BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Czujnik położenia przepustnicy (gazu)
PostNapisane: 15 października 2008, 16:32 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Witam.Mam pytanie do czego służy ten czujnik???Wczoraj po odpieciu kabelków od tego włąsnie czujnika nie zauważyłem nic....Dodawałem gazu jezdziłem itp....reagował na pedał ale chyba z leekim opóznieniem.Do czego on słuzy???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia przepustnicy (gazu)
PostNapisane: 15 października 2008, 16:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa / Ostroleka
maniek6600 napisał(a):
Witam.Mam pytanie do czego służy ten czujnik???Wczoraj po odpieciu kabelków od tego włąsnie czujnika nie zauważyłem nic....Dodawałem gazu jezdziłem itp....reagował na pedał ale chyba z leekim opóznieniem.Do czego on słuzy???
A nie zauważyłeś że po odpięciu stracił ci troche mocy?? i jest słabsza reakcja na gaz. Czujnik ten przesyła dane o połozeniu przepustnicy do komputera który steruje mieszanka paliwa. jesli go odłaczysz komp przechodzi w stan awaryjny wiecej ci zaczyna palić i słabiej reagować na gaz. jesli odpołeś to teraz trzeba skasować błąd zeby silnik wyszedł z trybu awaryjnego.

_________________
Diagnostyka komputerowa BMW dobrze ,tanio i solidnie 666109990 GG 230614
(jesli pomoglem kliknij pomogl)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2008, 17:00 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Aha...Bo ja miałem uszkodzony ten kabel ktory laczy ten czujnik.WStawiłem nowy ale niestety znowu sie upalil...I teraz jak siklnik jest cieply dodaje gazu a auto nic...Jak bym nie dodawał tego gazu...Teraz pytanie dlaczego jak jest cieply tak sie dzieje a jak zimny to ideal


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2008, 19:28 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Dziś odłączyłem go całkowicie i jechałem 50 kilometrów.NIc...Zadnej różnicy...A podłączałem miernik i były zmiany w momencie naduszenia pedału lub opuszczenia.A czy skasuje ten błąd poprzez odłączenie akumulatora na 15 minut???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2008, 20:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Jak jest zimny to zawsze działa w open loop więc może dlatego nie ma różnicy. Sygnał z TPS jest też brany do przejścia w open loop na ciepłym silniku.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2008, 21:07 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Co proponujesz???U mnie nie ma różnicy po odłączeniu i jezdzie na nim.CZy te przewody lubia sie stopić???I czy aby pozbyć sie błędu przepustnicy moge to zrobić poprzez odłacznie klemy na 15 minut czy jednak musze jechac na komp???I czy silnik działa w trybie awaryjnym...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2008, 21:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
A jak hamujesz silnikiem to ekonomizer co pokazuje? Bo TPS jest też od cutoffa ;) Jak coś Ci się topi/pali to oznaka jakiegoś zwarcia. Ja bym zaczął od przeglądu/wymiany tego fragmentu instalacji. Kasowanie błędu nic nie da bo i tak bez prawidłowego sygnału z czujnika błąd się znowu pojawi.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2008, 21:21 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Jak hamuje silnikiem to czesciej wskazówka ucieka na 0 a zadziej pokazuje 4 lub 5 litrow.Aha na gazie jest OK!! Bo chodzi o to iż jesli jest rozgrzany dodaje gazu to zero reakcji.....Musze przytrzymac jakies 4 sekundy po czym zalapie i doda gazu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2008, 21:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Jaką masz instalke? Najlepiej podłącz pod jakąś diagnostyke bo taki objaw to może być też przepływka padnięta.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2008, 22:35 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Po odłączeniu przepływki jeszcze gorzej....Silnik dławi sie i dusi i obroty powyżej 4 tys nie wchodza.A instalacja jest zwykla....

Diagnostyka...Brak błędów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 08:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Dzis znowu miałem problemy.Czujnik jest podłączony ale auto słąbo reaguje na opedał gazu dodatkowo jak sie nagrzeje dusze pedał a on nie dodaje gazu,,,,Zatrybi po jakis 3 sekunadach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 08:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 219
Lokalizacja: Krakow
To jest objaw nie przekazywania sygnału z czujnika położenia przepustnicy,opużniony gaz.Czujnik ten działa na zasadzie potencjometru może jest walnięty albo coś z instalacją jakaś przerwa.Przepływka jak walnięta to nie wchodzi na obroty powyżej 4tyś. i jest wogóle mół,a czujnik położenia przepustnicy jest po to aby nie było opużnienia po dodaniu gazu.Pozdro.

_________________
Wiesiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, 13:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
a dlaczego jak jest zimny to idzie idealnie a jak sie nagrzeje to tragedia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Czujnik położenia przepustnicy (gazu)
PostNapisane: 2 stycznia 2012, 16:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e-36
Kod silnika: M40B18
Witam mam takie pytanie w moim bmw e-36 1.8 M40 zaczely falować obroty i przerywac jak dodaje sie gazu to nie wchodzi na obroty strzela czasami jak dodam dużo gazu to gaśnie.Po jakimś miesiącu prubowałem odpalić i już nie odpaliłem.Łapie ale zaraz gaśnie.Czujnik położenia wałka wymieniony przewody świec świece paluch.czy to możliwe że jest to czujnik położenia przepustnicy?Gdzie ten czujnik jest??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Czujnik położenia przepustnicy (gazu)
PostNapisane: 2 stycznia 2012, 18:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: Starachowice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
A filtr paliwa wymieniałeś? Sprawdź sondę lambda

_________________
Widzieć zazdrość sąsiada bezcenne
Było BMW E36 M40 CALYPSOROT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Czujnik położenia przepustnicy (gazu)
PostNapisane: 9 stycznia 2012, 17:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e-36
Kod silnika: M40B18
sonda lambda jest dobra.Ale filtra paliwa nie wymieniałem.ale na gazie by bylo oki a nie jest.dzisiaj wymieniłem kopułke i dalej nie jest oki czujnik połorzenia przepustnicy kupiony zostalo tylko go wymienic jutro biore sie za wymiane.jak to nie pomorze to nie mam pojęcia co może jeszcze byc zepsute.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Czujnik położenia przepustnicy (gazu)
PostNapisane: 24 maja 2017, 22:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b25
Hej bo mam pytanie, szukam rozwiązania zagadki. E36 m50b25nv, na zimnym jeździ jak na gaźniku, delikatne ruszenie gazu to szarpniecie do przodu. Na rozgrzanym za to już to przechodzi, ale na biegu jałowym za to nie równo strzela w wydech.. Obroty niby równe się trzymają ale bujnie buda co chwilkę. Wymieniłem czujnik temp wody, lekka poprawa ale to nie to dalej. Myślę o tym czujnikt położenia przepustnicy..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL