BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 02:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 stycznia 2009, 21:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1002
Lokalizacja: Toronto, ON
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Potwierdzam, SACHS to sensowny wybór, sam zmieniałem miesiąc temu. Na Allegro, sprzęgło kompletne 480zł (silnik M43TU). Do silników R6 są niestety trochę droższe. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 19:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
właśnie zaczeły się i u mnie problemy z biegami tzn.nie mogę wbić jedynki,dwójki ani wstecznego.Wyższe biegi wchodzą bez problemu i z nich wbijam niższe też bez problemu.Wszystko to chodzi jak jest wciśnięte sprzęgło.Problem pojawia się znowu po ponownym wciśnięciu sprzęgła,na dodatek z tyłu słychać taki głuchy stuk jak by coś się odklejało od czegoś.Czy jeżeli sprzęgło się nie slizga to może to być jego wina,czy raczej jakieś synchronizatory w skrzyni albo co innego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, 23:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
kolego ja w 330d tez mam tak ze rano jak odpale bmw to 1,2 i wsteczny nie wchodza.nie wiem czemu i widze ze do konca konkretnej odpowiedzi nie ma co jest tego przyczyna,a nie chce ladowac nie potrzebnie w cos kase tym bardziej ze do 330 ceny-szok.ale jesli chodzi o ten stuk z tylu o ktorym mowisz to jest to na 1000000% przegub elastyczny walu (czy jakos tak sie to nazywalo) ja zaplacilem 450zl lemfordera za to(nowka) wymienilem z tydzien temu i jest git.teraz tez mniej szarpie podczas jazdy np w korku na pol sprzegle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, 10:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 84
Lokalizacja: Legnica
Wcale nie na 10000% arturo, Wymieniłem tę elastyczną gumę( :wstyd:) i dalej trzaskało. Są jeszcze gumy na końcach wału, Które też mogą robić zamieszanie.

_________________
More!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2009, 18:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
sluchajcie,jak juz pisalem ciezko mi wchodza biegi tak jak wam,w dodatku na luzie mam wibracje calego samochodu,jak wcisne sprzeglo to ich nie ma.jak jest na luzie to wydobywa sie z okolic skrzyni taki dzwiek jak cos tam hrobocze.zadzownilem i mi powiedzieli w serwisie i znajomy mechanik potwierdzil ze to skrzynia.podobno jakies lozyska igielkowe.no i skrzynia do wymiany,nowa 10tys:P a uzywka....jak to uzywka.znacie moze kogos kto regeneruje skrzynie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, 08:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e39 525tds
jako, iz jest to moj pierwszy post tutaj, witam wszytkich ;)
co prawda temat troche nieodswiezany ale sprobuje...

wsiadam dzis do mojej 525tds i tak samo jak koledzy nie moge wrzucic wstecznego i 1 na wlaczonym silniku, wylacze -jest ok...

pierwsze podejrzenie - sprzeglo... ale... na wylaczonym silniku wrzuce jedynke, odpale i... sprzeglo chwyta od razu... wiec to chyba nie to?...

ogolem przejechalem kawalek i wszystko wrocilo do normy...
autko stalo przez noc w garazu, a wczoraj wszystko bylo z nim ok...

co prawda jak bylem na kanale zauwazylem troche mokra skrzynie ale hmn powiedzieli mi, ze to zimmering... (na dniach to zrobie) ale olej w skrzyni musi byc (w garazu nie mam ani kropelki na ziemii)... a przeca bez oleju wogole bym nie pojezdzil...

ma ktos jakis pomysl?
z gory dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, 09:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e39 525tds
chyba powinienem dodac jesio, ze jest to e39 z 98'

edit: wyczytalem, ze to moze byc zbyt gesty olej... ew macie jakies inne sugestie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 18 kwietnia 2010, 07:33 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 309
Lokalizacja: opolskie
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43TU B19
ryszard55, Cześć, mam do Ciebie prośbę masz może jakiś sposób na sprawdzenie pompy sprzęgła i wysprzęglika???Mam E46 1.9 i wymieniałem sprzęgło bo ciężko wchodziła 1 i wsteczny wszystko po drodze sprawdziłem a biegi dalej wchodzą jak w starym maluchu!!!olej w skrzyni też wymieniłem na taki jak bmw zaleca, poprawa jest tylko z tą 1 i wstecznym po wymianie.A może się spotkałeś jeszcze z inną przyczyną?Dzięki...

_________________
Zapraszam do mojej galerii:-)
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=78694
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 18 kwietnia 2010, 10:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Ciekawy jestem czy są tu jacyś rekordziści, którzy na fabrycznym sprzęgle przejechali sporo więcej niż 200tys.km??... :chytry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 30 stycznia 2011, 17:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 373
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52 + LPG
Witam odświeżę temat ma identyczny problem co autor tematu, tylko u mnie jeszcze na dokładkę przy wrzucaniu dwójki czasami zgrzytnie. Mam tylko pytanie jak sprawdzić czy to nie przypadkiem synchronizatory?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 10 lutego 2011, 12:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 373
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52 + LPG
Chciałbym tylko dodać ze po wymianie sprzęgła znikły ww. objawy i 1000zł z portfela :kwasny:
Pedał chodzi teraz zupełnie inaczej, bardzo płynnie i lekko.

Sorrki nie widziałem ze ostatni post to mój!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 11 lutego 2011, 02:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 665
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Moje BMW: e36 328
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=97228 Aktualne foty str 5.. ;)
Również przerabiałem ten temat.. Problem z jedynką itp.. Wymiana na nowy komplet Sachsa załatwiła sprawę w 100%.:)

Dodam że u mnie oprócz wytartej tarczy miałem jeszcze rozwalony docisk.. Stare sprzęgło wytrzymało od nowości 181tys km :)

_________________
Obrazek

Moja B-U-M-A.: viewtopic.php?f=6&t=97228
Nowe foty str 5..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 11 lutego 2011, 08:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
niemozliwe ze wina jest tylko i wylacznie sprzeglo
ja wymienilem jakies 25tys temu i tez nieraz mam problemy z tymi trzema niskimi biegami.-i co tez wina sprzegla???

ps:na oryginale zrobilem 235tys km:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 12 lutego 2011, 00:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 665
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Moje BMW: e36 328
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=97228 Aktualne foty str 5.. ;)
dareks55 napisał(a):
ja wymienilem jakies 25tys temu i tez nieraz mam problemy z tymi trzema niskimi biegami.-i co tez wina sprzegla???


A jakie sprzęgło założyłeś.. ???

_________________
Obrazek

Moja B-U-M-A.: viewtopic.php?f=6&t=97228
Nowe foty str 5..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 12 lutego 2011, 08:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
sprzeglo LUK razem z dwumasa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 16 lutego 2011, 18:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
dareks55 napisał(a):
sprzeglo LUK razem z dwumasa.

To zalozyles dobra firme,co do sprawdzenia sprzegla to mozna wrzucic 5 zaciagnac reczny dodawac gazu i puszczac sprzeglo jak zgasnie silnik to jest ok a jak dalej chodzi to sprzeglo sie slizga.

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 20 października 2016, 18:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
Siemka

W moje e46 320d z tymi biegami też jest dziwna sprawa lecz inna niż opisujecie . Biegi ogólnie wchodzą dobrze , nie ważne czy na zimno czy na rozgrzanym silniku. Problem pojawia się czasami gdy auta staje na stopie itp i chcę wbić 1-kę to tak jakby drążek zachaczał o coś metelowego i jest blokowany . Muszę wtedy wybić go na luz , potem na dwójkę i dopiero wrzucać jedynkę . Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania ? Dodam ,że dwójka też czasami tak zwariuje . Inne biegi bez zastrzeżenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 10 lutego 2017, 00:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
witam. podzielę się moją wiedzą. mam e46 2004r, posiadam ją 8 lat.
ostatnio kumpel prowadził bunie i zauważył zbytni luz na lewarku. miałem problemy już wcześniej z jedynką i wstecznym. on nawet ciężej wchodził. mrozy nasilają efekt. olej sprawdzany, poziom ok. long live.
ja nie zwracałem już na to uwagi bo nauczyłem sie nia jeżdzić do perfekcji już chyba. najgorzej na światłach i pod górkę. wrzucajac mu lekkie obroty bieg wskakuje jak w masło. wstek z rana 3,1 i wbija się.
No dobra, ale spostrzegawczość mojego kolegi skłoniła mnie do szerszych działań, by ten problem wyeleminować. wymieniony koszyk od lewara. luz skasoway. może i sobie wmawiam ale biegi jakby lepiej wskakiwały. lewar przekrzywiony bardziej w prawo. skrzynia 6. nadal od czasu do czasu na zimnym szczególnie muszę przygazować bo nie chce czysto wejść. idąc dalej synchronizatory by były?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ciężko wchodzi jedynka e46
PostNapisane: 23 maja 2017, 12:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54
Vis napisał(a):
Ciekawy jestem czy są tu jacyś rekordziści, którzy na fabrycznym sprzęgle przejechali sporo więcej niż 200tys.km??... :chytry:


Pewnie nikt nie uwierzy - moja e60 525i m54 , przebieg 397000! Sprzęgło oryginał i nie tylko , amory przelatały 350000 i wiele innych części zawieszenia też .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL