sezonie i kupie 205 conti :) ) i są wg mnie zdecydowanie za wąskie. samochód zachowuje sie troche niepewnie na szybszych zakrętach - obojętne czy jest sucho czy mokro. sprawdziłem i na 205 jeździ sie zdecydowanie lepiej, nawet zimą i dlatego taką szerokość polecam.

po popruszonym asfalcie napewno będzie lepiej na 205 ale wyjazd z zaśnieżonego podwurka czy miejsca parkingowego lub ruszyć pod delikatną górke na śniegu napewno będzie lepiej na węższych oponach zima to nie lato w zakręty lepiej wchodzić wolniej ale za to autem wyjeżdzać z zaspy a nie je wypychać. im szersza opona tym większy ponton pod autem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, 21:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
zgadzam się, najważniejsze to znaleźć złoty środek (u mnie i tak w zimie zazwyczaj jest niewiele śniegu) - różnica między 195, a 205 będzie niewielka i pewnie jeszcze będe myślał nad szerokością przed kolejną zimą, ale wiem na 100%, że nie będzie to 185 ;)

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, 22:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 629
Lokalizacja: Warszawa
Kod silnika: N42B18A
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100165
ja tam w zime jezdze na GoodYear o szerokosci 185 i jestem jak najbardziej zadowolony. Oponki bardzo dobrze radza sobie z przyczepnoscia i sa ciche

_________________
Obecnie: E36 318i
WczeÂśniej: zÂłota E36 316i

zobacz moje autko: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2030


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2006, 00:41 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Dobieranie opony zimowej w szczególności powinno być poprzedzone zweryfikowaniem masy auta - czyli modelu i typu silnika - jego mocy.

Uważam że mniejsza masa i słabszy silnik to opona węższa, większa masa i wieksza moc silnika opona szersza, ale nie za szeroka :D tak jak 225 :shock:
Śnieg i lód to nie wszystko. Najgorsza jest woda na lodzie, sam woda, lub typowe w zimę śniegowe błoto.
Zamarzającego na bieżąco lodu lub wody opona się jeszcze trzyma, to samo samego śniegu o ile nie fedrujemy go duzymi i gwałtownymi obrotami koła.
Najgorsze jest: topniejący lód, błoto sniegowe tzw chlapcia i woda, która czasem nie spływa ale tworzy kałuże na drodze pomiędzy warstwami błota.
Tak więc dobierajcie szerokość opony do auta i do warunków na tych drogach które najczęściej zimą przemierzacie autem.

Najgorszy problem jest w tym że nie wiadomo jaka będzie ta zima.

W ostatnią zimę jechałem do Poznania z przyczepą (wysoka plandeka) trasą na Wrocław a później na Leszno. Był mróz(-20) i do tego sypał mokry śnieg który szybko zamarzał (tego zjawiska do dziś nie mogę pojąć). Przy prędkości 110km/h musiałem zatrzymywać się co 15km i zdrapywać lód z szyby, gdyż wycieraczki nie wyrabiały - mrożący wiatr wiał na szybę. Poza tym jechało się stabilnie bez poślizgów - auto dobrze trzymało się jezdni. Gdy się zatrzymywałem porywający wiatr pchał mnie na butach do tyłu - tak była śliska nawierzchnia stojąc zwykłymi butami na czymś czego trzymały się opony (stare badziewia :D )

Terminu wyjazdu nie mogłem przełożyć, a warunki na drodze były wówczas poprostu rewelacyjne ](*,)

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 152 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL