BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 02:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2009, 07:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: PoznaĂą
Centralny jest tylko na kluczyk. Nie zamyka ani nie otwiera drzwi w tym również klapy bagażnika. W momencie przekluczania kluczykiem słychać delikatne ciche kliknięcie w drzwiach i nic poza tym, kliknięcie jest słyszalne zarówno przy otwieraniu kluczykiem jak przy zamykaniu. :zalamany: (w momencie zamknięcia przednich drzwi kluczykiem lampka wewnętrzna gaśnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2009, 20:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: PoznaĂą okolice
Słuchaj napisałeś coś o "krańcówkach" chodzi Ci o siłowniki? Z nimi jest tak że jak je wyjmiesz to chodzą, ale pod oporem zamkna nie ruszą się i słychać jakieś "przebieranie" w zamku...Chcą ale nie mogą :) Sprawdz jeszcze czy kable z drzwi Ci się nie poprzecierały. Ja myśle, ze to zajechane siłowniki, chociaż powinny np. się jedne drzwi nie zamykać, a Ty piszesz, ze zadnych nie zamknie... Moze coś z prądem? Zbyt słaby?

A może masz tak od zawsze z tym centralnym? Widze, ze nie dawno dołaczyłes do BMW-SPORT... (ja zrozumiałem jakby Ci nagle wszystkie przestało zamykać, a to dość dziwna sytuacja)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2009, 07:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: PoznaĂą
Pisząc o krancówkach miałem na myśli wyłączniki oświetlenia wewnętrznego, bo wiem, że gdy one są uszkodzone to potrafi się dziwnie centralny zamek zachowywać w tym modelu.
Centralny nie działał już w momencie kupna samochodu, którego mam od niedawna i staram się podociągać to, co zaniedbał poprzedni właściciel.

(co ciekawe zauważyłem, że na kilkadziesiąt prób przekluczania zamkiem w drzwiach, nieraz potrafi zadziałać zamek w klapie bagażnika, z tym, że a by go otworzyć również poprzez drzwi przednie trzeba wykonać kilkadziesiąt przekręceń kluczykiem) :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2009, 08:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: PoznaĂą okolice
Załatw sobie siłowniczek sprawny i podmień. Potem zobacz czy drzwi z tym podmienionym siłowniczkiem chodzą jak powinny. Jakby czegoś nie wiedział to pisz :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2009, 14:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: PoznaĂą
Dzięki za zainteresowanie :) ; spróbuje tak zrobić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2009, 19:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: PoznaĂą
Dalej walczę z moim centralnym zamkiem, centralke podmieniłem na inną w 100% sprawną, siłowniki po podaniu napięcia bezpośrednio do kostki zasilającej zamykają się i otwierają, lecz po podłączeniu centralki nadal słychać tylko delikatne cyknięcie. Co ciekawe przy otwartej klapce wlewu paliwa widać, że siłownik w bardzo niewielkim zakresie się wysuwa się i wsuwa, lecz odwrotnie, co do zamknięcia i otwarcia drzwi :zdziwko:
( tzn. w momencie zamykania drzwi kluczykiem delikatnie się cofa, a w momencie otwierania drzwi nieznacznie się wysuwa – działa odwrotnie). Dowiedziałem się że na kostce siłownika na 5 pinie powinien byc + w momencie otwarcia, a na 4 w momencie zamkniecia + , ja mam na wszystkich siłownikach odwrotnie :zdziwko: . Zmierzyłem napięcie na kostce zasilania siłownika klapki wlewu i dochodzi tam zaledwie 0,5 V to samo na innych siłownikach. :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2009, 23:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: lubin
Witam
jestem tu nowy. Mam mały problem, mianowicie jakieś 3tygodnie temu przestał diałać mi centralny w pilocie ( w obu pilotach jednoczesnie ) z kluczyka dziala. nie mam pojecia jaka jest tego przyczyna i gdzie tkwi problem :mur:
prosze o rade


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Centralny zamek
PostNapisane: 29 czerwca 2009, 16:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: siê tu wzi¹³em?
Witam! To mój pierwszy post tutaj. Przepraszam, że odświeżam taki temat, ale też mnie męczy już problem z centralnym zamkiem.
Otóż sprawa wygląda tak: w moim aucie (BMW e36, 1997r) już od jakiegoś czasu zaczął występować ten problem - nie można zamknąć auta poprzez przednie drzwi. Czy wkłada się kluczyk od strony pasażera czy kierowcy centralny zamek nie zaskoczy :/ jedyny sposób to włożenie kluczyka w klape bagażnika i zamknięcię auta. Sądzę że z silniczkami wszystko ok skoro w końcu drzwi się zamykają, ale jest to uciążliwe gdy za każdym razem trzeba iść do tyłu samochodu tylko po to by zamknąć cały pojazd.
Dziś dodatkowo doszedł kolejny problem i nawet w bagażniku zamek zaczął protestować - dopiero za 8ym "przekręceniem" auto się zamknęło.
Czy to wina kabli?

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Centralny zamek
PostNapisane: 29 czerwca 2009, 16:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: siê tu wzi¹³em?
coś nie tak ze skryptem tego forum bo dubluje wiadomości


DO KOSZA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 13:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Witam,
Jestem tu nowy jak widac i mam pewien problem z zamkiem.
Gdy chce otworzyć przy pomocy pilota samochód, to otwiera się wszystko po za drzwiami kierowcy i przy zamykaniu tak samo, drzwi kierowcy nie reagują na pilota, przy otwieraniu kluczykiem wszystko działa normalnie. Dzieje się tak od kilku dni. Bezpieczniki wszystkie raczej ok, choć nie wiem który akurat do centralnego, bo opisane po niemiecku...
Co powinien sprawdzić lub może być przyczyną nie działania? Chciałbym sprawdzić inne możliwości zanim będę musiał drzwi rozebrać.

Moje bmw to e36 316 z 97r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 13:33 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
jak by był bezpiecznik to by żaden się nie otwierał :P
siłownik do wymiany taka diagnoza :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 22:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Tak myślałem że to cos takiego będzie, bo w oplu którym jeżdżę też miałem taki problem. Chyba że jeśli nie siłownik to będzie trzeba po kablach szukać. Lecz nie powinno być to nic związanego z sterownikiem zamka?

A jakie ceny siłownika są i jaki to być powinien ewentualnie? Bo widzę na allegro że są od 30 do 50zł siłowniki zamka centralnego, czy to jest to? Bo znalazłem też siłownik zamka centralnego dzwi przednich i to za 180zł...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2009, 23:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
szymon111 napisał(a):
Tak myślałem że to cos takiego będzie, bo w oplu którym jeżdżę też miałem taki problem. Chyba że jeśli nie siłownik to będzie trzeba po kablach szukać. Lecz nie powinno być to nic związanego z sterownikiem zamka?

A jakie ceny siłownika są i jaki to być powinien ewentualnie? Bo widzę na allegro że są od 30 do 50zł siłowniki zamka centralnego, czy to jest to? Bo znalazłem też siłownik zamka centralnego dzwi przednich i to za 180zł...


Najpierw wymontuj stary, u mnie pomogło przeczyszczenie styków, a objawy miałem identyczne jak Ty, szkoda wydawać kase jeśli by się okazało ze to tylko zaśniedziałe styki.
pozdro ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2009, 11:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Wczoraj to sprawdzałem i zauważyłem że sterowanie jest, przynajmniej tak sądzę, bo napięcie jest, a dowiedziałem się że jest to sterowane zerem, a na dwóch pinach podczas przyciśnięcia klawisza zamykania napięcie spada do zera, a na jeszcze jednym podczas odtwierania spada do zera. Zauważyłem że ten siłownik jest razem z całym zamkiem, wiec będzie można wymienić tylko siłownik czy bedzie trzeba wszystko? Bo to chyba teraz pasuje na siłownik.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Pomoc w temacie JW
PostNapisane: 22 lipca 2009, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: KrakĂłw
Panowie i Panie
Najczęstrzym powodem niedziałającego centralnego tym bardziej w sedanie są przecięte przewody przez zawias klapy bagaznika po jego lewej stronie.
Radzę odizilować wiązkę na długości klapa - tylna lewa ćwiartka i okaże sie że w.w przewody są przecięte przez zawias klapy
Nastepnie wszystko złączyc (zlutować) i na 100% bedzie OK
Pozdrawiam i mysle ze pomoglem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 08:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
szymon111 napisał(a):
Wczoraj to sprawdzałem i zauważyłem że sterowanie jest, przynajmniej tak sądzę, bo napięcie jest, a dowiedziałem się że jest to sterowane zerem, a na dwóch pinach podczas przyciśnięcia klawisza zamykania napięcie spada do zera, a na jeszcze jednym podczas odtwierania spada do zera. Zauważyłem że ten siłownik jest razem z całym zamkiem, wiec będzie można wymienić tylko siłownik czy bedzie trzeba wszystko? Bo to chyba teraz pasuje na siłownik.


Można wyjąć sam siłownik bez problemu, podważasz go jakimś płaskim śrubokrętem do góry (między zamkiem a siłownikiem) i on wyjdzie z takich bolczyków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 17:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
Ale juz po wykręceniu z drzwi całego zamka? Czy można z samych drzwi jakoś? Bo zamek jest przykręcony a siłownik się w nim trzyma? Bo są tam 3 śruby które to trzymają...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 18:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
szymon111 napisał(a):
Ale juz po wykręceniu z drzwi całego zamka? Czy można z samych drzwi jakoś? Bo zamek jest przykręcony a siłownik się w nim trzyma? Bo są tam 3 śruby które to trzymają...

Nie musisz wykręcać zamka, mało widać ale da się na 100% bo sam to przerabiałem kiedyś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 18:14 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
też to przerabiałem i jakoś się nie dało lepiej było wykręcić zamek (co nie jest trudne) i zrobić to bez grzebania z planami że coś sie uszkodzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2009, 18:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 414
Lokalizacja: Świecie
Moje BMW: E36 316
Kod silnika: M43B16
No wiem że nie jest trudne, ale będę miał problem z jedną śrubą, ale jak znajdę czas to się pobawię, czyli dobrze od razu rozejrzeć się za siłownikiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL