BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 09:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2007, 10:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 228
Lokalizacja: maÂłopolska
mcgiver napisał(a):
kiedyś na tym forum też czytałem ,że ktoś sobie kupił nówkę e46 i przed zimą popsikał uszczelki silikonem , a na wiosnę zaczęły się jaja z trzeszczeniem , pojechał koleś do serwisu i serwisant stwierdził ,.....że jakiś tłumok mu popsikał , czymś uszczelki :zdziwko: :rotfl:.
Po dokładnym wyczyszczeniu uszczelek przez serwisanta rozpuszczalnikiem czy jakimś mocnym detergentem ( już nie pamiętam) problem się skończył , a właścicielowi było głupio że sam psikał te uszczelki :rotfl: :rotfl:


blablabla... to ja pisałem tylko o E87 a nie o e46 :hyhy: , faktycznie efekt ustał wtedy na tydzień :] , potem było to samo :znudzony: , olej pomaga narazie znacznie lepiej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2007, 10:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
lolek1 napisał(a):
blablabla... to ja pisałem tylko o E87 a nie o e46 ,

wiedziałem że dzwonią tylko nie wiedziałem w którym kościele :hyhy:
Lipa , wolę w takim razie starsze modele niż użerać się z tymi nowymi plastikowcami :D

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: trzeszczy
PostNapisane: 4 sierpnia 2007, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: LeÂżajsk
O tym trzeszczeniu to ja też pisałem i też nie myślałem że bm- ki pod tym względem są tak lipne .Trzeszczy - zawieszenie które musiałem zrobić od nowa.
trzeszczą - szyby.
trzeszczą - fotele
Pozdrawiam mecenas :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2007, 19:02 
To jest jeden z powodów przez które rozważam sprzedaż samochodu.
Wyciszyłem już wszystko jednak co tydzień odzywa się coś nowego z czym trzeba walczyć.
To nie jest duży fiat ma być cisza i koniec ale w tym temacie BMW to TANDETA.
Wszystkie modele od czasów E-36 mają z tym problem a firma ma to w dupie.
E-30 E-34 E-32 tam była cisza i solidne wykonanie reszta to ładnie wyglądające ale tandetne wnętrza z kiepskich materiałów. Taka jest niestety prawda.
Chcę kupić Audi to jest mistrzostwo w temacie wyciszenia wnętrza.
Od 80 b-3 b-4 przez audi 100 c-4 aż po A-3 A-4 A-6 i resztę jeździłem wszystkimi i w żadnym nic nawet nie skrzypnie wszystko jest super solidnie wykonane.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2007, 08:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 999
Lokalizacja: ZamoœÌ
--==maly==--, ch6yyba nie wiesz co mówisz kumpel kupił a4 5 letnią jechałem z nim tak sie telepią i piszczą plastiki wytrzymać sie nie da a samochód sprawdzony niby nic nie grzebane

_________________
ÂŁatwa diagnoza uszkodzonego czujnika ABS-u


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2007, 08:32 
To jakaś dziwna ta A4. JA miałem okazję jeździć 3 różnymi A4 co prawda z lat 1995-1999 ale była kompletna cisza. Tam raczej musi mieć coś źle poskładane.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2007, 09:34 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Te trzeszczenia to się pojawiają we wszystkich autach lepszych ale tylko wtedy jak auto miało "dzwona" i kiepsko to poskładali do kupy. :zdziwko:

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 16:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
Witam
Czy ktoś ma już 100%-tową receptę na te trzeszczące szyby??? bo mnie szlag trafia !!! :zly:

sam sobie biedy narobiłem, jak był mróz to szyby mi przymarzły i byłem taki fenomenalnie genialny, że jak odmarzły popsikałem uszczelki szybowe silkonem w sprayu. No i się zaczęło - efekty jakbym rozklekotanym golfem jedynką latał, szok!!!

Dopiero jak poczytałem na forum to zrozumiałem co zrobiłem.

Szorowałem już te uszczelki zmywaczem do paznokci (podbierałem żonie :)) (pomogło na 1 dzień), próbowałem wrzątkiem zmywać (nie pomogło wogóle), kolega na warsztacie przemył mi jakimś detergentem i już myślałem, że po problemie, ale moja radość minęła po 2 dniach :(. Ostatnio próbowałem przetrzeć olejem, ale bez skutku (może przecieram nie tam gdzie trzeba).

Zaczyna brakować mi pomysłów i cierpliwości. Kolejna koncepcja to przetrzeć uszczelki drobnym papierem ściernym, może wyszoruję ten pieprzony silikon i wszystko co już tam napaprałem.

RATUNKU !!!!! MOŻE KTOŚ OD CZASU OSTATNICH WPISÓW WYMYŚLIŁ JAKIŚ SKUTECZNY POMYSŁ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 16:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 170
Lokalizacja: Olkusz
zobacz na mój temat z innego forum BMW w serii 3 to nie są uszczelki szyb ale drzwi a raczej filc co się styka z blachą po zamknięciu
http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/ ... ee30036911


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 17:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
dzięki!

czyli wynika z tego, że szukałem chyba nie tam gdzie trzeba
skupiałem się wyłącznie na uszczelkach, w które wchodzą szyby, a przyczyną może być uszczelka drzwi dotykająca nadwozia - o ile w e39 też tak jest, bo nie zwracałem uwagi :) wsiadając setki razy :)

czyli dziś czeka mnie wieczorny spacerek na parking :) i kolejna próba ... oby skuteczna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 18:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 181
Lokalizacja: toruń
Moje BMW: e46 320d touring
Kod silnika: M47N
w e46 to filc tak jak kolega mowi.. u mnie mialem to samo wystarczylo lekko przesmarowac olejem (silnikowy 5w40 :rotfl: ) i wsio OK!!! :D

_________________
Przy prędkości 220km/h napis 40 jest nieczytelny:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2009, 20:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
motyla noga!
ale w E39 nie ma takiej filcowej uszczelki :( są tradycyjne gumowe, przesmarowałem je, ale nic to nie dało :(

może ktoś ma jakąś receptę specjalnie na E39?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] trzeszczące szyby doprowadzają mnie do szału !!!
PostNapisane: 3 marca 2010, 19:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 123
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
dla osób szukających rozwiązania na trzeszczące drzwi/szyby:
u mnie po zimie w E39 nastąpiła sytuacja, że w obydwu przednich drzwiach, w okolicach górnej listwy gdzie szyba krawędzią styka się z uszczelką zamszową pojawiły się zgrzyty/skrzypy na nawet najmniejszych koleinach, przy otwarciu szyby nawet ok kilka mm, ustawały. Gumowe uszczelki na około drzwi przesmarowałem środkiem do konserwacji uszczelek gumowych Michelin, uszczelki zamszowe przesmarowałem silikonem w sprayu do uszczelek z tworzyw sztucznych WURTH i do tego dociągnąłem rygle do wewnątrz pojazdu, dzięki czemu drzwi lepiej/mocniej przylegają po zamknięciu do konstrukcji nośnej kiedy ona pracuje (koleiny). Po prostu zluzowałem po dwa torxy rozmiar 40 i przesunąłem rygiel w poziomie o około 1-2mm. Skrzyp zniknął i na razie się nie pojawia nawet na największych koleinach i dziurach.
pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] trzeszczące szyby doprowadzają mnie do szału !!!
PostNapisane: 4 listopada 2010, 19:27 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43
witam
ja z kolei przestrzegam przed zbyt mocnym smarowaniem powierzchni, ktora styka sie z szybą; oleista powierzchnia przy otwietraniu i zamykaniu powpduje ze u mnie cały syf (olei do broni) zostawia smugi, drugi rok po przesmarowaniu nie moge sobie z tym dać rady, oleju niczym nie da sie usunąć z filcowej uszczelki, probowalem równych cudów i nic, łącznie z środkiem do usuwania plam oleju po wypadkach... ale wracając bardziej do tematu to duży udział w skrzypieniu ma piasek i inne zanieczyszczenia, które wchodzą w uszczelkę w miejscu gdzie szyba chowa się po opuszczeniu w drzwi, trzeba ją odgiąć i wyczyścić np. bagietką i dopiero to miejsce przesmarować np smarem silikonowym w sprayu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] trzeszczące szyby doprowadzają mnie do szału !!!
PostNapisane: 4 listopada 2010, 19:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 358
Lokalizacja: Niemcy
Moje BMW: E36
Czytam to i zastanawiam sie czy to jest forum BMW czy fiata :przestraszony: mi nic nie trzeszczy, moze to wina polskich drog :niepewny: przeciez wnetrza bmw to nie tandeta :/ nie wiem moze to naprawde wina polskich drog koleiny, podwiniety jak dywan w niektorych miejscach asfalt,dziury,przejazdy kolejowe rodem z horroru kostka brukowa poukladana po polsku przenosi ciekawe drgania na wnetrze przez sportowe zawieszenia mysle,ze to jedna z przyczyn tajemniczych trzeszczen samochodow bmw.Az strach pomyslec jak trzeszcza plastiki w innych markach samochodow :przestraszony:

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] trzeszczące szyby doprowadzają mnie do szału !!!
PostNapisane: 4 listopada 2010, 21:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
Miałem ten sam problem trzeszczące szyby auto nie miało żadnego "dzwona" nie było nawet draśnięte a szyby trzeszczały teza ze złym poskładaniem czego kolwiek niestety błędna. Gdzieś tam coś tam poczytałem że wystarczy uszczelki spsikać sylikonem w sprayu kupiłem 2 wypsikałem solidnie gumowe uszczelki lało się z nich i co? Nic! trzeszczało nadal pojechałem do znajomego mechanika dobrego blacharza wyjął sylikon w sprayu popsikał te filcowate uszczelki nazwał je "piórkowymi" na rmakach drzwi i.......:szok: cisza idealna. Dodał, że to normalne uszczelki są narażone na warunki atmosferyczne a przedewszystkim słońce które wysusza je i nie trzymają ścisło szyby przez co szyba wpada w drgania i robi takie trzaski.

a tu omawiany podobny problem na innym forum i zdjęcie uszczelki, którą należy spsikać sprayem powód trzeszczenia szyb.
http://www.bmw3er.pl/viewtopic.php?p=15 ... 52dcd6d676

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] trzeszczące szyby doprowadzają mnie do szału !!!
PostNapisane: 27 listopada 2010, 10:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
jeśli ktoś jeszcze nie uporał się z tymi uszczelkami :
należy przesmarować preparatem do uszczelek z silikonem . Ja zrobiłem to dość obficie. Efekt - zero trzasków w aucie, rewelacja.
Obrazek
Obrazek

Bzdurą jest że tylko auta po kolizyjne mają z tym problem. poprostu gdy uszczelka filcowa jest sucha trzeszczy o ościeżnice. Jeśli ktoś nie zna problemu dokładnie niech swoich teorii i przemyśleń nie wypisuje.

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] trzeszczące szyby doprowadzają mnie do szału !!!
PostNapisane: 27 listopada 2010, 15:37 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 165
Moje BMW: e46
Cytuj:
Aktualnie wystarczy, że przesmaruję raz w miesiącu tą uszczelkę smarem grafitowym

Takim smarem jak ja smaruje siodlo u siebie w ciezarowce? to dzieki... wystarczy ze sie lekko dotkniesz i juz masz wszystko upackane(nawet nie wiesz jak i kiedy) jesli to inny smar to wyprowadz mnie z bledu bo takiego smaru to ja nie radze uzywac... co do tego problemu to u mnie tez piszczy. juz myslalem ze auto mialo duzego dzona ( bo po kolizji jest na bank :rozpacz: )i zostalo zle zlozone, ale teraz to juz sie troche uspokoilem ze jednak pukniecie bylo powiezchowne. ja tez apeluje: napiszcie jak tego skrzypienia sie pozbyc! :cisza:

_________________
moja "baśka" viewtopic.php?f=6&t=82026


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] trzeszczące szyby doprowadzają mnie do szału !!!
PostNapisane: 27 listopada 2010, 18:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
smar odpuść, jest masa preparatów na uszczelki. Ja narazie użyłem w aerozolu z gąbeczką. Jeśli efekt będzie krótkotrwały to użyje sztyftu do uszczelek sonax-a. Trzeba testować :).

mega denerwujące, trzeszczenie w aucie które ma 5 lat :cenzura: . W e46 jest bardzo dużo rzeczy które nawalają i jak czytam na forum to tak poprostu jest z e46. Moja 15 letnia e34 ni miała takich bolączek.
A firma bmw chyba ma to w nosie skoro produkowała wadliwe uszczelki (i nie tylko ) przez tyle lat .

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] trzeszczące szyby doprowadzają mnie do szału !!!
PostNapisane: 28 listopada 2010, 01:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
bulasostroda napisał(a):
Cytuj:
ja tez apeluje: napiszcie jak tego skrzypienia sie pozbyc! :cisza:

Od momentu spsikania uszczelek sprayem w areozolu minął rok może dłużej i miałem cisze idealną ostatnio zauważyłem, że delikatnie znowu zaczeły się trzaski uszczelki tym razem nasmarowałem czystym olejem silnikowym i dalej cisza idealna. Tak więc sposobów na pozbycie się trzasków jest wiele zaczynając od sklepowych kończąc na domowych eksperypentach spróbuj tak jak kolega wyżej podpowiada specjalnym preparatem do uszczelek będzie git :)

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL