BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 17:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 stycznia 2009, 01:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Burner napisał(a):
rorafalki, jaką masz teraz temperaturę na kompie normalnie w trasie, a jaką w mieście?
U mnie na trasie jest 76-80*C i ani stopnia więcej, na dniach będę wymienaił płyn i odpowietrzał układ, ale teraz zastanawiam się, czy to nie wina termostatu EGR...


po tym jak wskazówka od temp. dochodzi w momencie na środek nie sprawdzałem, ale niebawem to zrobię

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 stycznia 2009, 09:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 121
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3CS G80
rorafalki napisał(a):
jednak nastąpił powrót niedogrzania silnika. Zainwestowałem 115pln w termostat EGR iiiiiii.... MIODZIO :hyhy: po ok. 2km (no może 3) temp. była już w pionie :hyhy: i cały czas tak jest, nie schładza się silnik nawet po zjeżdżaniu z góry bez gazu :)


Masz manual czy automat?
Bo z tego co widzę w ETK termostat EGR w M57 występuje tylko w silnikach z automatem?
Mylę się?

Ja mam manualną skrzynię i wczoraj wracając z 3miasta do Torunia zauważyłem na autostradzie, że temperatura spada jakieś 2-3mm w kierunki zimnego. Po wjechaniu do miasta wszystko wróciło do normy. Temp. na zewnątrz była jakieś -8, -9 stopnia ale to nie powinno mieć znaczenia.

Jeśli termostat EGR występuje tylko w automatach to co jest przyczyną spadku temperatury u mnie? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 stycznia 2009, 10:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
barteku napisał(a):
Masz manual czy automat?
Bo z tego co widzę w ETK termostat EGR w M57 występuje tylko w silnikach z automatem?
Mylę się?

Ja mam manualną skrzynię i wczoraj wracając z 3miasta do Torunia zauważyłem na autostradzie, że temperatura spada jakieś 2-3mm w kierunki zimnego. Po wjechaniu do miasta wszystko wróciło do normy. Temp. na zewnątrz była jakieś -8, -9 stopnia ale to nie powinno mieć znaczenia.

Jeśli termostat EGR występuje tylko w automatach to co jest przyczyną spadku temperatury u mnie? :)


mam automat... a wg http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=35 tylko w automacie występuje termostat EGR. A masz webasto? może spróbuj raz jeszcze odpowietrzyć

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 stycznia 2009, 10:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 121
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3CS G80
Nie mam webasto.

Będę musiał pobawić się w odpowietrzanie, masz może jakiś obraz/schemat gdzie są wszystkie zaworki służące do odpowietrzenia w M57?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Zimna kabina
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 10
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 320D (E46)
Witam mam problem dzis rano odpaliłem autko a jest nim BMW 320D manual z webasto.
Jade sobie jade a tu zimno w kabinie temperatura na wskazniku w pionie a kabina zimna.
Dodam ze mam klimatronik moze nie otwarł ciepłego powietrza czujnik w kabinie dodam ze było dziś na minusie 20 stopni.Prosze o pomoc bo niechciałbym czynić niepotrzebnych zakupów.

_________________
Kto pyta nie błądzi!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 22:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
u mnie inaczej. Ruszyłem i czekam az auto sie zagrzeje. Czekam czekam, no kurcze 20 minut i 10 km trochę długo, zamiast turlac sie pojechałem trochę ponad 2 tys obrotów przez 2-3km to się zagrzał, jak wróciłem z powrotem na 1700-1800 obrotów temperatura opadła;/
-16 stopni wprawdzie , ale mógłby się zagrzewać szybciej. Jakieś patenty/pomysły ?

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zimna kabina
PostNapisane: 6 stycznia 2009, 22:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: WÂągrowiec WLKP
fazifazi napisał(a):
Witam mam problem dzis rano odpaliłem autko a jest nim BMW 320D manual z webasto.
Jade sobie jade a tu zimno w kabinie temperatura na wskazniku w pionie a kabina zimna.
Dodam ze mam klimatronik moze nie otwarł ciepłego powietrza czujnik w kabinie dodam ze było dziś na minusie 20 stopni.Prosze o pomoc bo niechciałbym czynić niepotrzebnych zakupów.


kolego sprawdx szybko temperature zamarzania plynu chłodniczego, ja dzisiaj miałem tak samo - woda zamarzła w nagrzewnicy. zacząłem szybko działać- auto do ciepłego garażu, sprawdzenie zamarzania płynu - miał tylko -9stopni!! szybka wymiana płynu u mechanika i jest na razie ok, ale też widze ze mam termostat pewnie uszkodzony bo tez nie trzyma temperatury, przy dynamivcznej jexdzie po miescie trzyma pion, jezeli jade spokojnie na trasie wskazówka dochodzi najwyzej do 1/4 skali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2009, 09:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Burner napisał(a):
rorafalki, jaką masz teraz temperaturę na kompie normalnie w trasie, a jaką w mieście?
U mnie na trasie jest 76-80*C i ani stopnia więcej, na dniach będę wymienaił płyn i odpowietrzał układ, ale teraz zastanawiam się, czy to nie wina termostatu EGR...


wczoraj sprawdziłem temp. w mieście i na trasie: miasto 90-92st, trasa 87-90st, temp. zewnętrzna raz -10, potem -16 (parametry te same)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zimna kabina
PostNapisane: 7 stycznia 2009, 19:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 10
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 320D (E46)
slavko78 napisał(a):
fazifazi napisał(a):
Witam mam problem dzis rano odpaliłem autko a jest nim BMW 320D manual z webasto.
Jade sobie jade a tu zimno w kabinie temperatura na wskazniku w pionie a kabina zimna.
Dodam ze mam klimatronik moze nie otwarł ciepłego powietrza czujnik w kabinie dodam ze było dziś na minusie 20 stopni.Prosze o pomoc bo niechciałbym czynić niepotrzebnych zakupów.


kolego sprawdx szybko temperature zamarzania plynu chłodniczego, ja dzisiaj miałem tak samo - woda zamarzła w nagrzewnicy. zacząłem szybko działać- auto do ciepłego garażu, sprawdzenie zamarzania płynu - miał tylko -9stopni!! szybka wymiana płynu u mechanika i jest na razie ok, ale też widze ze mam termostat pewnie uszkodzony bo tez nie trzyma temperatury, przy dynamivcznej jexdzie po miescie trzyma pion, jezeli jade spokojnie na trasie wskazówka dochodzi najwyzej do 1/4 skali.


Kolego w woli upewnienia wymienić płyn w całym ukladzie chłodzenia bo nagrzewnica jest w ukladzie czy tez jst to odrebny układ.Sorki może dziwne pytanie ale dopiero poznaje to autko.

_________________
Kto pyta nie błądzi!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2009, 19:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
fazifazi, wymieniając płyn w ukl. chłodzenia wymieniasz go również w nagrzewnicy

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, 10:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Opole
Analizując dalej układ chłodzenia e46 320d wczoraj stwierdziłem obecność kolejnego elementu który nie był jeszcze wspominany w tym wątku a może mieć wpływ na długi czas nagrzewania, mianowicie elektryczny ogrzewacz płynu:

Obrazek

Występuje chyba w wersjach bez webasto a znajduje sie pod maską przy ścianie grodziowej od strony pasażera (tam gdzie benzynowe 4-cylindrówki mają akumulator)

Obrazek

Jeszcze tylko nie wiem kiedy i jak to ma działac, może ktoś wie coś na ten temat?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, 10:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Opole
a tu macie podręcznikową instrukcje odpowietrzania:

Obrazek

pkt 1 sie nie zmiescil na zrzucie - mówi o odkręceniu nakrętki zbiorniczka wyrównawczego (ET - extension tank).

PS. rorafalki mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko ze kontynuje temat w Twoim wątku mimo ze juz rozwiązales swoj problem, ale uważam że dobrze byłoby zebrać wszystkie te sprawy tutaj i może nawet admin by to 'przykleił' na forum bo przecież co chwila ktos pisze nowy post o tym samym :)


Ostatnio edytowano 8 stycznia 2009, 10:58 przez zbir, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, 10:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
zbir napisał(a):
PS. rorafalki mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko ze kontynuje temat w Twoim wątku mimo ze juz rozwiązales swoj problem, ale uważam że dobrze byłoby zebrać wszystkie te sprawy tutaj i może nawet admin by to 'przykleił' na forum bo przecież co chwila ktos pisze nowy post o tym samym :)


bardzo słusznie, oby więcej tak rozsądnych userów jak Ty :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: grzanie
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 12:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 10
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 320D (E46)
Dzieki rorofalki i slavko78 za pomoc pomogło ogrzewanie ruszyło lecz stało sie coś innego temperatura silnika rośnie bardzo powoli i dochodzi do poziomu troche powyżej pola niebieskiego na postoju zagrzeje sie bardziej ale podczas jazdy i tak troche spada temperatura.Mam 320 d manual z webasto wiec to chyba nie wina termostatu EGR?
Czy to wina termostatu?

_________________
Kto pyta nie błądzi!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: grzanie
PostNapisane: 11 stycznia 2009, 21:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 48
Posty: 14
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E36 touring
Kod silnika: Alpina B3 3.2 24V
fazifazi napisał(a):
Dzieki rorofalki i slavko78 za pomoc pomogło ogrzewanie ruszyło lecz stało sie coś innego temperatura silnika rośnie bardzo powoli i dochodzi do poziomu troche powyżej pola niebieskiego na postoju zagrzeje sie bardziej ale podczas jazdy i tak troche spada temperatura.Mam 320 d manual z webasto wiec to chyba nie wina termostatu EGR?
Czy to wina termostatu?


Miałem podobny przypadek, chyba jak wielu właścicieli 320d, objawy typowe dla uszkodzonego termostatu. Wymieniłem główny który okazało się byc pęknięty i cały czas przepuszczał płyn. Pojeździłem około tygodnia i stwierdziłem że nadal nie jest tak jak powinno, temperatura spadała prawie do niebieskiego pola (około 65 stopni) podczas jazdy poza miastem. Zaryzykowałem i wydałem 120zł (u dealera) kupując termostat EGR, od tego czasu jak ręką odjął.
W bardzo niesprzyjających warunkach: ok. -15 stopni, delikatna jazda przy 100km/h, klimatronik ustawiony 32 stopnie przy max nadmuchu temperatura utrzymuje się w granicach 86-83.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 08:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
fazifazi, jeśli masz termostat EGR to na 98% będzie to on

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 12:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: poznan
Witajcie! Możecie mi napisać gdzie się znajdują wszystkie odpowietrzniki ukł.chłodzacego w 530 d?Mam go z 99r wymieniłem płyn i chyba żle go odpowietrzyłem bo nie do końca mi sie dogrzewa odpowietrzałem tylko dwoma odpowietrznikami a podobno sa cztery jak coś macie to piszcie oraz ten termostat EGR mam ją w automacie

_________________
moja zonka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 20:24 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 10
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 320D (E46)
bastec 76 czy twoje smigiełko masz w automacie czy w manualu bo chyba z tego co wyczytałem to w automatach jest termostat EGR.
Jesli masz manuala to sprawe mam rozwiązaną.

_________________
Kto pyta nie błądzi!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2009, 20:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 48
Posty: 14
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E36 touring
Kod silnika: Alpina B3 3.2 24V
fazifazi napisał(a):
bastec 76 czy twoje smigiełko masz w automacie czy w manualu bo chyba z tego co wyczytałem to w automatach jest termostat EGR.
Jesli masz manuala to sprawe mam rozwiązaną.


fazifazi: mam manuala, więc jak masz podobne objawy to proponuje wymienic od razu EGR, wymiana 15 min nawet dla laika, odkręcasz tylko pokrywę silnika i już masz termostat, nawet płynu nie trzeba spuszczac, max. ubędzie Tobie 200ml.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2009, 19:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
wiatm czytalem wasz temat od poczatku i mialem taki sam problem rorafalki w skrócie nie dogrzewal mi sie silnik przez jakies 8 km,temp. spadala na trasie a w korkach bylo ok ale na komputerze i tak nie bylo 90 tylko 69-73MAX i wymienilem termostat jak wszyscy radza w ASO 173 pln dobrze odpowietrzylem jak radzil mi autor tematu ale problem i tak pozostal,wczoraj kupielm TERMOSTAT EGR 120 pln w ASO (NIE prawda jest ze wytepuje tylko w automatach)dzis go wymienilem co zajelo mi 15 min temperatura trzyma sie bardzo dobrze,Pamietajcie tez zeby spradzic stary po wykreceniu dmuchajc ,jezeli przedostaje sie powietrze to jest Nie sprawny.rorafalki w 100% doradzil :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 168 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL