BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 22:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Zamek bagaznika
PostNapisane: 11 listopada 2006, 11:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Szczecin
Witam mam problem zamek bagaznika nie chce mi sie otwierac kluczem no nie chce ruszac sie wogole wykrecalem go sprawdzalem zamek obraca mechanizm jak go wyciagne ale jak wejdzie spowrotem w klape tam gdzie sa takie szyny to nie chce drgnac wogle w zadna strone tak jak by te szyny go hamowaly nie czaje tego a jeszcze powiem cos smiesznego moj kolega kupil ostatnio tez bmw e36 i co dziwne tez nie dziala mu klucz w klapie nie moze otwierac a ni zamykac klapy tak samo jak ja co to jest ??????


Ostatnio edytowano 2 grudnia 2006, 12:43 przez Gtman32, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 12:05 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 1901
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: e53
Kod silnika: m57
Mi też nie działa kluczyk w tylnej klapie. Bagażnik otwieram centralnym zamkiem. Nie mam z tym kłopotu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 12:35 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Gtman32 napisał(a):
mam problem zamek bagaznika nie chce mi sie otwierac kluczem


Gtman32, miałes tak od czasu jak go kupiłes ,czy wcześniej ci działał :?:
i czy masz kluczyk z pilotem :?:

Jesli masz tak od samego początku ,to jest taka mozliwośc ze używasz kluczyka serwisowego (lub tez zwanego hotelowym ) .
Kluczykiem tym nie otworzysz ani bagaznika ,ani schowka w desce rozdzielczej.
To jest po to ze jakbyś oddawał samochód na parkingu hotelowym lub serwisie żeby ci obsługa nie przeglądneła bagaznika i schowka.

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Ostatnio edytowano 11 listopada 2006, 12:41 przez Labrador, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 12:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Szczecin
kluczyk mam bez pilota. od samego poczatku jak go kupilem to nie dziala zamek u kolesia tak samo od kupna nie dziala co jest inny zamek jest od bagaznika??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 15:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Szczecin
znaczy sie tak ten klucz otwiera i zamyka schowek bez problemu, i mam wszystkie klucze od auta sprawdzalem kazdy zaden nie dziala do zamka :( wiec nie czaje tego bez kitu heh.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 15:40 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
hm standardowo są 4 klucze : dwa z wbudowanym pilotem + jeden z plastikową uchwytem (ten jest własnie serwisowy i nie otwiera bagaznika i nie mozna go skopiowac ,to zabezpieczenie żeby nie skopiowali ci klucza na serwisie) ,mozna skopiowac tylko klucz matke ,bo pozostałe nie pozwolą na szczytanie kodu imobilisera. +4 to taki plastikowy sam grot służy on do tego żeby nośic go w portfelu i w razie zgubienia kluczy żeby go wykorzystac i móc pojechac do domu.

Może ten klucz który masz to jest ten serwisowy ,który nie otwiera bagaznika :23:


Obrazek

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 15:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Szczecin
znaczy sie tak ten klucz otwiera i zamyka schowek bez problemu, i mam wszystkie klucze od auta sprawdzalem kazdy zaden nie dziala do zamka :( wiec nie czaje tego bez kitu heh.

mam 4 klucze o to one zaden nie pasuje ja uzywam ten pierwszy z miejsce na lampke nie ma z nim pilota sam klucz :P o to one

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 15:57 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
hm ,czyli bedziesz miał coś z zamkiem ,chociaz dziwne jest to ze jakby ,było tak jak piszesz ze to te szyny chaczą to centralnym też byś nie otworzył tego zamka ,a w twoim przypadku centralny działa ,wiec pod względam mechanicznym wygląda ze zamek jest ok.

Chyba nie jest tak ze wszystkie twoje klucze sa serwisowe i nie masz klucza matki i dlatego ,sam juz nie wiem :23:

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 17:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 365
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
czsto bywa tak że autko było puknięte i właściciel "zapomnial" dopasowac klucza do zamka nowego....
mi sie raz bagażni nie chciał otworzyć i teraz to mam worek na narty:p...poprostu siłownik elektryczny zablokował cięgno:/

_________________
Obrazek

..niejedzie to ale co ja poradzę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 20:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Szczecin
mozliwe ale znam pare osob co nie dziala im zamek takie same auta maja nie wiem, ale centralny obraca ale wtedy nie rusza sie zamek, moze byc roznica jak kluczem to zamek chodzi a tak to tylkotaki slupek sie rusza ale to dziwne nic trudno zobaczymy hehe, no mam tylko te klucze 4 wiecej nie mam to wychodzi na to ze lipa ale zamek obraca sie ale jak wloze go w szyny to nie ma manewru wogole jest w tych szynach i nie obrucisz go nie da rady jak go wysune chodzi ale jak pewnie rozwalil bym te szyny to kazdy klucz by pewnie auto ootwierial i to nie tylko jeszcze bagaznik bo otwiera cale auto centralka bo sprawdzalem hehe nic dzieki bardzo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2006, 23:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
ja miałem tak w e34. Fachowiec od zamków przekręcił "na chama" i od tego czasu działa, ale nie polecam. Polecam natomiast wizytę u fachowca od zamków. Jeżeli nie jest ustawiony do klucza to on to zrobi. Jezeli jest po prostu nie używany a masz taką możliwość to otwórz klapę, weź WD40 popsikaj i zostaw na noc z otwartą to smar spenetruje i powinien ruszyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 listopada 2006, 07:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 491
Lokalizacja: Radlin
ja mialem tak w pierwszej e32 musialem docisnac klape reka przekrecalem kluczyk i bylo ok :) a co do fachowca od zamka to szkoda czasu ja sam w tej co teraz mam nie mialem wkladki ze strony kierowcy byl tam silikon :P kupilem wkladke za 10zl na zlomie i sam to ulozylem proste jak drut jakies 15 min to skladalem ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek bagaznika
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 19:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 141
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Witam,
mam taki sam problem jak Gtman32. Tzn. kluczykiem nr 2 ze zdjęcia (tylko taki dostałem przy kupnie auta), nie mogę otworzyć klapy bagażnika. Schowek otwieram normalnie. Wiem natomiast, że auto było uderzone w tył i podejrzewam, że ktoś wymienił klapę ale zapomniał
założyć stary zamek. Czy można w takim razie dopasować w jakiś sposób obecną wkładkę do kluczyka (wiem, że mogę dorobić kluczyk do klapy, ale może jest możliwość, żeby wszystko otwierał ten sam kluczyk)?

Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek bagaznika
PostNapisane: 27 lutego 2015, 18:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: M43B16
Witam odgrzeję trochę kotleta. Mam taki problem,że gdy próbuję zamknąć bagażnik( spóścić na dół całą klapę..) w mojej e36 compact to nie zatrzaskuje się.. Klapa owszem spada na dół ale nie zatrzaskuje się. Jest to mega irytujące bo w nocy ktoś może sobie do zamkniętego auta wejść.. Rozebrałem całą klapę, sprawdziłem zamek itp, był w zlym stanie jakies prowizorki, zamiast sprężyn jakieś śrubki, nie podobało mi się to, więc kupiłem caly nowy zamek. Wszystko w mechanizmie działa dobrze tak jak powinno. Lecz zamek dalej nie może docisnąć sie i wejść w ten zawias na dole bagażnika.
chodzi mi o to:
Obrazek
i o to do czego wchodzi na srodku bagaznika w dolnej części:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek bagaznika
PostNapisane: 28 lutego 2015, 11:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: M43B16
Nikt nie miał z czymś takim problemu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek bagaznika
PostNapisane: 28 lutego 2015, 12:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 179
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: e36 Compact
Kod silnika: M42B18
Mi też sie kiedyś nie domykała klapa, powodem był wygięty bolec ten na środku bagażnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek bagaznika
PostNapisane: 28 lutego 2015, 13:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: M43B16
tylko że ten bolec jest ok, nie widać żeby był krzywy czy coś, wydaje się oryginalny..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek bagaznika
PostNapisane: 16 maja 2017, 11:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 318
Kod silnika: M52b25
SiemkA. A czy ktoś wyjmował wkładkę w tylnim zamku w bagażniku? Mam tak samo ze mam klucz serwisowy, klucz do portfela. I ten drugi otwiera i schowek ale żaden bagaznika :( chce nastawić wkładkę do nowego kluczyka. Ktoś wyjmował? Czy potrzeba Ori klucza by otworzyć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL