BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 19:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Czy zmiana oleju z 10W40 na 5W40 może zaszkodzic?
PostNapisane: 4 lipca 2008, 16:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 176
Lokalizacja: Dublin
Moje BMW: E61 520d
Kod silnika: M47N2
Witam wszystkich, :D

Od dłuższego czasu mam problem z nierówną pracą silnika, i na zimnym i na ciepłym.
Grzebałem już prawie we wszystkim co może mieć związek z moim problemem, diagnostyki komputerowe, wymiany swieć, sondy( był bład ),odma,przepływka, szczelność dolotu...itp.

Ale do rzeczy:

Ostatnio przypomniałem sobie że jakieś 6 miesiecy temu dałem się namówić mojemu mechanikowi na zmiane oleju z półsyntetyka na pełen syntetyk ( Castrol ). Wiem że zaraz po zmianie nie było żadnych problemów, wszystko pojawiło się gdzies po 6-8 tygodniach!
Czy ta zmiana mogła zaszkodzic mojej buni, aż tak że mój silnik nierówno pracuje?
Powiem jeszcze że silnik mi sie poci w jednym miejscu widoczny delikatny wyciek oleju czego nie było na pewno przed zmianą!


Mój mechanik twierdzi ze to napewno nie przez zmiane oleju, ale ja chcę sie upewnic.
Jeśli ktoś coś wie to prosze o pomoc!

Z góry wielkie dzięki.

_________________
Wiele Serc Jedno Bicie BMW Ponad Zycie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2008, 17:02 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
syntetyk od posyntetyku rozni sie lepkoscia.silniki bmw sa bardzo czule na wszelkie zmiany.na zmiane polsyntetyka na syntetyk mozna sobie pozwolic tylko wtedy jezeli jestes pewnien ze silnik Ci nie cieknie i nie masz kosmicznego przebiegu.polsyntetyk czesciowo jest olejem ktory uszczelnia natomiast syntetyk po rozgrzaniu jest prawie jak woda.syntetyk nie uszczelni Ci silnika.reasumujac mysle ze to zmiana oleju rozszczelnila silnik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2008, 17:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 176
Lokalizacja: Dublin
Moje BMW: E61 520d
Kod silnika: M47N2
igor781 własnie tego sie najbardziej obawiałem, ze ta zmiana roszczelniła silnik.
Powiedz mi czy jakby wrócił znowu do półsyntetyka to wszystko wróci do normy?
Przy dobrze rozgrzanym silniku, po dluższej trasie ( 50km ) nierówna praca jest najbardziej odczuwalna takze pokryło by sie to z tym co piszesz!
Autko ma zrobione niecałe 300 tys km. zastanawiam sie czy nie zalac go minerałem, wiem ze to niezbyt dobre rozwiazanie ale moze pomoze. chyba ze masz lepsze wyjście.

_________________
Wiele Serc Jedno Bicie BMW Ponad Zycie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2008, 21:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
co bym zrobil.przede wszystkim zmienil mechanika.jedyne wyjscie zlac syntetyk.nie lej mineralu.pol syntetyk to 30 syntetyku 70 mineralu.wyplukalo Ci nagary i cieknie.wrocilbym do polsyntetyku z dodatkiem stabilizatora oleju.najlepsze robi lucas(120 zl za litr)zlac olej wymienic filtry wlac stabilizator ok 0.5 l plus polsyntetyk.mysle ze pomoze.jezeli masz klopot choc nie powinienes daj cyne moge Ci odstapic bo mam lucas heay duty stabilizer.powinno Ci uszczelnic silnik i po klopocie.pozniej musisz pamietac ze przy zmianie music dolac stabilizator.( sa dwa lucas i wynss).przy przebiegach powyzej 250tys to duze ryzyko zmiana na syntetyk jezeli nie wiesz co miales wczesniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2008, 22:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 176
Lokalizacja: Dublin
Moje BMW: E61 520d
Kod silnika: M47N2
igor781 widze ze piszesz z UK, ja tez jestem na wyspie tyle ze tej obok :D
Powiedz mi czy dostane ten stabilizator w Irlandii? a jak tak to gdzie go szukac?
Z tym minerałem to masz racje, powiedziałem to w nerwach :D nie chciałem zalać mojej buni tym świnstwem. zakupie 10W40 i to o czy piszesz i powinno wszystko wrócic do normy.

_________________
Wiele Serc Jedno Bicie BMW Ponad Zycie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 11:54 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
mysle ze bez klopotu dostaniesz.bedziesz mial prawdobodobnie kilka roznych marek.nie kus sie na tanie z halfordsa jak wlejesz to zaraz zaswieci ci kontrolka i pokarze blad katalizatora.nie wlewaj wiecej jak 0,5 l.zmien koniecznie filtry.wlej najpierw stabilizator pozniej olej.pozdrawiam i powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czy zmiana oleju z 10W40 na 5W40 może zaszkodzic?
PostNapisane: 7 czerwca 2017, 20:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B20A
Musze wymienić czujnik poziomu oleju i muszę zlać olej i tu się rodzi pytanie bo na moim oleju przejechałem nie całe 2k km mam 10w40 było 5w30 i nie wiem czy wymienić olej na 5w30 czy wlać nowy olej 10w40 czy przepuścić przez filtr ten olej co mam teraz. I nie wiem co robić :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czy zmiana oleju z 10W40 na 5W40 może zaszkodzic?
PostNapisane: 11 czerwca 2017, 18:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: 316i
Kod silnika: M43
Nie powinna chyba, ze silnik zajechany długo jeżdżony na półsyntetyku to mogłoby go faktycznie rozszczelnić trochę ale żeby aż nierówne obroty ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL