BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 14:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] system DSC w 530d 2002r
PostNapisane: 14 października 2008, 09:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 260
Lokalizacja: Szczecin
Witam! Chciałbym dowiedzieć się kiedy wyłącza się ten cały system całkowicie? Słyszałem, że jak jest częściowo wyłączony to pali się żółty trójkącik po środku zegarów, a jeżeli przytrzymamy 10s to niby wyłączymy DSC całkiem, próbowałem tak(przytrzymałem 10s przycisk od DSC) i nie palił mi się wtedy trójkącik(zgasł po 10s) , czyli tak jakby DSC było znowu włączone. O co w tym wszystkim chodzi?? Bo przy włączaniu samochodu trójkącik się nie pali, czyli system działa. Niech wypowiedzą się ci co mają bunie e39 albo w których DSC działa tak jak w e39. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2008, 10:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Przyciskasz i wyłącza się. Żadnych ukrytych sztuczek/funkcji o ile wiem w tym nie ma. Przynajmniej w e38 z DSC tak jest.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2008, 14:11 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E 46
U mnie w E-46 z 2003 jak nacisne przycisk to zapala sie kontrolka trakcji i zostaje ona wyłączona a jesli chce wyłączyc całkowicie system DSC to naciskam trzymam pare skund zapala sie kontrolka trakcji i hamulca ręcznego i system jest całkowicie wyłączony(i trakcja i stabilizacja toru jazdy).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2008, 17:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
Lewy napisał(a):
U mnie w E-46 z 2003 jak nacisne przycisk to zapala sie kontrolka trakcji i zostaje ona wyłączona a jesli chce wyłączyc całkowicie system DSC to naciskam trzymam pare skund zapala sie kontrolka trakcji i hamulca ręcznego i system jest całkowicie wyłączony(i trakcja i stabilizacja toru jazdy).


w e46 tak jest, a w e39 nie wiem czy były jeszcze jakieś dodatki oprócz właściwego DSC, wszystko jest w instrukcji (przynajmniej e46 :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2009, 10:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Miko³ów
Witam mam problem z DSC w BMW e39 jesli jest zalączone to po mokrej powieżchni cały czas zazuca tylem tak jakby na lodzie nie tylko na mokrej powierzchni bo i tez na pasach itp a jesli jest wyłaczony system to też żuca tylko nie tak czesto co moze byc czy to sytem DSC czy amortyzatory prosze o pomoc :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2009, 11:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Amortyzatory nie mają nic wspólnego z zarzucaniem na pasach na których podejrzewam nie ma dziur :D .
Skoro zarzuca z DSC i bez to nie jest problem z DSC ale masz rozjechaną geometrię a na pewno zbieżność z tyłu. Wtedy na suchym asfalcie jest OK a na mokrym będzie tył chodził. Tym bardzie przy przejeżdżaniu przez odcinki o różnej przyczepności czyli asfalt i farba pasów.
Tak ja miałem w E36 jak miałem wyrwaną gumę na wahaczu. Na suchym OK a na mokrym latałem na boki.

Tak więc szarpaki , pomiar geometrii i zbieżności razem z przodem i dobry mechanik który określi czy tuleje na ramie masz OK.


Co do DSC w mojej E39 jest tak...
Jak nacisnę raz DSC zapala się żółta kontrolka na liczniku ale sądzę że i tak coś tam trakcja działa.
W zimie na lodzie pozwala na uślizg kół ale już na " boki " kontruje.
Tak więc takie krótkotrwałe naciśniecie DSC pozwala na uślizg kół potrzebny do np wyjazdu lub ruszenia pod górkę na śliskiej nawierzchni gdzie z załączoną trakcją by były problemy.
Mogę włączać i wyłączać poprzez krótkie naciskanie DSC.
Natomiast jak dłużej przytrzymam to gaśnie całkiem i już nie mogę uruchomić DSC ponownie do czasu wyłączenia i włączenia zapłonu.
W żadnym z tych przypadków nie zapala mi się kontrolka ręcznego.

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2009, 13:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 357
Lokalizacja: Dzialdowo
Moje BMW: E39 530D
koledzy niema tu zadnej filozofi nie swieci kontrolka to dziala a jak swieci to nie dziala dsc niema czegostakiego jak przytrzymanie i wylaczenie na chwile pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2009, 14:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 228
Lokalizacja: Łomża
Moje BMW: 330xd
Kod silnika: M57
Jednokrotne nacisnięcie przycisku DSC wyłącza system, jednak nie do końca. Systam nadal ma niewielką konrole, tak jak napisał ktoś wyżej. Przytrzymanie tego przycisku dłużej, powoduje zapalenie kontrolek ręcznego i system dopiero teraz jest całkowicie wyłączony. Ta opcja nie działa w ixach.

_________________
BMW E46 330xd 236PS powered by Rogalotti
Audi TT 220PS 315Nm powered by Rogalotti - in progress....
YAMAHA R6 SuperStock 600


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2009, 14:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Hmmm...
U mnie po dłuższym przytrzymaniu nie zapala się kontrolka ręcznego a kontrolka ręcznego działa jak go zaciągnę.

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2009, 17:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Trzeba tu rozgraniczyć E46 i E39.

1.E46 jednorazowe wciśnięcie zapala się kontrolka trakcji ale system działa tylko w łagodniejszej postaci przytrzymanie 10s zapala się kontrolka trakcji i na żółto kontrolka hamulca ręcznego wtedy system jest całkowicie wyłączony.

2.E39 i tu przynajmniej w przypadku mojego 530i po jednorazowym naciśnięciu DSC zapala się kontrolka od trakcji system częściowo odłączony zezwala na uślizg kół przy ruszeniu jednak blokuje boczne poślizgi.
Dopiero po wciśnięciu i przytrzymaniu 10s kontrolka trakcji zapala się na stałe nie możemy jej włączyć dopóki nie zgasimy i ponownie nie zapalimy auta wtedy system jest całkowicie odłączony.

Łatwo przetestować różnicę wciśnięcia raz i przytrzymania DSC na śniegu


Ostatnio edytowano 25 października 2009, 09:34 przez --==Mały==--, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: .....
PostNapisane: 24 października 2009, 17:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Do kolegi, który załozył temat:

A powiedz, czy wszystkie 4 koła i opony są identycznych rozmiarów?



pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 08:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 503
Lokalizacja: okolice lublina
Moje BMW: 540i
Kod silnika: M62/TU
U mnie w e39 jest innaczej,wyłączam kontrole przyciskiem i moge robic z autem co chce :)
A jak przytrzymam 10sek to kontrola trakcji jest włącznona i żeby ponownie móc ją sobie włączac i wyłączac trzeba przytrzymac przycisk DSC przy przekręcaniu kluczyka,
Wydaje mi się ze zrobili takie zabezpieczenie na zime zeby przypadkiem nie wcisnąc DSC i polecec do rowu ;)

_________________
Obrazek
BmwMotorsportKlub.eu Lubelski Klub Bmw;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2009, 09:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Fazi napisał(a):
U mnie w e39 jest innaczej,wyłączam kontrole przyciskiem i moge robic z autem co chce :)
A jak przytrzymam 10sek to kontrola trakcji jest włącznona i żeby ponownie móc ją sobie włączac i wyłączac trzeba przytrzymac przycisk DSC przy przekręcaniu kluczyka,
Wydaje mi się ze zrobili takie zabezpieczenie na zime zeby przypadkiem nie wcisnąc DSC i polecec do rowu ;)


Spotkalem sie z takim działaniem DSC w 525d widocznie robili różne wersje komputerów.
Po przytrzymaniu 10s kontrolka gasła i trakcja działała na stałe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] system DSC w 530d 2002r
PostNapisane: 7 grudnia 2009, 13:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 27
Lokalizacja: mazowieckie
Moje BMW: BMW E39 530d
witam! ja w swoim e39 530d 2002 r. od jakiegoś czasu mam problem z dsc.
na poczatku lampka od dsc sama sie zapalała i system przestawał działać, po zgaszeniu i ponownym zapaleniu wszystko było OK. teraz cały czas się pali zółta lampka od dsc i od recznego. wyłączanie i ponowne włączanie zapłonu nic nie pomaga. Spotkał sie ktoś z Was z czymś takim? co mozna na to poradzic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] system DSC w 530d 2002r
PostNapisane: 7 grudnia 2009, 15:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Podepnij pod kompa.
Może być czujnik w kole , moduł...

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] system DSC w 530d 2002r
PostNapisane: 26 listopada 2015, 17:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 4
Lokalizacja: wroc
Moje BMW: E39 540i Touring
Kod silnika: M62B44Tu
Garaż: http://www.maxbimmer.pl/topic/29534-tou ... wnia-str2/
DIABOLO napisał(a):
witam! ja w swoim e39 530d 2002 r. od jakiegoś czasu mam problem z dsc.
na poczatku lampka od dsc sama sie zapalała i system przestawał działać, po zgaszeniu i ponownym zapaleniu wszystko było OK. teraz cały czas się pali zółta lampka od dsc i od recznego. wyłączanie i ponowne włączanie zapłonu nic nie pomaga. Spotkał sie ktoś z Was z czymś takim? co mozna na to poradzic?


Temat stary, ale może ktoś będzie szukał kiedyś.
Miałem to samo i przyczyną było uszkodzenie sterownika ABS/ DSC

_________________
E39 540i Touring


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] system DSC w 530d 2002r
PostNapisane: 28 listopada 2015, 15:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 257
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.
Moje BMW: e46 320td
Kod silnika: m47n
Mam to samo , chodzi o to ze jak przyciskasz krotko to wylacza się sam tyl i możesz palić gumy :) ale w przodzie trakcja działa , jeśli przytrzymasz dłużej wtedy wylacza się wszystko i możesz driftowac :) , wszystko masz ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] system DSC w 530d 2002r
PostNapisane: 29 listopada 2015, 12:34 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
W E46 DSC działa inaczej niż w E39/E38

Poza tym.
zyziekm napisał(a):
Mam to samo , chodzi o to ze jak przyciskasz krotko to wylacza się sam tyl i możesz palić gumy ale w przodzie trakcja działa ,

To nie działa w ten sposób.
To działa na zasadzie DTC w nowszych modelach.
Krótkie wciśnięcie powoduje ograniczenie ingerencji DSC. Dłuższe wciśnięcie powoduje całkowite wyłączenie kontroli trakcji(pozostaje tylko ABS)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 26 maja 2017, 17:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 786
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39
Kod silnika: m62b35tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 81&start=0
--==Mały==-- napisał(a):
Fazi napisał(a):
U mnie w e39 jest innaczej,wyłączam kontrole przyciskiem i moge robic z autem co chce :)
A jak przytrzymam 10sek to kontrola trakcji jest włącznona i żeby ponownie móc ją sobie włączac i wyłączac trzeba przytrzymac przycisk DSC przy przekręcaniu kluczyka,
Wydaje mi się ze zrobili takie zabezpieczenie na zime zeby przypadkiem nie wcisnąc DSC i polecec do rowu ;)


Spotkalem sie z takim działaniem DSC w 525d widocznie robili różne wersje komputerów.
Po przytrzymaniu 10s kontrolka gasła i trakcja działała na stałe.


Odświeżę temat.
Mam e39 535i manual. Jak nacisnę raz przycisk nie mogę strzelić soczystego boka bo przód hamuje. Jak przytrzymam to gasnie na stałe.
Co zrobić żeby móc całkowicie wyłączyć dsc? Szukać sterownika abs/dsc z inną wersją dsc? próbował już ktoś coś takiego?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] system DSC w 530d 2002r
PostNapisane: 15 lutego 2021, 20:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E 39
Kod silnika: m57b30
Witam. mam e39 3.0 d . Poczytałem troszke Wasze wypowiedzi i tak sam sie zastanowiłem czy warto sie zabrać za dostawienie DSC. Mam dawce co ma DSC, taki sam tylko był automat....
Własnie bede zmieniał z dawcy pompe z serwem a w dawcy jest jeszcze pompa doładowania , którą tez trzeba by było przełożyć ...
martwi mnie tylko elektryka , podłączenie pompy doładowania , skąd i jak kabelki podłączyć i co jeszcze musze zrobic ?
wszystkie elementy mam ale potrzebuje kogos , kto fachowo podpowie jak to trzeba zrobic ?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL